Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Autoalarm + otwieranie bagaznika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30467)

Szynol 24-09-09 13:07

Autoalarm + otwieranie bagaznika
 
Witam

Od kilku dni jestem wlascicielem focusa 1 z 2001 r (kombi) i mam kilka pytan:

1. Jako, ze samochod nie ma alarmu - przymierzam sie do zamontowania jakiegos. Wazne, zeby dalo sie go ozenic z centralnym zamkiem (w tej chwili tylko kluczykiem otwieram - a oczywiscie z lenistwa wolalbym pilotem;) Czy moglibyscie polecic jakis konkretny model i/lub fachowca w warszawie, ktory zaklada takie rzeczy?;) Nie musi miec atestu do ubezpieczenia - wazne, zeby dzialal;)

2. Pytanko dotyczace otwierania klapy bagaznika - nie wiem w jaki sposob dziala;) A moze konkretniej... kilka razy udalo mi sie otworzyc przyciskiem, ale w wiekszosci przypadkow nie udaje mi sie - i nie wiem czym to jest spowodowane. czy jest to awaria? czy raczej jest konieczne zachowanie jakis warunkow - nie wiem... np. czy musi byc kluczyk w stacyjce, albo wlaczony silnik? a moze tak jak mialem w poprzednim samochodzie, czyli trzeba bylo potrzymac przycisk przez 3 sekundy, zeby otworzyl? Oswieccie mnie panowie;)

Pozdrawiam

Pabloos 24-09-09 13:33

Ja mam jakiś polski alarm i doskonale integrował sie z centralnym foki , mam tez otwieranie klapy bagażnika z pilota od alarmu , i jak mówił kolo który mi to montował , może podłączyć za parę dodatkowych złotych opcję domykania szyb Alarmik mam jakiś SEO
Co do otwierania bagażnika z przycisku to powinien działać bez problemowo po jednym zwykłym przyciśnięciu , z tego co u siebie zauważyłem to nie działa jedynie w sytuacji gdy drzwi są za lockowane . Jest jeszcze opcją że przycisk może być zablokowany gdzy włączony jest silnik ale to wydaje mi sie nie jest cecha fabryczna .

---------- Post dodany o 13:33 ---------- Poprzedni post był z 13:32 ----------

Jak poszukasz na forum gdzieś był już opisywany problem z przyciskiem od bagażnika i było podane zdaje się rozwiązanie .

fakir 24-09-09 13:41

W mojej foce klape otwieram pilotem w każdej sytuacji po 2-krotnym naciśnięciu guzika z pilota .

Szynol 24-09-09 13:50

@pabloos - a masz moze kontakt do tego goscia? Bo z tego o widze nawet z jednej dzielnicy jestesmy, wiec moze bym mial blisko;)
A co do klapy bagaznika - czytalem juz te rozwiazania. Jesli sie okaze, ze to awaria - trzeba bedzie tak robic... poki co mialem nadzieje, ze to po prostu jakies konkretne widzimisie projektanta;)

@fakir - no tak - tyle, ze jeszcze pilota nie mam;)

ppgor 24-09-09 14:09

Cytat:

Napisał Szynol (Post 366485)
A co do klapy bagaznika - czytalem juz te rozwiazania. Jesli sie okaze, ze to awaria - trzeba bedzie tak robic... poki co mialem nadzieje, ze to po prostu jakies konkretne widzimisie projektanta;)

u mnie jedno przyciśnięcie otwiera bagażnik z włączonym lub wyłączonym silnikiem
:)

---------- Post dodany o 14:09 ---------- Poprzedni post był z 14:07 ----------

Cytat:

Napisał Szynol (Post 366485)
no tak - tyle, ze jeszcze pilota nie mam;)

kupiłeś bez pilota ? [los]
niedobrze - koszty dodatkowe

Pabloos 24-09-09 16:20

Cytat:

Napisał Szynol (Post 366485)
@pabloos - a masz moze kontakt do tego goscia? Bo z tego o widze nawet z jednej dzielnicy jestesmy, wiec moze bym mial blisko;)

Powinienem mieć , poszukam w domciu , co prawda gość nie jest z wawy , ale przyjeżdża do Rembertowa do rodzinki i wiem , że można się z nim ustawić

hans 24-09-09 16:24

A czy koszt alarmu nie przekroczy wartości auta [zimny]

Szynol 24-09-09 16:39

Hehe - az tak zle nie jest:)

lisio85 24-09-09 19:35

2. Pytanko dotyczace otwierania klapy bagaznika...

co do klapy to u mnie nie zawsze od razu się otwiera, czasami nie zaskoczy i muszę dobrze wcisnąć i przytrzymać przycisk. powinno działać nie zaleznie od kluczyka.

Pabloos 24-09-09 21:21

Szynol niestety skucha na karcie gwarancyjnej nie mam kontaktu do kolesia . Ale może uda mi się złapać do niego namiar przez innego człowieka , Bo wizytówkę diabli wzięli

Szynol 25-09-09 10:22

@ pabloos - dzieki wielkie - w razie co nie mecz sie - jakos sobie dam rade. W teorii na Saskiej 3 (czy 5) jest taki warsztat - to moze ich sprawdze przy okazji;)

A co do bagaznika - z tego co mowicie widze, ze po prostu chyba u nie cos nie kontaktuje... albo trzeba bedzie styki przeczyscic, albo pogrzebac w przekazniku:/ na co srednio mam ochote;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi