Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   SIWY DYM PRZY ODPALANIU (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13207)

Gimnastikball 14-11-06 12:18

Cytat:

Napisał macrzep
tak sobie mysle ze to dymienie to moze sprawa paliwa? jak go zalalem na shelu to przestalo dymic a jak na orlenie tym zwyklym dieslem to znowu zaczyna

SOMSIAD nie mów, że tankowaleś na lotosie pod Granowem. Tam jest taka wacha, że benzyniaki nawet ni chcą jechac. A co do "bałwanków" to je wymień za wczasu bo jak ci pierdykną to będziesz miał silnik w kąpieli olejowej. Żeby zrozumiec o co z nimi chodzi, to podnieś maskę, posadź kogoś za kierownik i niech pogazuje, a ty sobie popatrz na obydwie gumy. pozdro

Jackiller 14-11-06 13:24

Cytat:

Napisał bbb131
stanie w polu to się będziesz martwił :D

... dokładnie... a ja dodam...to ASISTANCE :mrgreen:

[ Dodano: Wto 14 Lis, 2006 12:27 ]
Cytat:

Napisał Gimnastikball
A co do "bałwanków" to je wymień za wczasu bo jak ci pierdykną to będziesz miał silnik w kąpieli olejowej

No proszę cię... tak to za wczasu mozna wszystko wymienić...
Ja zawsze staram się zadać pytanie swojemu sumieniu... PO CO !!

Gimnastikball 14-11-06 13:46

Cytat:

Napisał Jackiller
No proszę cię... tak to za wczasu mozna wszystko wymienić...
Ja zawsze staram się zadać pytanie swojemu sumieniu... PO CO !!

No też tak myślałem, po co, po co jak siem tylko trochę pocą. Akurat zajechałem na przegląd, otwieram maskę a gumy pękły. Szczęście, że przejechałem tylko 60 kilometrów do aso. Potem wytłumaczyli mi osochozi z gumami. Tak, że dzielę się z kolego spostrzeżeniami z eksploatacji swojego afta.

A tak nawiasem mówiąc, są części ,które mozna odpóścic a inne niebałdzo.
Życie uczy sumienie.

Acha polecam wszystkim, którym siem guma poci pod pierścieniem, odchylic trochę pierścień i zobaczyc jak mocno sparciała guma

tomtel 14-11-06 14:42

Cytat:

Napisał pepo
Cytat:

Napisał bbb131
wymieniłem mu olej na FormulaE 5W30 bo jeżdził na 10W40

ale .... czy ten 10w to niebył mineral bo jeśli tak to może być wymyty nagar który się nagromadził i złapiesz luzy ,

koledzy minerał to nie 10W tylko 15W a focusach jest dopuszczane 10W40

macrzep 14-11-06 15:54

na LOTOSIE nie tankuje. Kiedys mialem peugeota 405 2.0 i zalalem go wlasnie tam kilka razy i jakos smiesznie sie jechalo od tego czasu to albo Orlen albo petro ostatnio Shel u nas postawili ale nie ma tego naj diesla tylko zwykly ehhh

czy mozna sprawdzic jakosc ON tak po domowemu??? bo mam tego szmelcu (jesli to jest przyczyna) jakies 30 litrow w baku.

A co do balwankow to pare dni temu mialem je w rekach i nie stwierdzilem zeby cos z nimi bylo nie tak:) a tak nawiasem to ile one kosztuja??

Gimnastikball 14-11-06 15:57

A tego to ci nie powiem, bo miałem wymienione na gwarancji, ale słyszalem, że nowe to koło 200 pln/szt

Ale zaptaj tego pana www.karwat.aplus.pl to dobierze zamienniki

pozdrowienia

bbb131 14-11-06 18:14

U mnie jak na razie wszystkie świece dead, wymienię i zobaczę. Dobry jeszcze chyba mam silnik jak przy -7 st. odpalił bez świec :D Jeśli chodzi o olej w bałwankach to standardowo trochę jest. Z intercoolera nie wypłynęło ani kropli a odwracałem go bo myłem go z zewnątrz zawalony był co niemiara jakimiś paprochami. Myślę że trochę turbina popuszcza ale tak być musi bo jest na łożyskach ślizgowych. Trzeba by zobaczyć w nowym aucie tak max 20tys przebiegu i wtedy by się wyjaśniło czy TTTM.
pozdro

macrzep 15-11-06 14:02

Wsiadam do auta rano przekrecam kluczyk gasnie lampka od grzania swiec odpalam wskakuje na ok 7000 obrotow chodzi z 1 sekunde i tak jak by sie dusil Jak pomoge gazem to dmuchnie dymem chwile podymi i sie uspokaja i jest wszystko ok a jak nie pomoge to gasnie.


Ma ktos jakies pomysly.co zrobic zeby mu przeszlo bo mi juz rece opadaja...


A moze mu dolac jakis dodatek do paliwa ???

kleofas 15-11-06 14:04

7000 obrotów?
moja rada - lej benzynę, nie ropę nie będzie gasł :-)

a tak na serio to nie mam pojęcia

macrzep 15-11-06 15:30

hehe przyzwyczajenie z benzyniaka :P

moze to nawet dobra rada:P

nemo775 15-11-06 16:28

o moich problemach pisalem juz na tym temacie troche wczesniej,wiec dziele sie swoimi doswiadczeniami 8) pompa paliwowa padla,ale mechanik dal rade ja zregenerowac,ale dalej nie palil,zaczeli spr silnik i wyszlo,ze dostaje powietrze,bo jakis (chyba,albo cos w o zblizonej nazwie) oring nie trzymal,teraz wszytsko jest spoko,ale musze jeszcze wyregulowac rozrzad i zalozyc zawor na pompe paliwa,zeby mu sie ropa nie coflala,poki co parkuje silnikiem do dolu,dopoki tego nie zrobie,oby to byl koniec problemow

macrzep 15-11-06 21:04

Własnie tak sie zastanawialem bo skoro dymi na bialo to to nie jest olej prawda? tylko cos z powietrzem. Skoro dzieje sie tak dopiewro po jakims czasie to jak by jakies cisnienie sie obnizalo czy cos. Tylko czy w silniku jest jakies cisnienie nawet jak stoi? Moze mam nieszczelny uklad paliwowy i zanim zalapie odpowiednia dawke paliwa to sie nawdycha powietrza. A moze mozna to jakos sprawdzic np w domku albo po podlaczeniu do komputera?

Prosze o odp
POZDRAWIAM

nemo775 15-11-06 21:11

w moim przypadku jak mi to naprawiali to po podlaczeniu do kompa nic nie wykrywalo,szukali droga eliminacji ktoredy powietrze dostaje sie do silnika


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi