Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Diagnostyka - błędy z komputera. (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30130)

Malave 16-09-09 20:18

Diagnostyka - błędy z komputera.
 
Witam. Dzisiaj postanowiłem podłaczyc do swojej foczki kompa i sprawdzić czy nie ma w niej jakis błędów. no i z tego co mogłem sie spodziewać wyskoczył mi błąd klimy(przetarte rurki i przez to bez gazu w klimie) błąd: P00A4. ale wyskoczyły mi jeszcze dwa których program na kompie nie umiał opisac. szukałem na forum i na różnych stronach gdzie są opisy do błędów DTC ale tych dwóch nigdzie nie moge znalesc?:(
może ktoś mogłby mi pomóc co te dwa kody błędów znacza????

U3128
C1300
????

Amazon 16-09-09 21:03

to Ci powinno pomóc
http://diagnostyka-samochodowa.s-tec...tion=diag_zroz

Malave 16-09-09 22:31

Cytat:

Napisał Damiano1412 (Post 363974)
Tutaj jest pełen opis błędów:

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10039


Było tylko poszukać na forum :)

hehe dziekuje Kolego ale nie widze jakoś tam tych błędów które mi wyskoczyly (szukalem juz na forum na tym watku tez)i które podałem:(

Malave 23-09-09 21:42

no i najwidoczniej nikt sie z czyms takim nie spotkal nigdy:P:(

PiotrekSul 04-08-11 21:09

Cytat:

Napisał Malave (Post 366184)
no i najwidoczniej nikt sie z czyms takim nie spotkal nigdy:P:(

udało Ci się już rozwiązać te problemy?
bo ja właśnie zauważyłem u siebie dokładnie ten sam zestaw błędów.

P00A4 -czyli AC u mnie tez nie działa bo mam rozwaloną chłodnice
C1300 -"ABS Pump Motor Circuit Failure" przy czym ABS działa idealnie.
U3128 -???

niuniek24w 06-06-12 12:50

Witam. Dziś podłączyłem swoją Fokę i otrzymałem najpierw takie kody błędów:
C1175-Left Rear Wheel Speed Sensor Input Failure;
C1165-Right Rear Wheel Speed Sensor Input Failure;
P00A4-Charge Air Cooler Temperature sensor Intermittent/Erratic(Bank2);
U3128-Nieznany błąd diag.
C1351-Nieznany błąd diag.

Po skasowaniu i ponownym odczytaniu zostały dwa ten od klimy P00A4 oraz ten U3128 oraz jeden z ABS którego nie było przy pierwszym odczycie:
C1300- ABS Pump Motor Circuit Failure.

Dodam że klima mi działa, a ABS raz mi się zapalił i sam zgasł , po przekręceniu kluczyka gaśnie i po odpaleniu zapala się na sekundę i gaśnie.Sprawdzałem i działa. Pomoże ktoś, pokieruje jak te usterki wyeliminować?

rexo 06-06-12 21:26

Z klimą do przeglądu - za mało czynnika możliwe lub złe smarowanie?
Oddał bym na pełny przegląd jeśli dawno nie było robione - mi facet wyczyścił klimę ultradźwiękowo, do tego uzupełnił czynnik (połowę:P) + z 5 gram oleju bo też było za mało i wziął za to 200 zł.
No chyba że niedawno robiłeś to trzeba sprawdzić inne możliwości.

A ABS może czujnik padł? Wymieniałeś ostatnio, koła/hamulce lub coś z zawieszenia?
Co do nieznanego błędu to kod komunikacji - może to być powiązane z błędem ABS -jak coś się kopie z komunikacją, czujnik pada, lub możliwe, że gdzieś się kable przetarły.

Ja miałem coś podobnego kiedyś na tylnych kołach (ABS) - ale obecnie jest wszystko ok.
ABS działa sprawnie - z rok temu pamiętam, że włączył mi się jakby niepotrzebnie kilka razy - ale to byłą chyba wina wytartych tarcz i szczęk - jedno i drugie już było zajechane do zera prawie.
Od tego czasu wymieniłem szczęki z tyłu i tarcze i klocki z przodu - wszystko mam ok i nie ma żadnych problemów - brak błędów i ABS się nie załącza niepotrzebnie.

Sprawdź stan klimy i stan hamulców!

MATRIX60MW 06-06-12 21:50

z angielskiego nie jestem mistrzem ale czy to czasem "ABS Pump Motor Circuit Failure" nie oznacza że wina leży po stronie pompy abs? a nie tak jak pisze rexo- czujnika.Mógł byś jakiś problem z zasilaniem albo może masa.

cytat z FKP użytkownika MJPRZEM "C1300-to byl blad od pompy ABSu-mozliwe ze slabe zasilanie lub masa na przewodzie..ale dopoki ABS dziala i sie nie swieci to niema powodu sie nim przejmowac"

niuniek24w 07-06-12 00:50

Dziękuję za odpowiedź. Autko kupiłem miesiąc temu i oprocz rozrzadu,oleju czyli standard po zakupie plus do tego diodowe podswietlanie skarpetek i schowka to nic wiecej nie robilem bo w sumie nic sie nie dzialo, auto hula swietnie.Przegląd klimy bede robił pod koniec miesiąca dopiero bo pełno wydatków mialem. Co do tego Abs tak jak pisałem wczaśniej zapalił się raz jak mocno padało i po około 100 metrach jazdy zgasła lampka. To chwilowe zapalanie zaraz po odpaleniu też dzieje się w wilgotne dni. Coś może być na rzeczy z czujnikami bo był błąd obydwu z tyłu. A tak na marginesie to gdzie w tym wozie szukac pompy ABS? Na szybko popatrzylem tak na wierzchu jej nie widac a jak bede zdrowy bo mnie grypsko dopadlo to bym ja opatrzyl. Przepraszam za bledy, brak polskich znakow ale klepie z telefonu. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję.

MATRIX60MW 07-06-12 11:18

może problem tkwić w masie,ale skoro mówisz że były błędy czujników to może one kończą swoją kadencję.Pompa jest jak się nie mylę pod filtrem powietrza/skrzynką bezpieczników ale to niech ktoś potwierdzi

rexo 08-06-12 09:38

ABS Pump Motor Circuit Failure - jest to błąd obwodu pompy ABS, w rzeczywistości to może być milion rzeczy :), równie dobrze może być to wina pompy ABS.
Dlatego trzeba sprawdzić.

MATRIX60MW 08-06-12 14:16

ja bym zaczął od sprawdzenia masy w okolicy wlewu płynu spryskiwaczy

niuniek24w 10-06-12 12:02

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 733374)
ja bym zaczął od sprawdzenia masy w okolicy wlewu płynu spryskiwaczy

Wczoraj pozerkałem chwilę na te punkty masowe i wygląda to okropnie-zaśniedziałe lekko rude. Kupiłem Contact Spray i w poniedziałek będzie czyszczenie. A czy do czujek ABS jest dojście łatwe po zdjęciu kół bo te tez planuję czyścić. Coś ewidentnie jest na rzeczy bo jak pisałem ta lampka zapaliła się przy ostrym deszczu a po odpaleniu jak się świeci te sekundę to też przy wilgotnych dniach.

śliwa 10-06-12 13:56

mam błedy
p2195
p0138
co z ty zroić pomocy proszę

MATRIX60MW 10-06-12 19:46

P0138 O2 Circuit High Voltage (Bank 1 Czujnik 2)

niuniek24w 12-06-12 10:38

Witam. Wczoraj dostałem się do wiązki pompy ABS i popsikałem Kontaktem, wyczyściłem wszystkie masy. Teraz lampka zachowuje się prawidłowo tzn. nie zaświeca się przy odpalaniu ale błędy ABS nadal są i nie da się ich skasować.

marfm76 12-06-12 10:59

Cytat:

Napisał niuniek24w (Post 734667)
... ale błędy ABS nadal są i nie da się ich skasować...

A reset kompa zrobiony??

MATRIX60MW 12-06-12 11:49

musisz się może przejechać kawałek i błędy może wtedy znikną lub dadzą się skasować.

niuniek24w 12-06-12 12:40

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 734712)
musisz się może przejechać kawałek i błędy może wtedy znikną lub dadzą się skasować.

Zrobiłem jakieś 30km po tym zabiegu.

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 734677)
A reset kompa zrobiony??

Czyli klema na 15 min zdjęta?
Nie nie robiłem:?

EDIT.
Zrobiłem reset i błędy nadal są i nie można ich skasować. Dodatkowo dostałem błąd P1000-niekompletny test OBD(też nie mogę skasować ).

MATRIX60MW 12-06-12 18:00

jeśli abs działa,kontrolka nie mruga,dziwnie się zachowuje to olał bym temat

niuniek24w 12-06-12 18:35

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 734875)
jeśli abs działa,kontrolka nie mruga,dziwnie się zachowuje to olał bym temat

I tak zrobię właśnie. Dodam że błąd P1000 już zniknął po przejechaniu około 12 km. Pozdrawiam.[pub2]

MATRIX60MW 12-06-12 21:22

daj znać czy w czasie deszczowych dni objawy się znów pojawiają czy już nie

niuniek24w 13-06-12 17:41

Tak dziś znów po odpaleniu na sekundę zapalił się ABS. Jechałem do Rzeszowa potem i kilkakrotnie musiałem dość ostro hamować i ABS działał.

MATRIX60MW 13-06-12 20:34

ale po odpaleniu czy w trakcie odpalania i jak już odpaliłeś to zgasł?

niuniek24w 14-06-12 16:19

Tak to wygląda właśnie że w trakcie kręcenia rozrusznikiem się zapala i zaraz po odpaleniu (około sekunda)gaśnie.W czasie jazdy się nie zapala.

Falcon 14-06-12 16:34

Tak ma być.

niuniek24w 14-06-12 17:16

Cytat:

Napisał Falcon (Post 735732)
Tak ma być.

No ale tak się dzieje tylko podczas pierwszego odpalania. Potem kontrolka już nie zaświeca się podczas odpalania.[niewiem]

MATRIX60MW 14-06-12 18:47

tak już jest i to nie jest żadna usterka,nie przejmuj się tym.Jak działa to nic tylko śmigać

niuniek24w 14-06-12 19:08

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 735811)
tak już jest i to nie jest żadna usterka,nie przejmuj się tym.Jak działa to nic tylko śmigać

No śmigam autem i nie przejmuję się póki ABS działa. Zastanawia mnie tylko skąd ten błąd pompy przy diagnostyce.[niewiem] Dobiorę się jeszcze do czujników przy kołach i je oglądnę.

Bdm 11-09-12 19:25

Odświeżę trochę, podpiąłem dzisiaj foke pod kompa, wyskoczyły dwa błędy,

U1009 - rozszyfrowałem - Invalid or missing data for engine torque tylko nie bardzo kumam o co chodzi, podpowie ktoś?

U1027 - Invalid or Missing Data for Engine (RPM) from the (PCM), to z tego co zrozumiałem to z czujnika prędkości tak? Bo miałem uwalony wymieniłem ale błędów nie kasowałem.

Gościu co mi podpinał foke, powiedział coś o błędzie odczytu momentu obrotowego silnika, czyli zapewne czujnik położenia wału, tym także wytłumaczył mi problem z załączającą się kontrolką kontroli trakcji, możecie mi coś więcej o tych kodach powiedzieć? Pozdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi