Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Uszczelka głowicy i wymiana pierścieni (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25060)

kj_dikembe 08-01-09 23:26

Uszczelka głowicy i wymiana pierścieni
 
Witam.
Jak zawsze zapytam (bo się nie znam) - szukałem i takiego tematu nie znalazłem - choć podobne były.

Mam problem z ... hmmm ... włączała mi się kontrolka oleju. Sprawdziłem jego ilość i ku mojemu zdziwieniu było prawie sucho (2 miesiące wcześniej sprawdzałem i było prawie max).

Stwierdziłem że wymienie olej, tym bardziej że nie wiedziałem jakiego używał poprzedni właściciel. (jeżdze Fokusem od 2 miesiecy). Zgłosiłem się do ASO gdzie olej wymienili i...
znaleźli wycieki oleju... zdiagnozowali zapieczone pierścienie oraz (jeśli dobrze powtórzę) przedostawanie się oleju do filtra powietrza - a przynajmniej w jego kierunku (zalecili wymianę pierścieni i uszczelki głowicy - całość ok 1200zł).

Na swoim formularzu napisali: "Ciśnienie na cylindrach (12-16) duża róznica wskazuje na rozszczelnienie cylindrów".

Poczytałem od regulacji zaworów i innych radach kolegów z innych tematów - ale jak pisałem - nie znam sie i proszę o pomoc w moim problemie.

Teraz sprawdze czy olej będzie ubywał dalej (kontrolka już nie zapala się - ale to od poziomu oleju było) - i jeśli niczego się nie dowiem to pewnie wybulę 1200zł na to co doradzili w ASO.

Z góry dzięki za rady.

jajko 09-01-09 01:01

Dlaczego chcesz to w ASO robić? Przecież wiadomo, że oni policzą słono za taką naprawę.

MisiekT 09-01-09 01:14

a ja powiem inaczej - nie wierze zeby ASO wykonalo taka naprawe za 1200zl z czesciami i robota :wink:
poszukaj zaufanego mechanika w okolicy i z nim rozmawiaj... a samo picie oleju to niestety w 1.6 czesty problem...

Pabloos 09-01-09 15:00

Cytat:

Napisał MisiekT
a ja powiem inaczej - nie wierze zeby ASO wykonalo taka naprawe za 1200zl z czesciami i robota :wink:
poszukaj zaufanego mechanika w okolicy i z nim rozmawiaj... a samo picie oleju to niestety w 1.6 czesty problem...

ani ja w to nie wieże , jak i w to że zrobią to lepiej od przysłowiowego " Pana Henia "

szumi89 09-01-09 16:45

NIe wiem czy czytałeś jaki ja miałem problem ale u znajomego mechanika zapłaciłem nieco ponad 1300 za wymiane tłoka(w tym jest oczywiście wymiana pierścienia, uszczelki na głowicy, planowanie głowicy itd- czyli podobne rzeczy które będą wymieniane u ciebie) Powinno cię to wynieść: uszczelka 140zł, planowanie głowicy 150zł , pierścienie- ??, olej,płyn chłodniczy, no i + robocizna. Najlepiej jak będziesz oddawał samochód do mechanika to pogadaj i sie popytaj o cenę, bo jak zostawisz i powiesz że trzeba naprawić to cię zedrą. A jak wyczują że jest klient który sie troszkę orientuje to będzie inna gadka

Dimmu 09-01-09 16:51

Cytat:

Napisał MisiekT
a ja powiem inaczej - nie wierze zeby ASO wykonalo taka naprawe za 1200zl z czesciami i robota :wink:

Tez mi sie tak wydaje, pewnie podali Ci cene samej robocizny.

kj_dikembe 09-01-09 21:55

Dokłądnie się dopytałem i całość wyniesie mnie 1200zł - to co pisałem wymiana uszczelki głowicy i pierścieni. Diagnoza wraz z wymianą oleju (już zapłaciłem 300zł).

No a co do "pana Henia" - niestety nie mam tak zaufanego mechanika u którego mógłbym to zrobić. W ASO wystawią mi fakturę i zawsze jakaś podkładka na przyszłość jest - w razie gdyby spierniczyli.
Brat właśnie robił coś u Pana Henia i niestety źle na tym wyszedł - a tutaj co ASO to ASO (choć też nie jestem zbyt pewny co do ich umiejętności) ale jak pisałem - zawsze mam fakturę.

A twierdzicie że 1200zł z materiałem i robocizną to mało? U mnie we Włocławku - może są niższe stawki?

jeszcze dopisze że to że bierze olej to ok - ale 4 litry w 2 miesiące (przejechane 1,2 tys km) to chyba za dużo :P.... widać zacieki - zarówno od dołu samochodu - a nawet po zdjęciu "skrzynki" na filtr powietrza widać że olej był wydmuchiwany do góry :(

MisiekT 09-01-09 22:10

kj_dikembe, najpierw to sprawdz te wycieki, sprawdz ile oleju ci ucieka - sprawdzaj co powiedzmy 500km... pojedz do innego mechanika... zmien olej, jak pije duzo to nawet na mineralny...

sory, ale remont silnika to sie robi jak nie ma juz innej mozliwosci i na pewno nie za 1200zl w ASO - zreszta watpie czy dla ASO oficjalnie nawet przewidziano taka procedure naprawy czy po prostu chlopaki robia sobie wedlug swoich zasad...

ja przed wydaniem 1200zl - a nawet wiecej, bo znowu olej, filtr, rozrzad itp to nie wyjdzie 1200zl

jajko 09-01-09 22:52

Może poproś o wycenę na papierze i zadzwoń do innego ASO i zapytaj ile by to kosztowało. 1200zł za taką naprawę to na prawdę tanio, nie zdzwiłbym się jakby po naprawie panowie przedstawili znacznie wyższą cenę argumentując to jakimiś pierdołami.

Angelus 09-01-09 23:09

Wymieniałem pierścienie w maździe 323f 16v. Koszt planowania głowicy, komplet uszczelek i pierścieni wyniósł ok 2200zł, oczywiście z robocizną.
Nie ma możliwości, aby Ci zrobili praktycznie to samo, w ASO za niemalże połowę tej kwoty. Musi być haczyk :|

MARIUSZ.B 02-03-09 23:52

Zapytaj się jak oni Ci wymienią te pierścienie jak dół silnika nie jest rozbieralny, silniki Zetec 1.6, 1.4 i 1.25 to konstrukcja Yamahy są nieremontowalne :lol: Pewnie chcą Ci zrobić samą uszczelkę pod głowicą tylko nie wiem po co :?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi