Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   radio DVD mp3 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27470)

raska 23-05-09 07:11

radio DVD mp3
 
Witam,
Przymierzam sie do zakupu jakiegoś radioodtwarzacza najlepiej DVD, posiadam Foczke rok 2002 1,8 TDDi.
Moje pytanie jest takie przy zakupie takiego odtwarzacza bądź radia na co mam zwrócić uwagę bo na elektryce na montarzu się nie znam wiec nie wiem jakie kable powinny być i co jak podpiąć i ogólnie na jaką moc radia mogę sobie pozwolić ogólnie to teraz mam oryginalne radio 6000C chyba tak się nazywa . Wolał bym dvd ponieważ w nich są te rozmiary 2 din i nie trzeba było by kupować i paprać wnętrza zaślepka. proszę o jakies rady

Arturek 23-05-09 08:21

Witam
Podstawowe pytanie - dla kogo DVD - dla kierowcy czy pasażerów na tylnym siedzeniu?
DVD kierowcy można użyć do kamery cofania.
Zazwyczaj DVD instaluje się z myślą o dzieciach na tylnej kanapie.
Wtedy można się zastanawiać czy monitory w zagłówkach czy podwieszany.
Przy takim montażu możesz kupić dvd w formacie 1DIN i zamocować w skrytce pasażera lub w bagażniku.
Do Focusa 1 raczej nie znajdziesz odtwarzacza w odpowiednim kształcie => czeka Cię "rzeźbienie" deski rozdzielczej (otworu radia i zaczepów mocujących nowe radio)

Osobiście jestem przeciwnikiem kombajnów typu "wszystkow jednym".
Dlaczego - mam przykre doświadczenia z napędami komputerowymi, gdzie zdarza się że pada np. laser od dvd i czyta tylko cd. I wtedy i tak musisz wymienić całe ustrojstwo.

pozdrawiam
Arturek

RuTo2 23-05-09 23:35

Ale w Focusie masz 1.8 DIN wiec zapomnij ....i kolejny kolega sprowadzony do parteru.... heh , no chyba ,ze jesteś desperat i wytniesz jakąś kątówką....

grzybek 23-05-09 23:44

RuTo2, jak kolega ma choć jedną prawą rękę to da radę [bigok] Przeróbka konsoli to pikuś :wink:

adams_wawa 24-05-09 21:10

to może ktoś doradzi sprawdzone dvd do ff1 - jakis link mile widziany i nie ukrywam ze sie napalilem na taki sprzecik
pzdr

raska 24-05-09 23:16

ogólnie to sprzęt był by tez dla kierowcy i pasażera obok wiec w takiej samej pozycji jak teraz radio jest :P dzieci nie posiadam:P przynajmniej o żadnych nie wiem:P
może ktoś jest z okolic rzeszowa albo tarnowa i wie gdzie w pobliżu tych miejscowości znajdują sie jakieś miejsca gdzie mogli by si etym zając albo gdzie mógł bym kupić i sprawdzić co i jak :) na razie tylko oglądałem w media expert radio dvd easy touch EC 53001 nie drogie ekran mały ale zawsze coś widać jak sie stoi na postoju to zawsze można cos oglądnąć:P może ktos montował do swojej foczki cos podobnego albo zna ta firme:P:) i to ma byc nie samo dvd ale takze radio do odtwarzania mp3 :P

RuTo2 25-05-09 00:27

Tak ale to radyjko nie jest 2 din tylko 1 din ,albo 1 din i coś tam po przecinku ...a tak swoją drogą to nie polecam .... nie znam tego sprzętu ale wydaje mi się ,że o kant [ass] roztrzść ...heh nie kupuj ....

adams_wawa 25-05-09 08:41

a co powiecie na coś takiego: link do aukcji

pzdr

KiTeQ 25-05-09 10:48

Z tego co zdążyłem zauważyć to jest 1din więc w grę wchodzi i tak zaślepka jak do normalnego radia?

kleofas 25-05-09 11:22

nie znam, ale z doświadczenia wiem, że tego typu sprzęt gra jak kozia [ass]
ale w tej cenie nie znajdziesz nic porządnego, więc czy to będzie naviheaven czy inne scout'y to bez różnicy - jeden chińczyk to pewnie produkuje :-)
z drugiej strony film na dvd na ekranie 5,6'' sam w sobie "jakością obrazu" nie powali nawet na sprzęcie full wypas, to samo muzyka z mp3 [bigok]

Yerzo 25-05-09 12:20

Jestem tego samego zdania co kleofas. Naprawde nie ma co sobie zawracać głowy chińskimi sprzętami bo większość tego typu urządzeń trafia do serwisów.

Kolega kupił radio Naviheaven(?) i po 3 tygodniach zwrócił ponieważ spaliła się jakąś końcówka z tyłu radia, radio pożarło płytę CD a na koniec panel dotykowy nie reagował. Jedynie był zadowolony z tego, że sprzedawca wiedział, że te sprzęty się psują i często wracają do naprawy.

adams_wawa 26-05-09 08:10

wiec moze ktos poleci konkretny model ktory doskonale sie sprawdza podczas jazdy i dodatkowo da sie go zainstalowac bez brzeszczota w dloni ;p

pzdr

paolos 26-05-09 09:52

adams_wawa,

SZUKAJ, SZUKAJ, SZUKAJ - nie jesteś pierwszym w historii chętnym do instalacji radia w focusie :twisted:

kleofas 26-05-09 10:19

wszystkie radia 1din da się zamontować przy użyciu kieszeni (+przejściówki ISO->ford czy z jakiegoś innego standardu na ford)
radia 2din się nie mieszczą (oryginalne ma 1,8)

paolos 26-05-09 10:22

kleofas, [bylo] o tym z pińćset siedemdziesiąt sztery razy + VAT :twisted:

kleofas 26-05-09 10:43

paolos, toć wiem, ale mam dobry dzień, to odpisuję [cicho_liczac_na_pomuk] :mrgreen:

adams_wawa 26-05-09 12:56

Cytat:

Napisał paolos
kleofas, [bylo] o tym z pińćset siedemdziesiąt sztery razy + VAT :twisted:

właśnie dlatego omijam krakow z daleka [bylo]

Marcinek22 26-05-09 14:19

Cytat:

Napisał adams_wawa
a co powiecie na coś takiego: link do aukcji

pzdr

Ja mam zamontowane takie coś u siebie. Powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony jakością dźwięku i mnogością funkcji. Wiadomo, że nie jest to markowy sprzęt ale jakość obrazu i dźwięku stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym radyjkiem.
I nie ma problemu z montażem.
pzdr

paolos 26-05-09 14:41

Cytat:

Napisał adams_wawa
właśnie dlatego omijam krakow z daleka [bylo]

adams_wawa, Cieszę się że tak stawiasz problem [helm]


Ale gdybyś pokusił się o przeszukanie forum, gdybyś kolego naprawdę chciał sobie znaleźć odpowiedź na swoje pytanie to odnalazłbyś na tym forum minimum kilka modeli radioodbiorników, które są godne uwagi...

Ale prościej czekac aż ktoś weźmie i napisze Ci kawa na ławę. To takie typowo polskie [chytry] ....

A jeśli pytasz o jakiś chiński shit to pewno nie zależy Ci na propozycjach typu Clarion, Alpine etc ...

Marcinek22 26-05-09 15:02

paolos, czasem ważniejsza o ile nie najważniejsza jest kwestia finansowa. Tak było w miom przypadku.
pzdr

kleofas 26-05-09 15:36

Marcinek22 - pytanie było o model, który:
Cytat:

Napisał adams_wawa
doskonale sie sprawdza podczas jazdy i dodatkowo da sie go zainstalowac bez brzeszczota w dloni

nie powiesz mi, że tania chińszczyzna spełnia te kryteria

Marcinek22 26-05-09 16:40

Jeśli chodzi o mnie to nie mam najmniejszych zastzeżeń. Jest proste w obsłudze i nietrzeba nic docianać piłować i kimbinować. Radio jest 1 DIN więc wystarczy tylko zaślepka. Dodatkowo ma kilka funkcji, które mogą tylko uprzyjemnić podróż.
pzdr

adams_wawa 26-05-09 19:25

Cytat:

Napisał paolos
Cytat:

Napisał adams_wawa
właśnie dlatego omijam krakow z daleka [bylo]

adams_wawa, Cieszę się że tak stawiasz problem [helm]

A jeśli pytasz o jakiś chiński shit to pewno nie zależy Ci na propozycjach typu Clarion, Alpine etc ...

pytam bo akurat na taki przypadkiem trafiłem, a mój budżet to tak do 1300 -1400 ale ok wiem że mam szukać din1 więc już prościej - czy w takim sprzecie wystepuje program automapa? cholewnie sie przyzwyczailem do niego w swoim htc-u

pzdr

paolos 27-05-09 08:08

Cytat:

Napisał adams_wawa
a mój budżet to tak do 1300 -1400

to Ci powiem, ze możesz kupić ze 2 sztuki Alpina za tą kasę...

Cytat:

Napisał adams_wawa
czy w takim sprzecie wystepuje program automapa?

zazwyczaj nie, chyba że Windows CE ktoś tam wlutuje ...

adams_wawa 27-05-09 10:19

Cytat:

Napisał paolos
Cytat:

Napisał adams_wawa
a mój budżet to tak do 1300 -1400

to Ci powiem, ze możesz kupić ze 2 sztuki Alpina za tą kasę...

z dvd i ekranem - raczej wątpię

pzdr

Arturek 27-05-09 21:32

Mnie zależało na spokoju na tylnej kanapie :)
i dlatego wybrałem wersję tańszą:

http://forum.fordclubpolska.org/show...49#post1164549

Arturek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi