Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   myjnia automatyczna.. porażka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14787)

pwl 25-01-07 09:33

myjnia automatyczna.. porażka
 
Witam,
Noi stało się....... jakiś miesiąc temu wracałem z Kotliny Kodzkiej przy okazji tankowania w BP Opole postanowiłem ogarnąć Fokę na automatycznej myjni - efekt szczotki do felg poniżej:
http://img262.imageshack.us/img262/1...01516oo.th.jpg
http://img206.imageshack.us/img206/6...01583gu.th.jpg


Do prawdopodobnego malowania 4 drzwi, i 2 progi.. na szczeście myjnia była ubezpieczona i za naprawę kuknie ubezpieczyciel....

Nigdy wiecej automatu... co pech to pech bo zawsze myłem na ręcznej bezdotykowej [banghead]
podrawiam

AsMfc 25-01-07 09:55

[panna] wspolczuje...

@ndy 25-01-07 10:27

wygląda jakby "na drzwiach" włączył się program mycia felg ..... :?:

pwl 25-01-07 10:55

własnie się właczył, problem w tym że siedziałem w środku i nic nie mogłem zrobić..... taka myjnia...

logan 25-01-07 11:09

O rany, szczerze wspolczuje. Az strach teraz jechac na myjnie automatyczna [zimny]
Bede szorowal autko wlasnymi rekami.

Naprawiaj autko szybko, bo szkoda zeby takie porysowane jezdzilo !!

pwl 25-01-07 12:48

na razie jest tak brudne że nic nie widać... hehehe, ale w lutym jadę na lakiernię...

kleofas 25-01-07 12:51

a to wlaścieciele mujni nie bekną za to?
przecież to ewidentnie powstało w skutekźle świadczonej usługi!
tylko jeśli nie zgłosiłeś tego od razu i nie udokumnetowałeś jakimś papierem z opisem, to raczej nie majuż szans na to

@ndy 25-01-07 13:04

współczuję :!:

podobno najbardziej boli pierwsza rysa na lakierze i zdrada popełniona przez żonę :wink:

pwl 25-01-07 13:50

Cytat:

Napisał kleofas
a to wlaścieciele mujni nie bekną za to?
przecież to ewidentnie powstało w skutekźle świadczonej usługi!
tylko jeśli nie zgłosiłeś tego od razu i nie udokumnetowałeś jakimś papierem z opisem, to raczej nie majuż szans na to

bekną....bekną znaczy ich ubezpieczyciel na szczęście . Jak to zobaczyłem.. już w wa-wie za telefon i sprawę szybko załatwiłem.
Najgorsze jest to .. ze jakbym sam przyp..... było by ... przykro.. moja wina .. a tu.. grrrrrrrr

Greg 25-01-07 13:53

pwl, nie szanujesz foczki :| , myjnia automatyczna [panna]

Pzdr.

pwl 25-01-07 13:58

Cytat:

Napisał Greg
pwl, nie szanujesz foczki :| , myjnia automatyczna [panna]

Pzdr.

sznuję, szanuję .. hehehe ale zjechałem z gór i foka wyglądała jak po rajdzie w Nowej Zelandi... chciałem dobrze .. a wyszło jak wyszło [ass]
no nic... na przestrogę dla innych userów [zimny]

kleofas 25-01-07 14:29

Cytat:

Napisał pwl
Cytat:

Napisał kleofas
a to wlaścieciele mujni nie bekną za to?
przecież to ewidentnie powstało w skutekźle świadczonej usługi!
tylko jeśli nie zgłosiłeś tego od razu i nie udokumnetowałeś jakimś papierem z opisem, to raczej nie majuż szans na to

bekną....bekną znaczy ich ubezpieczyciel na szczęście . Jak to zobaczyłem.. już w wa-wie za telefon i sprawę szybko załatwiłem.
Najgorsze jest to .. ze jakbym sam przyp..... było by ... przykro.. moja wina .. a tu.. grrrrrrrr

no to w czym problem?
lakieruj, niech ci myjnia zapłaci za samochód zastępczy i po kłopocie :-)
inna sprawa że to boli jak widzisz ukochaną brykę porysowaną
ale z drugiej strony drzwi i tak byś miał lakierowane, bo prędzej czy później ruda da znać o sobie...

adamzx4 25-01-07 15:41

TAK, tylko czy masz jakieś oświadczenie z tej stacji, bo piszesz, że zobaczyles juz w domq.
Mowic i obiecywac to oni moga, tylko udowodnic im to jest ciezko. Paragon masz??

A druga sprawa - kiedys pewnie bedziesz chcial sie pozbyc Foki. Trafisz na kolesia, ktory bedzie biegal dookola z magnesikiem i ci bedzie zarzucal, ze dzwonione auto masz, bo lakier jakis grubszy.... i co wtedy??

pwl 25-01-07 17:22

Cytat:

Napisał adamzx4
TAK, tylko czy masz jakieś oświadczenie z tej stacji, bo piszesz, że zobaczyles juz w domq.
Mowic i obiecywac to oni moga, tylko udowodnic im to jest ciezko. Paragon masz??

A druga sprawa - kiedys pewnie bedziesz chcial sie pozbyc Foki. Trafisz na kolesia, ktory bedzie biegal dookola z magnesikiem i ci bedzie zarzucal, ze dzwonione auto masz, bo lakier jakis grubszy.... i co wtedy??

nie napisałem ze akcja była pod koniec 06' i że już od 2 tygodni mam zgodę na naprawę (dopiero teraz wrzuciłem fotki na forum).
Generalnie wszystko ogarnięte, fakturę też mam za myjkę.
Po telefonie do myjni bardzo miła Pani kierownik podała mi numer ich polisy w Hesti, zadzwoniłem tam umowiłem się na oględziny, po oględzinach dostałem papiery a Hestia wysłała raport z ogledzin do stacji. Tam ją podpisali i odesłali do ubezpieczyciela, zadzoniłem do nich i dostałem info że mogę jechać do ASO i oni zapłacą bezgotówkowo.

Co do sprzedaży ... pokaże papiery z Hestii i Fotki (hehehe mam na płycie ze 30)

pozdr. i dzięki za zaineresowanie.

pwl

gRuHa 25-01-07 20:36

pwl, nie fajna sprawa, bo autko fajowe masz (mój ulubiony kolor i silnik :D )
Trzymam kciuki za powodzenie sprawy :!:

Cytat:

Napisał Greg
pwl, nie szanujesz foczki , myjnia automatyczna

nie powiem kto w Czechach pojechał na automat... :roll:

oskar7 25-01-07 20:50

Cytat:

Napisał @ndy
podobno najbardziej boli pierwsza rysa na lakierze i

pierwsza
Cytat:

Napisał @ndy
zdrada popełniona przez

pierwszą
Cytat:

Napisał @ndy
żonę

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pepo 26-01-07 10:53

gRuHa, :mrgreen: brawo i jeszcze nie mów kto popsuł myjke :P

Greg 26-01-07 14:12

Cytat:

Napisał gRuHa
nie powiem kto w Czechach pojechał na automat...

Pojechalem i serce mnie boli do teraz , to byl pierwszy i ostatni raz .

Zwaz jednak ze mam tzw ochrone lakieru za pare zl , lakier jest zabezpieczony i szczoty nie dostaly sie do niego [chytry]

W innym wypadku w zyciu nie wjechal bym wtedy na taka myjke .

Pzdr.

gRuHa 26-01-07 16:25

Cytat:

Napisał Greg
Zwaz jednak ze mam tzw ochrone lakieru za pare zl , lakier jest zabezpieczony i szczoty nie dostaly sie do niego

wiem, wiem śmieję się tylko... :mrgreen:

Cytat:

gRuHa, brawo i jeszcze nie mów kto popsuł myjke
a ty sie tak nie ciesz, bo też tam byłeś :!:
PS. pepo, jak Cię wybiora na prezesa to też będziesz miał fory :P

ford_driver 26-01-07 22:21

czy na ten problem nie pomogla by pasta lekko scierna ??

te rysy nie sa na tle glebokie zeby nie bylo warto sprobowac

pozdrowienia

ford_driver

Vonter 27-01-07 10:04

wyrazy współczucia... :? ale ważne, że ubezpieczona i pieniążki będą.

Dziwi mnie jednak fakt, że jeżeli np. ja bym tam pojechał i tryb włączył się normalnie na kołach, to co by się stało z alumami? Przecież też by były całe porysowane :|

Pozdr

Pasiu 27-01-07 11:17

wspolczuje i to bardzo

mys\jnia automatyczna to zlo :!: :!: :!:

darekw 27-01-07 12:05

Cytat:

Napisał Pasiu
myjnia automatyczna to zlo :!: :!: :!:

Niby tak, ale także wygoda i oszczędność czasu. Zwłaszcza, jak się ma małe dziecko... :? Ja korzystam i póki co, nie jest źle...

Greg 27-01-07 16:42

Cytat:

Napisał Vonter
Przecież też by były całe porysowane

Nie byly by , to troche inaczej z alu niz z lakierem .

Cytat:

Napisał darekw
ale także wygoda i oszczędność czasu. Zwłaszcza, jak się ma małe dziecko...

Mozna na myjnie podjechac bez dziecka :mrgreen:
Cytat:

Napisał darekw
Ja korzystam i póki co, nie jest źle...

Wazne bys nie zdziwil sie za jakis rok lub dwa , te nowe myjnie sa oczywiscie lepsze niz kiedys . Niestety tez oddzialuja ostro na lakier :| , tym bardziej ze lakier slabszy niz kiedys .

Pzdr.

Pzdr.

darekw 27-01-07 16:51

Cytat:

Mozna na myjnie podjechac bez dziecka :mrgreen:
Miałem na myśli raczej chroniczny brak czasu, w szczególności w jakichś większych kawałkach. Zdarza się to tylko gdy córka śpi, czyli w nocy i godzina w ciągu dnia... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cytat:

Napisał Greg
Wazne bys nie zdziwil sie za jakis rok lub dwa

Po tych autach, które miałem do tej pory, nie widać było aż tak bardzo śladów po myjce. Oczywiście patrząc pod słońce, widać wyraźne kręgi. Nie mniej jednak wydaje mi się, że są inne czynniki, które mają o wiele gorszy wpływ na lakier niż myjnia - np. trzymanie auta przez okrągły rok pod chmurką. Tu mi akurat łatwo pisać, bo sam auto garażuję. Co prawda w wynajętym garażu, ale zawsze. Natomiast na myjnię czasu nie mam i tyle. Nie da się zawsze być w każdym miejscu jednocześnie ;-)

pwl 29-01-07 17:26

dzięki za posty, mam nadzieję za w ciągu 2, 3 tygodni foka bedzie odpucowana. Mam pytanie co do wypłaty odszkodowania, jak to jest z tym Vatem jak mam samochód na swoją działalność. Czytałem ze nie jest zgodna z prawem wypłata kwoty netto, wiem ze ten vat sobie odpiszę, ale dlaczego na miesiąc czasu mam zamrażać gotówkę? Macie może jakieś doświadczenia ?

pozdrawiam

Greg 29-01-07 18:26

Cytat:

Napisał pwl
ale dlaczego na miesiąc czasu mam zamrażać gotówkę?

Ale dlaczego masz zamrazac :?:

Ja robilem szkode na AC , i rozliczali sie z ASO dokonujacego naprawe . Mialem papierki , podjechalem i doplacilem VAT .

To tyle , w Twoim przypadku powinno byc tak samo chodz nie z AC .

Pzdr.

pwl 29-01-07 21:31

Cytat:

Napisał Greg
Mialem papierki , podjechalem i doplacilem VAT .

Pzdr.

no właśnie, dopłaciłeś VAT a odebrałeś go w następnym miesiącu, wiec w skrócie można powiedzieć, ze kasa została zamrozona... zgadza się :P

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 15:29 ]
w końcu, foczka zrobiona, wystarczyło polerowanie, od grudnia nie byłem na myjni... jakaś trauma czy co... w sobotę to chyba cały dzień będę pucował [notworthy] [notworthy] [notworthy] , teraz tylko wymiana sprężyny od sprzęgła....bo skrzypi jak stare łóżko :smt093
pozdrawiam
pwl [hmm]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi