Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] [Benzyna] Falujące obroty, przygasające światła, gasnący silnik... (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19480)

Streetlegal 05-11-07 12:14

[Benzyna] Falujące obroty, przygasające światła, gasnący silnik...
 
Znalazłem wiele informacji na temat falujących obrotów w silniku 1.6 16V ale nie do końca pasują do mojego przypadku.

Przy rozgrzanym silniku lekko falują obroty i spadają poniżej 3 kreski. Zastanawiałem się czy nie jest to silnik krokowy ale z tego co wyczytałem obroty wtedy falują znacznie, silnik potrafi zgasnąć lub obroty utrzymują się na wysokim poziomie na biegu jałowym. U mnie falowanie występuje tylko gdy auto toczy się na luzie (wahania 600-1100), po zatrzymaniu auta stabilizują się ale chyba na trochę zbyt niskim poziomie. Przy maksymalnym spadnięciu na chwilę lekko przygasają światłą i zegary. Co według Was może być przyczyną? Nie chciałbym wydawać kasy na niepotrzebną wymianę drogich części. Jeden z mechaników stwierdził że wystarczy wymienić przewody wysokiego napięcia ale nie bardzo mogę sobie wyobrazić jaki wpływ na falujące obroty mogą mieć te przewody.

Poza tym zauważyłem że światła przygasają na stałe po włączeniu ogrzewania przedniej lub tylnej szyby. Po wyłączeniu wszystko wraca do normy. Czy wy też tak macie? Lekkie przygaśnięcie zdarza się nawet po wciśnięciu pedału hamulca. Czy to normalny objaw czy może mam jakiś problem z instalacją i to powoduje problemy z obrotami?

paulo 05-11-07 15:03

Ja mam silnik 1,4 ale dokładnie te same objawy i zaznaczam ze wymiana krokowego nie pomogla(249 oryginalny)nie wiem ja sobie z tym radzic mysle jeszcze o akumulatorze. Podejrzewam ze moze on jest przyczyna poniewaz ma juz swoje lata(chyba od nowosci a autko ma 8 lat) i moze on nie wyrabia albo cuś. Przewody wys. napiecia byly wymieniane 2 lata temu.

deepwood 07-11-07 21:19

u mnie jest podobnie obroty bardzo delikatnie falują , nieważne czy zimny czy rozgrzany mam silnik . Ja obstawiam że to przepływomierz ale wywalenie 500plnów mnie raczej nie bawi :evil: Poza tym zauważyłem to przygasanie świateł . Denerwujące to jest z tym , że w przeciwieństwie do falujących obrotów , mi światła przygasają do momentu rozgrzania silnika . Czekam na sugestie co to może być i co z tym zrobić . Pozdro

Muggsy 17-11-07 12:17

mam podobnie - wymiana krokowego na nic się zdała...

u siebie obstawiam aku - ma 6 lat [zimny] kupuję nowy przed mrozami :idea:

Greg 17-11-07 12:22

Sprawdzcie jeszcze wezyk odpowietrzenia skrzyni korbowodow , guma robi sie rozlazla i skleja sie .
Mialem to tez w swojej foce , jeszcze przed wymiana krokowca

pzdr.

Muggsy 17-11-07 12:27

Cytat:

Napisał Greg
guma robi sie rozlazla i skleja sie

tez wymieniłem te wężyki (guma była "sparciała", ale nie pomogło)

NeroN 17-11-07 12:46

Też to mam od dłuższego czasu i i już nie wiem co to może byc...


Do tego jak odpalam na zimnym, to zamiast miec 1500rpm, to mam 1100-1200rpm ( ale nie faluja).

Muggsy 17-11-07 14:13

Cytat:

Napisał NeroN
Do tego jak odpalam na zimnym, to zamiast miec 1500rpm, to mam 1100-1200rpm ( ale nie faluja).

mam to samo, ale jak dodam ogrzewanie szyby to silnika zaczyna chodzić jak traktor z lekka

NeroN 17-11-07 14:41

Cytat:

mam to samo, ale jak dodam ogrzewanie szyby to silnika zaczyna chodzić jak traktor z lekka

O toto :D

Olej Ci bierze ?

Muggsy 17-11-07 15:04

Cytat:

Napisał NeroN
Olej Ci bierze ?

dokładnie [zimny]

czy Ty aby moją foką nie jeździsz? [los]

a tak na poważnie to ssie olej więcej niż zwykle

[ Dodano: Sob 17 Lis, 2007 14:04 ]
wymieniłem krokowca na nówkę i nic się nie zmieniło

Meziol141 17-11-07 16:33

Co do przygasania świateł na małych oprotach po włączeniu ogrzewania sprawa jest prosta:
Mianowicie jak silnik pracuje wolno to alternator nie daje swojego normalnego napięcia i natęrzenia prądu a jeszcze jak włączymy duży odbiornik prądu (podgrzewanie szyb) to niestety ale spadek napięcia musi wystąpić.I światła przygasają.
Co do tematu wolnych obrotów to może warto sprawdzić cały układ dolotowy czy czasami silnik nie łapie lewego powietrza.

NeroN 17-11-07 18:11

Ja to rozumiem, tylko, że to jest teraz baardzo nasilone u mnie, jak w maluchu mi światła z przodu świecą jak włącze grzanie przeniej szyby, nawet w czasie jazdy.


Cytat:

Napisał Muggsy
dokładnie

czy Ty aby moją foką nie jeździsz?

a tak na poważnie to ssie olej więcej niż zwykle

Mnie tak trochę dużo bierze (nie liczyłem, ale chyba z wymiana z dolewek między wymianami wyjdzie :P )


Niestety ale Wujo Zbychu mnie uświadomił, że to prawdopodobnie popękane półki miedzy pierścieniami na tłokach (ponoć wada tych silnków :evil: )

W każdym razie ja sie już nastawiam powoli na wymianę silnika (188kkm :roll: )

Muggsy 17-11-07 18:19

Cytat:

Napisał NeroN
Ja to rozumiem, tylko, że to jest teraz baardzo nasilone u mnie, jak w maluchu mi światła z przodu świecą jak włącze grzanie przeniej szyby, nawet w czasie jazdy.

mi przygaśnie znacznie przy grzaniu szyby i wtedy zaczynam jechać traktorem

Cytat:

Napisał NeroN
W każdym razie ja sie już nastawiam powoli na wymianę silnika (188kkm

no ja mam 149 i obstawiam chyba aku, niewymieniany od nowości :|

NeroN 17-11-07 19:39

Cytat:

Napisał Muggsy
no ja mam 149 i obstawiam chyba aku, niewymieniany od nowości

Hmmm.... Mój też 8)

Muszę lookąć, bo tej zimy może już nie przeżyć :roll:

deepwood 17-11-07 22:36

Co do falujących u mnie obrotów , są naprawdę delikatne . Lekkie ruchy wskazówki z 850 na 1000 , Natomiast co do przygasających świateł , to zrobiłem mały test po waszych sugestiach odnośnie ogrzewania szyb itd. itp. Tym razem odpaliłem foczysko i nie włączałem nic (pomijając oczywiście światła :P ) i...... [ass] to samo , do momentu ash się temperatura silnika podniesie za czerwoną skalę . W listopadzie wrzuciłem do foczki ok 1300 plnów(nowe opony, świece, olej, filtry,płyny, wycieraczki , kołpaki) i wolałbym nic w tym roku jush nie wydawać na auto :twisted: Po wymianie świeczek , zapomniałem co to ciężkie odpalanie na mrozie :twisted: hehehehehe

Pomijając wszystko , to przygasanie świateł i falowanie mnie zaczyna nie tyle denerwować co irytować :mrgreen:

max333 18-11-07 18:09

mój 1,6l benzyna i jest to samo jak u Was. Ale obroty nie zawsze falują, tylko czasami. Nie ma żadnej reguły. W momencie jak falują to minimalnie przegazuję i zazwyczaj, po jednym lub kilku razach obroty się wyrównują. Światła również przygasają, ale wydaje mi się to normalne. Przy minimalnych obrotach alternator nie jest wstanie wygenerować pełnej mocy prądu. U mnie po odpaleniu jest ok. 1200obr, a później po rozgrzaniu 750obr. Po podłączeniu ogrzewania szyby też silnik zwalnia i zaczyna terkotać trochę jak traktor. Wydaje mi się więc, że ten typ tak ma. Podoba mi się jak chodzi silnik jak wejdzie na obroty, ale na biegu jałowym trochę terkocze jak to mówicie trochę jak traktor (nawet przy standardowym poborze prądu - światła). Inne samochody jakimi jeździłem pracują równiutko. Ale nie przeszkadza mi to jeśli u Was też tak jest. Mój akumulator oryginalny 2002r i jeszcze dycha. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie jak przyjdą mrozy. A może już kupić - jakieś przeciwskazania, żeby trzymać go do końca?

[ Dodano: Nie 18 Lis, 2007 17:13 ]
a ha. Jak faluje to 750-1100obr.

mzuberek 18-11-07 22:28

u mnie ta sama bajka
jakby ktos rozwiazal problem to niech napisze

Muggsy 19-11-07 09:54

Cytat:

Napisał mzuberek
wymiana na nowe alternatora, regulatora napiecia i akumulatora

no właśnie zawsze tak można, ale z drugiej strony nie wiem czy o to chodzi... :|

myślałem, że krokowy. Wymieniłem. Nic się nie zmieniło. Nie chcę dalej wymieniać, a "nóż" w końcu się uda.

Ale aku na zimę zmienię...

paulo 20-11-07 12:21

Własnie nie wiem czy to aku. czy alternator. mam zamiar kupic akumulator ale jesli to alternator nie doładowuje to po paru miesiacach zalatwie nowy akumulator. Choc jestem prawie pewny ze to bateria bo mam ja od nowosci. kupiłbym taką samą motorcraft ale gdzie ja taka dostane no i cena tez pewno bedzie zaporowa.

max333 20-11-07 20:17

szukaj redford k/Poznania. Jak ostatnio u nich byłem to mieli jakiś wystawiony. Sprawdź dobrze zanim kupisz jakiś inny bo gdzieś (chyba na tym forum) obiło mi się o uszy/oczy, że akum. Forda ma jakieś nietypowe gabaryty (niższy, czy cuś). Po za tym to chyba są jakieś wapniowe, ale nie jestem pewien. Pytałem się nawet o cenę, ale niestety już nie pamiętam. Zadzwoń do nich bo na stronie cuś nie widzę.

mzuberek 21-11-07 10:24

Cytat:

Napisał Meziol141
Co do przygasania świateł na małych oprotach po włączeniu ogrzewania sprawa jest prosta:
Mianowicie jak silnik pracuje wolno to alternator nie daje swojego normalnego napięcia i natęrzenia prądu a jeszcze jak włączymy duży odbiornik prądu (podgrzewanie szyb) to niestety ale spadek napięcia musi wystąpić.I światła przygasają.

skoro to prawda i to takie oczywiste to dlaczego w nowym focusie nie obserwujemy tego zjawiska ???

Oto jest pytanie :)

to sie dzieje po kilku latach uzytkowania - i na 100% da sie jakos usunac

pytanie tylko jakim kosztem

pitpit 21-11-07 11:03

jak ktoś się już rozprawi z tym problemem ...to niech koniecznie się pochwali z resztą :D
widze że sporo foczek ma podobne objawy ów "choroby" [screwy]

max333 21-11-07 20:48

jeżdżę raz po raz też fiacikiem Tipo jeszcze z gaźnikiem (więc brak komputera sterującego) i reaguje podobnie na włączanie świateł lub ogrzewania. Aczkolwiek staruszek ma już swoje lata i średnio nadaje się jako punkt odniesienia. Jeszcze trochę i będzie pełnoletni... Ja nie mam zamiaru się zbytnio tym przejmować, aczkolwiek jeśli ktoś przypadkiem rozwiąże problem, to również proszę o info.

mzuberek 27-11-07 09:57

jedno juz wiem napewno - te przygasajace oswietlenie jak silnik schdzi na wolne obroty to nie jest wina akumulatora

akumulator doprowadzilem do porzadku - a przygasanie zostalo

Muggsy 27-11-07 10:38

Cytat:

Napisał mzuberek
akumulator doprowadzilem do porzadku

dzięki za info - może to nie reguła, ale już jakiś trop.

Wymieniłem dobrego krokowca, więc ani akumulator póki co, ani nowy krokowy nie załatwiają sprawy...

ależ ten turkot traktora do furii doprowadza...

alternator :?: [screwy]

NeroN 27-11-07 10:41

A kolektory ?

Bo mnie to zajeżdża minimalnym przedmuchem.... :?


Tylko jeszcze bym chciał wiedzieć gdzie mi znika ten olej [hammer] [helm]

Muggsy 27-11-07 10:44

Cytat:

Napisał NeroN
Tylko jeszcze bym chciał wiedzieć gdzie mi znika ten olej

a wiesz, że mi nadal bierze :evil: może mniej, ale jednak :?

mzuberek 27-11-07 14:58

Cytat:

Napisał Muggsy
ależ ten turkot traktora do furii doprowadza...

co masz na mysli mowiac turkot traktora ?

Muggsy 27-11-07 15:23

Cytat:

Napisał mzuberek
co masz na mysli mowiac turkot traktora ?

jak spadną obroty (np. ogrzewanie) to silnik chodzi równo, ale zaczyna się stukanie, właśnie przez niskie obroty (auta zaczyna przygasać - gorzej się np. startuje)

mzuberek 28-11-07 11:04

Akumulator doprowadzony do porządku - płyny uzupełnione i naładowany

Alternator po rozgrzaniu (3500obr/min silnika przez 2 minuty - tak jsk zaleca literatura do forda) podaje napiecie ladowania 14,48V - czyli poprawnie

wiec przygasanie nie jest spowodowane ani akumulatorem, ani alternatorem

jakos nie wydaje mi sie zeby to byl jakis nowy problem bo z postow wnioskuje ze ma go sporo osob i na pewno "spece" wiedza o co chodzi i jak to rozwiazac


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi