Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [FFI] Gałka zmiany biegow (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23473)

mariooo 08-09-08 09:14

[FFI] Gałka zmiany biegow
 
Witam,
Po jakim czasie (przebiegu) wytarła się wam gałka?? Jak kupowalem auto mialem do wyboru kilka fok - i z miejsca odchodzilem od tych ktore mialy starte "plastikowe aluminium". Auto ktore kupilem mialeo czarna galke - jednak od kilku dni zlazi mi to czarne i pod spodem odkrywa sie starte "plastikowe aluminium". Nie posadzam sprzedawcy o "tuning" - zrobil to raczej ktoes wczesniej. ale jestem ciekaw ile standardowo to powinno wytrzymac

MisiekT 08-09-08 09:20

nie da sie ocenic... zalezy od trzymania reki na galce, obraczki czy chociazby srodkow do czyszczenia wnetrza...

marcin9913 08-09-08 22:43

Mi po przebiegu około 50 tys zaczęło sie ścierać...

gromnik19 08-09-08 23:13

Ja kupilem foke, ktora w srodku wyglada jakby wyjechała właśnie z salonu, były właściciel dbał. No ale gała faktycznie wytarta w cholere, to chyba pierwszy element który się wyciera. Jeszcze jedno zużycie widoczne mam na desce rozdzielczej, tam gdzie przychodzi lewe kolano pasażera ;)

mariooo 09-09-08 10:09

to wytarcie przy kolanie tez zauwazylem :)

to troche mi ulzylo - bo myslalem ze zamiast 69kkm mam 169kkm :) chociaz stan wewnątrz zdecydowanie przemawia za 69kkm - galka byla jedynym elementem który budził moje zastrzezenia

MisiekT 09-09-08 11:05

kupiles tddi z przebiegiem 69tys?! :shock:
to chyba jedyny taki egzemplarz na swiecie :wink: jak nie masz faktur i przegladow to od razu zapomnij zeby ten przebieg mial byc rzeczywisty... jak sprowadzajka to juz zupelnie...
ale... to nie ma znaczenia, jezeli auto w dobrym stanie :wink:

mariooo 09-09-08 11:37

:) mam dokumenty na to auto.

auto jest sprowadzone. jezeli ktos bylby zainteresowany to moge dac namiary na kolesia ktory je sprowadza - ma auta z przebiegami 40, 50, 70 ... tys. Ogladajac te auta w momencie gdy pojawiała sie najmniejsza wątpliwośc co do bezwypadkowości (np inna data produkcji na szybach, nieoryginalna szyba przednia, zuzycie zle spasowane blachy......) odchodzilem i ogladalem kolejne auto.

samochody posiadaja pelna dokumentacje - auta kupowane hurtowo z przetargow od firm leasingowych w niemczech.

moze nie jestem specem ale wiem jak wygladaja auta z wiekszymi przebiegami i pewnych detali nie da sie ukryc (zwłaszcza w przypadku samochodów Ford, Fiat, auta Francuskie). w

przypadku auta za 20-25kpln nie oplaca wymieniac sie wszystkich foteli, deski rozdzielczej, boczkow drzwi, wykladzin wewnatrz, wykładdzin w bagazniku, okładzin nadkoli (od zewnatrz) , kierownicy, osłon pedałow, preparować elementów świadczących o dokonywanych przeglądach........ A nawet gdyby to śruby mocujace te elementy nosiły by ślady ingerencji. Nie wymienia się wszytskich filtrów na oryginalne (P.Pylkowy, powietrza, oleju, nie wymienia się płynów na nowe - no chyba ze alto mialo takiego dzwona, ze silnik jest skladany :) ale jak mowilem dzwona da sie wykluczyc )

w niemczech (wiem bo takimi autami jezdzilem) samochody sluzbowe sa nie tylko uzywane przez PH. ostatnio mialem przyjemnosc jezdzic 2 letnim, sluzbowym Accordem kombi z przebiegiem 27500!!!!

zapomnialem dodac ze auto jest z czerwca 2004 wiec biorac pod uwage ze 3-4 miesiace nie bylo jezdzone to wychodzi ok 20kkm rocznie - to chyba normalny przebieg

Nofy 09-09-08 11:59

Cytat:

Napisał mariooo
auto jest sprowadzone. jezeli ktos bylby zainteresowany to moge dac namiary na kolesia ktory je sprowadza

powiedzmy, że ja byłbym zainteresowany bo planuje wkrótce rozstać się ze swoja foczką i szukam czegoś nowszego :] Może namiary na PW.

mariooo 09-09-08 12:02

www.special.gratka.pl
ja ten namiar dostalem z polecenia i nie mowie ze wszystkie samochody w nim to "igły"

ALE TO BYL WATEK O GALCE ZMIANY BIEGOW!!!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi