Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Kolntrolka do swiec zarowych miga (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2809)

Pentim 07-05-05 15:38

Kolntrolka do swiec zarowych miga
 
Witam, mam nastepujacy problem: Jade sobie moja foka, calkiem normalnie i spokojnie, nagle zaczyna mi migac kontrolka od swiec zarowych i nie moge dodac gazu. Silnik pracuje normalnie tylko ze na wolnych obrotach, ale gazu dodac nie moge [banghead] . Zgaszenie silnika i ponowne wlaczenie rozwiazuje problem, dzieje sie tak co okolo 200km. Moze ktos spotkal sie juz z taka sytuacja i moze mi cos poradzic. Mam focusa 1,8 TD 2000 rok, kombi z komputerem.

gRuHa 07-05-05 16:50

Pentim, albo nawala elektronika, albo masz zurzyte swiece i masz na nich zwarcia, ale to bys go nie odpalil... moze juz najwyzsza pora wymienic swiece, albo obejzec kable do nich??????

BTW w podpisie nie dziala html, tylko BBCode jak chcesz zapodac zdjecia to wpisz [ img ]jakis.adres/jakiegos/obrazka.jpg[ /img ] (oczywiscie bez spacji

Pentim 08-05-05 16:30

Przewody posprawdzalem i swiece tez wymienilem, i dalej sie to powtarza i nie wiem co jest, moze ktos ma jeszcze jakis pomysl?

gRuHa 08-05-05 16:54

Pentim, to niewiem..
mowisz ze jak zgasisz silnik to jest OK, wiec chyba to elektronika..... tak czy siak musisz pojechac do ASO zeby ci podpieli fure pod kompa i sprawdzili....
a jak odpalasz to jest wszystko OK????

foma 09-05-05 21:00

mam ten sam problem znajomy poradził zeby najpierw wymienic filtr paliwa to i wymieniłem efekt bedzie dopiero widoczny jutro przed wymiana na odcinku ok 10km 4 razy musiałem gasic po wymianie na tej odległosci jeden raz ale moze przy wymianie sie troche zapowietrzył mam nadzieje ze jutro tego juz nie bedzie

Pentim 09-05-05 21:35

Bylem w serwisie i tam mi taki starszy pan kierownik powiedzial ze oni sie tym nie beda zajmowac, bo to za duzo roboty ze to trzeba cos z elektronika pogrzebac i jest to wiedej siedzenia. Dodam jeszcze ze bylo wszystko ok, zanim nie zatankowalem na jednej z przygranicznych stacji benzynowach jak bylem w niemczech, od tamtego czasu dzieje sie taka sprawa. Sporobuje jeszcze filtr paliwa wymienic moze to cos pomoze, dzieki za pomoc chlopaki, ale jak jeszcze jakies pomysly to piszcie ;)

moon 09-05-05 21:49

Nie wiem z kad jestes ale ja pytalem mechanika z www.fordserwis.com i stwierdzil ze oznacza to uszkodzenie w ukladzie wtryskowym. Trzeba podlaczyc pod WDS i sprawdzic.

PS: Moze bys uzupelnil Profil ??

marekj 10-05-05 14:09

Pentim, Fakt że się to stało po zatankowaniu jest dość istotny. Czy wyjeździłeś już to paliwo i zatankowałeś inne? Najpewniej jakis syf był w paliwie - pytanie jest tylko czy zapchał sie tylko filtr czy poszło w pompę. Jak na mój rozum może być to kwestia filtra. Wymień go i napisz czy cos dało. Tylko najpierw usuń to nieszczęsne paliwo z baku.

Pentim 11-05-05 11:30

Problem jest taki, ze to paliwo juz dawno wyjezdzilem, przymierzam sie do wymiany filtra paliwa, tylko martwie sie ze tak jak napisales moze byc tez juz po pompie.

marekj 11-05-05 11:44

Nie wpadaj w panikę. Wymień filtr i wtedy sie zobaczy. Te pompy raczej za często się nie psują.

foma 11-05-05 19:38

ja juz załatwiłem sprawe z tym gasnieciem przyczyna tkwiła w pedale gazu a mianowicie czujniku ktury sie tam znajduje pedał został wymieniony i jest ok wymiana pedału jest bardzo prosta sam wymieniałem cena pedału 380 zł

Pentim 12-05-05 14:02

Wymienilem filtr, zobaczymy co z tego bedzie :) , jak nie pomoze to wymienie jeszcze swiece i jak to nie pomoze, to sprawdze ten czujnik.

foma 13-05-05 19:07

w ciemno nie wymieniaj umnie po podłaczeniu do kompa pokazało ze to pedał gazu temu wymieniłem i jest ok

gRuHa 13-05-05 19:42

Cytat:

Napisał Pentim
Bylem w serwisie i tam mi taki starszy pan kierownik powiedzial ze oni sie tym nie beda zajmowac, bo to za duzo roboty ze to trzeba cos z elektronika pogrzebac i jest to wiedej siedzenia. Dodam jeszcze ze bylo wszystko ok, zanim nie zatankowalem na jednej z przygranicznych stacji benzynowach jak bylem w niemczech, od tamtego czasu dzieje sie taka sprawa. Sporobuje jeszcze filtr paliwa wymienic moze to cos pomoze, dzieki za pomoc chlopaki, ale jak jeszcze jakies pomysly to piszcie ;)

to mnie poprostu rozbroilo!!! [boshe] to sie nadaje do humoru!!!!

Pentim 18-05-05 11:17

No i sie bez serwisu obylo :D Wymienilem filtr paliwa i jezdze dalej, jak narazie bez klopotow [chytry] Mam nadzieje ze bedzie tak dalej.

marekj 18-05-05 11:32

No to [bigok] oby problem się już nie pojawił. IMHO na 99% zapchał sie filtr i pompa nie dostawała dość paliwa.
Świece żarowe nie maja nic do rzeczy. Miganie kontrolki świec oznacza problemy w pracy ukladu wtryskowego - jest to druga jej fukncja nie mająca nic wspólnego ze świecami.
Jakby było zwarcie na świecy to by wywalił bezpiecznik i tyle, a jakby była przerwa to by nie grzały i silnik troche ciężej by odpalał (przy obecnych temperaturach praktycznie niezauważalne)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi