Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] skrzynia biegów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73949)

janosik12 27-04-15 19:01

skrzynia biegów
 
Jakie oznaki daje uszkodzony mechanizm różnicowy w skrzyni , czy będą jakieś odgłosy i czy bez rozebrania skrzyni da się to stwierdzić. Dodam , że ja jako laik nic złego nie zauważyłem tylko przy okazji naprawiania brzęczącej wskazówki w liczniku znajomy mechanik coś tam wysłuchał w skrzyni.

Falcon 27-04-15 19:58

Coś tam znaczy się co?

janosik12 27-04-15 20:13

Słychać coś przy bardzo niskich obrotach silnika tzn jak by hamowało się silnikiem i tuż przed zmianą na inny bieg słychać takie dziwne terkotanie, stukanie ale tylko w tym momencie a tak podczas przyspieszania czy jazdy bądź ruszania według mnie jest normalnie. Byłem w sobotę u Pan , który zajmuje się naprawą skrzyń i mostów i on po jeździe autem powiedział że to nie skrzynia prędzej sprzęgło . Tylko że sprzęgło wymieniane 10 tys km temu,wiec powinno być dobre. Może oleju mało albo co ,

Chabs 29-04-15 09:16

A polosie?

janosik12 29-04-15 14:39

nie sprawdzałem półosi. Umówiłem się na następny tydzień dopiero bo nie ma w tym tygodniu czasu. Łożysko podpory wymiałem w lutym i na temat lewej nic nie mówili mi w serwisie a co do prawej to nie była ruszana od wymiany sprzęgła i po wymianie trzeba ja było ponownie dokręcić bo nie siadł dobrze w skrzyni, czy to mogło coś zrobić. A spostrzegłem się ze coś jest nie tak po ok 30 km bo przestał działać hamulec.

Vatashi 06-05-15 10:27

Witam, po wymianie sprzęgła zrobiłem jakieś 1000km i pojawiło się parę dziwnych objawów proszę więc o jakieś porady:

1. Przy puszczaniu sprzęgła, podczas zmiany biegu, w okolicy polsprzegla, słuchać krótki pisk. Czym to może być spowodowane?

2. Przy ruszania wyrzuceniu 1 biegu po ruszaniu już po puszczaniu sprzęgła w okolicy 1500obr słuchać i czuć jakieś uderzenie idąc wyżej na obroty słychać dzwiek jakby się rolka się wysypala lub jakieś łożysko na 2 biegu jest tylko ten
dźwięk a na pozostałych biegach wszystko cicho.

Przy powolnym ruszaniu także czuć to uderzenie ale lekkie im mocniej ruszy się tylko mocniejsze uderzenie. efekt coś jak by się coś tarlo .

Sprzęgło kompletnie nowe rozrząd także nowy dwumasa W bardzo dobrym stanie.

Falcon 06-05-15 11:49

Przetłumacz na nasze drugi punkt.

Vatashi 06-05-15 12:21

Co dokładnie bo wszystko opisałem tak jak w aucie się dzieje.

Przemo1989 06-05-15 14:25

Napisz po polsku mówiąc wprost, czytałem pkt 2 3 razy i dalej nie wiem o co chodzi:) A wyprzęglik (łożysko oporowe) wymieniłeś?

Vatashi 07-05-15 10:03

Ok więc raz jeszcze sprzęgło wysprzeglik Nowe 1000km przejechanie rozrząd nowy jakieś 300km wszystkie możliwe rolki wymienione. Dwumasa W bardzo dobrym stanie.

Więc wrzucam 1 bieg przy agresywnieszym ruszenie jest uderzenie dwumasy (Czyli to normalne) po chwili następuje drugie uderzenie i po nim słychać dźwięk jakby uszkodzonej rolki/łożyska po wrzuceniu 2 biegu brak uderzenia ale zostaje dźwięk na kolejnych biegach cisza. Przy powolnym ruszeniu z 1 biegu występuje to samo tylko słabiej to czuć.

Czy może być to problem z układem przeniesienia napędu?

@up

Jest winny.wyrwało jedna se śrub poduszki silnika przy czym poduszka się rozwałiła :<<< nowej nie ma na rynku tylko ASO cena kosmos 950pln daja nawet rabat 15% ale to i tak za drogi interes.

Ziele1985 09-06-15 21:10

Czy wycie skrzyni biegów, im większe obroty tym głośniej może wskazywać na jej znaczne zużycie? Zbych przez telefon stwierdził że skrzynia może być do wymiany. Sprzęgło i wysprzęglik zmieniałem jakieś 30 tyś km temu na LUK. Zbych wymienił wtedy też łożysko podpory. Może pocieszy mnie ktoś? Niby skrzynie za 200zł można dostać ale do tego jeszcze olej i robota...

maciozgr 10-06-15 18:30

A myślałem, że tylko mój taki parch :D W Pabianicach jest firma j-car (są na allegro) i tam jest sporo skrzyń do 1.6 i są w dosć fajnym stanie. Sprawdź przede wszystkim najpierw poziom oleju i ewentualne wycieki. Mi przez kilka lat małymi wyciekami olej uciekał aż w końcu przytarła się skrzynia. Najprostsza diagnoza to na postoju, na luzie, wciskaj i puszczaj sprzęgło. Jakiekolwiek zmiany w dźwięku czy obrotach silnika (zwiększony opór) to znak, że ze skrzynią coś się dzieje. Najlepiej słyszalne na zimnym oleju. Możesz jeszcze spróbować przyspieszyć na wyższym biegu (np 3) od 30km/h i pełnym gazie i jeśli wtedy będzie słychać "chrobot" jakbyś wsypał pieprz do skrzyni to też oznaka, że coś tam jest nie halo. Olej dostaniesz za niecałe 100zł Castrola. Wymiana całej skrzyni to jest góra 200-300zł. Pamiętaj też o wymianie możliwie wszystkich uszczelek, żebyś nie powtórzył mojego błędu.

Chabs 11-06-15 07:59

Mozesz jeszcze odkrecic wybierak i sprobowac siegnac paluchem do magnesu w obudowie albo moze bedzie widoczny przy poswieceniu latarka. Jak bedzie w opilkach to skrzynia do kitu.

Ziele1985 11-06-15 10:22

Potrzebuję kanału aby to zrobić?

Ziele1985 26-06-15 11:55

Zbych obstawia łożysko podpory, ja byłem święcie przekonany że ono było wymieniane 3 lata temu to póki nie zweryfikowałem z moją bazą... Zbyniu wymienił uszczelniacz półosi więc teraz jestem pewien że jest to to łożysko. Czy kupować pierwsze lepsze czy wykosztować się na jakieś febi czy oryginał?

Chabs 26-06-15 15:56

u mnie tez drgało przy przyspieszaniu, po wymianie skrzyni już nie drga. U mnie jakimś dziwnym cudem mechanizm różnicowy się posypał


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi