Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   klocki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27182)

xmatrix666 09-05-09 11:02

klocki
 
wymienialem klocki z tyłu i jakos reczny jest bardzo slaby od tego czasu i chyba troche słabo ogolnie sie hamuje. wydaje mi sie że abs sie nie załącza. mozliwe? czy zakazdym razem jak hamuje to ppowinienem czuc pod pedałem odbijanie? bo u mnie ttylko zwalnia na asfalcie. na trawie albo piasku owszem czuc odbijanie. czy moglo sie cos tam zapowietrzzyc czy jakos tak?

Marok 09-05-09 14:27

Poczekaj aż się klocki dopasują do tarcz - to trochę potrwa. Z twojego postu wynika, że nie wymieniałeś tarcz więc trochę trzeba pochamować żeby się dopasowały elementy cierne. Tylko na razie nie szarżuj.

tak na marginesie jakie założyłeś klocki, czy sprawdzałeś grubość tarcz z tyłu?

xmatrix666 09-05-09 14:34

klocki dałem Delphi, nie szarżować? ostatnio wlasnie chcialem je posprawdzac i pare razy je deptałem do końca, mam nadzieje ze juz czegos nie spieprzyłem. a tarcza jest zjechana o 1 mm takze podobno dobra jeszzcze. Elektronika

ratkill 10-05-09 13:25

u mnie docieranie trwalo prawie tydzien, po wymianie klockow z tylu trzeba pare razy na chama zaciagnac reczny aby sie ustawil

heniu6031 10-05-09 21:31

Koledzy mi teraz szykuje sie wymiana przednich hamulców tj. tarcze+klocki.
Może ktoś podrzuci na jakie zmienić żeby nie było z nimi problemu.
Znajomy mi polecił tarcze Brembo i klocki Ferodo
Co wy na to..??
Pozdro :D

ratkill 10-05-09 21:32

Cytat:

Napisał heniu6031
Koledzy mi teraz szykuje sie wymiana przednich hamulców tj. tarcze+klocki.
Może ktoś podrzuci na jakie zmienić żeby nie było z nimi problemu.
Znajomy mi polecił tarcze Brembo i klocki Ferodo
Co wy na to..??
Pozdro :D

moze byc :mrgreen:

grzybek 10-05-09 21:33

heniu6031, jeżeli chcesz kupić zwykłe to są one jako zamienniki. Ja będę zmieniał niedługo i kupuję standard - Motorcrafta.

ratkill 10-05-09 21:38

ale heniu6031, ma troche mocniejsze auto niz nasze lokomotywy, do naszych to sie zgodze ze wystarcza standartowe, no chyba ze znowu sie myle?

grzybek 10-05-09 22:47

ratkill, ja bym się kłócił - ma mocniejsze ale nasze kopciuchy są dużo cięższe [hmm] więc paradoksalnie nam też przydały by się mocniejsze heble choć auta słabsze :)

MisiekT 10-05-09 22:58

grzybek, wcale nie duzo ciezsze niz 2.0, ale faktycznie ciezsze :mrgreen:

grzybek 10-05-09 23:35

MisiekT, ca. 160kg to przynajmniej dla mnie, w aucie nie jest mało :P

r-aven 10-05-09 23:52

osobiście zmieniałem w piąteczek tarcze i klocki z tyłu autka. Powód dla mnie był zaskakujący tarcze popękały (orginalne) wiec zakupiłem tarcze brembo cena między 80 a 100 złoty do tego klocki Textar 120złoty z przodu wcześniej zakładałem Ferrodo. W poprzednim aucie także posiadałem Textary i byłem zadowolony.
Wracając do sprawy z wymianą i ekspolatacją. Z dziada pradziada powtarzano mi lekko nie za mocno przez piersze 100-200 km (nie powinno sie przegrzewać tarcz i klocków bo straca swoje właściwości- ma to jakiś zwiazek z perlitami ferrytami i innymi takimi tam występującymi w układzie żelazo węgiel) tarcze przegrzana łatwo rozpoznać wyraźnie posiada błękitne odbarwienia.
hamulce w focusie potrzebują troszke czasu także na wyregulowanie się ustalenie swojej pozycji zwłaszcza ze z tylu do wymiany trzeba te tłoczyska cofnąć wkręcić.

MisiekT 10-05-09 23:55

to ciekawe, bo wedlug mojej instrukcji roznica wynosi cale 37kg (a jak 2.0 jest w automacie to nawet troche mniej)

grzybek 11-05-09 00:50

MisiekT, aż zerknę do książki, bo tego info szukałem po necie i wszędzie było sporo.

paolos 11-05-09 09:31

Cytat:

Napisał heniu6031
Znajomy mi polecił tarcze Brembo i klocki Ferodo


a [bylo] o tym z tysiącpińćsetsiedemnaście razy :twisted: :evil: [nunu]

grzybek 11-05-09 18:40

paolos, wydaje mi się, że o jeden raz mniej [chytry]


[los]

MisiekT 12-05-09 00:01

Cytat:

Napisał grzybek
MisiekT, aż zerknę do książki

i jak? zajrzales? tez kiedys myslalem ze roznica jest wieksza :wink:

grzybek 12-05-09 19:12

Jeszcze nie bo dopiero w weekend będę miał do niej dostęp :mrgreen: Ale pamiętam o tym :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi