Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] Problem z odpaleniem na LPG (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=72086)

piotrekdace 19-11-14 11:52

Problem z odpaleniem na LPG
 
Gdy jeżdżę na samej benzynie wszystko gra i buczy, pierwsze odpalenie z rana też jest ok. Jeżeli pojeżdżę na gazie i chce znowu odpalić muszę dodać gazu. Dramatu nie ma ale praktycznie na gazie zawsze odpala za 2 razem. OCB?

$ylwek 19-11-14 16:31

Reduktor lub nieszczelne wtryski

drake 20-11-14 18:12

na gazie nie odpalamy silnika, jest to sprzeczne z jakimikolwiek zasadami użytkowania instalacji 1,2,3 i 4 generacji, która wymaga przejścia LPG w stan parowy. Dawkowanie LPG również musi mieścić się w normach, w ten sposób zalewasz silnik szkodząc m.in. katalizatorowi, który dostaje na twarz niespalone paliwo. Każda instalacja IV gen powinna mieć ustawione warunki przejścia na gaz po X temperaturze oraz Y czasie od odpalenia silnika.

$ylwek 20-11-14 18:34

Ja kolegę zrozumiałem tak że jeśli korzysta tylko z PB to jest ok, a jak pojeździ na LPG to wtedy dzieją się takie rzeczy co wskazywałoby na zalewanie silnika przy rozruchu.

L_BUBU 08-02-15 16:54

jak sobie pojeździsz na gazie, i zanim rano odpalisz to najpierw odłącz listwę wtryskową i wtedy odpal na benzynie
mam wrażenie że ci listwa popuszcza gaz przy rozruch i do cylindrów dostaje się dwa rodzaje paliwa

a tak w ogóle jaką masz listwę wtryskową do gazu i jaki ma przebieg na listwie i jak jest zamontowana pionowo czy leży

thomas77 10-02-15 19:03

Cytat:

Napisał drake (Post 1022766)
na gazie nie odpalamy silnika, jest to sprzeczne z jakimikolwiek zasadami użytkowania instalacji 1,2,3 i 4 generacji, która wymaga przejścia LPG w stan parowy.

i to są święte słowa które każdy użytkownik LPG powinien pamiętać[pop]

siw-y 12-02-15 19:02

A co z opcją "Ciepły start" może być czy trzeba to wyłączyć ?

thomas77 12-02-15 19:34

Z tego co pamiętam jak mi tłumaczył gaziarz przy zakładaniu to służy temu że jak pojeździsz autem i zgasisz go a silnik będzie ciepły potem się od razu przełącza na gaz i stąd nazwa Ciepły start ;)

siw-y 12-02-15 21:00

Czyli że jest odpalany na benzynie i od razy przełączany na gaz czy jak ?

thomas77 12-02-15 21:38

Jeśli masz zagrzany silnik to odpala na gazie od razu,jeśli zimny to wpierw na benzynie potem się przełącza na gaz..

siw-y 12-02-15 21:56

Cytat:

Napisał drake (Post 1022766)
na gazie nie odpalamy silnika, jest to sprzeczne z jakimikolwiek zasadami użytkowania instalacji 1,2,3 i 4 generacji, która wymaga przejścia LPG w stan parowy

To jak to się ma do tego ? ciepły silnik można odpalać na gazie czy nie ?

drake 13-02-15 05:50

Cytat:

Napisał siw-y (Post 1041863)
To jak to się ma do tego ? ciepły silnik można odpalać na gazie czy nie ?

nie poleca się (gaz szybko się skrapla i nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile go podać w początkowych fazach pracy). Ale to chyba nie problem aby 10 sekund silnik popracował na swoim paliwku, a potem przełączył na gaz... Chyba że lubią Panowie tak mocno oszczędzać

siw-y 14-02-15 09:42

Cytat:

Napisał drake (Post 1041910)
Chyba że lubią Panowie tak mocno oszczędzać

Nie o to mi chodziło, po prostu pytam z ciekawości bo ostatnio sobie to włączyłem a teraz wychodzi na to żeby lepiej to wyłączyć.

mjq 14-02-15 11:48

U mnie to wyłączyli przy ostatniej wizycie serwisowej. A ilu użytkowników tyle opinie na temat ciepłego startu.

gRuHa 14-02-15 13:51

któregoś dnia wtryski benzynowe staną Wam dęba to będziecie wiedzieli dlaczego!
benzyna ma właściwości zarówno smarujące jak i czyszczące, a więc konserwuje wtryskiwacze, jak sobie pochodzi trochę silnik na benzynie to nie zbiedniejecie!

szaman696 21-02-15 12:31

U mnie teraz w zimie trzeba do 4km żeby przeskoczył na gaz i uważam że to jest ok, popracuje na benie troche to mu tylko dobrze zrobi.

piotrekdace 12-04-15 09:46

Mam sekwencje, mówiąc ,że odpalam na Gazie rozumiem po prostu ,że instalacja jest włączona. Silnik odpalany jest na benzynie i po pewnym czasie przechodzi na gaz. Jeżeli wyłączę instalacje i jeżdżę na benzynie odpala bez zarzutu. Niestety ostatnio miałem niepokojąca sytuacje przy odpalaniu nastąpił "Wystrzał" w silniku i pękła obudowa filtra powietrza :(.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi