Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] błąd P0407 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30095)

11sowczak 15-09-09 22:14

błąd P0407
 
Witam mam pytanko czego może być przyczyną ww błąd?? padania zaworu recyrkulacji?? który to jest wogóle czujnik B od zaworu recyrkulacji? foka 1.8TDDi 2001.
pozdrawiam

gregK 16-09-09 14:22

Sprawdz kable przy zaworze

11sowczak 18-09-09 22:48

Zabawa polega na tym że nie miałem żadnych błędów ale ostatnio postanowiłem przeczyścić EGR i po tym zabiegu wyskoczył mi błąd a kabelki są takim stanie jak były raczej nie ma przerwy w obwodzie. Tylko zastanawim sie czy ten błąd może wyskoczyć przy uszkodzeniu mechanicznym??

---------- Post dodany o 22:48 ---------- Poprzedni post był z 22:44 ----------

A mam jeszcze takie pytanko. Podczas czyszczenia zauważyłęm wycieki oleju pog egr-em w okolicach kolektora dolotowego i nasuwa sie pytanie skąd jest bardziej prawdopodobne że to wycieka.. kolektor czy raczej egr?? albo czy jest inna możliwość??

nazar00 19-09-09 22:49

mam ten sam błąd
 
u mnie też pojawił się ten sam błąd, niedawno borykalem sie z innym problemem, wiem jedno że to napewno nie ma nic wspólnego z uszkodzeniem kabla lub styków, pewnie podaczas robierania zawór lekko się przestawił, we tym wypadku pomogło by pewnie przegramowanie sterownika silnika zeby chwycił nowe parametry zaworu, proponuję wyciągnąć zawór, podłączyć kompa, skasować błędy przekręcić ponownie stacyjkę i wychylić zawór do maksymalnego położenia wolno i tak z kilka razy, komppowiniem się zaprogramowac do nowych parametrów
u mnie wczesniej wyskakiwały bledy EGR ze nie moze sie wyrtegulowac bo nisdkie sygnaly z czyjnika przepustnicy, zrobilem w ten sposob wciskajac pedal gazu do konca i pomoglo, u mnie zawor wymienialem bo na poczatku myslalem ze to to, a to tylko cholerny komputer silnika nie mogl sieustawic

11sowczak 20-09-09 11:16

powiedz jak rozumiesz wyjęcie zaworu bo o ile dobrze kojarze to on jest na stałe w kolektorze więc wyjęcie kojarzy mi sie z wyjęcięm kolektora czy może jest inna opcja? a co do kasowania błędu to próbowałem juz to zrobić ale błąd sie nie chciał usunąć. mam pytanko czy złe wskazania mają negatywny wpływ na prace silnika jeżeli tak to jakie i czy zaślepienie w tym przypadku coś pomoże czy raczej nie?

Amazon 20-09-09 11:46

a spróbuj tak zrobić, wykasuj błąd, zdejmij klemę z aku na 15-20m, potem włącz silnik na wolnych obrotach, niech chodzi do załączenia wentylatora na chłodnicy i do wyłączenia go

w ten sposób w autach vag wgrywa spowrotem się mapy paliwowe i łapie komp dane z czujników, nie wiem czy tak jest w fordzie, ale możesz spróbować, praktycznie oprócz trochę czasu nic to nie kosztuje

11sowczak 20-09-09 12:36

pierwsza część myśle że nie będzie trudna gorzej z obrotami i włączeniem chłodnicy chyba by musił którąś godzinkę chodzić żeby sie załączyła lub musiałoby byś 50 stopni ;).. dam znać jakie są efekty i czy są.

nazar00 20-09-09 19:31

test
 
testowalem dzis u mnie moją metodę lecz niestety nie pomogło, po dłuższej ekspertyzie zastanawiam się czy alkumulator nie jest za słaby, bo lampeczka w schowku u mnie sie nie wyłaczała(juz zrobione), podładuje i zobacze, daj znać 11sowczak jak uda ci się zrobić, w serwisie pewnie by zrobili ale za dużą kase

---------- Post dodany o 19:31 ---------- Poprzedni post był z 19:06 ----------

11sowczak a ty jaki zawor egr masz, firma i ile stykow do niego idzie

11sowczak 20-09-09 19:57

oj firma to zobacze jutro a styków mam trzy standartowo.. jutro postaram sie przytym pogrzebać i zobaczymy czy sie uda..

nazar00 20-09-09 21:21

umnie jest 5 stykow, czyli niestandardowo,

11sowczak 21-09-09 22:34

ja dzisiaj przetestowałem pomysł Amazona i zdał egzamin. wykasowałem bład później odłączyłem aku na pół godziny a później pojechałem w teren po przejechaniu 30km sprawdzałem błędu nie było także u mnie sie udało.

nazar00 22-09-09 06:38

błedu nie bylo?? nawet oczekującego? błedy tej kategori dopiero po 2-3 uruchom,ieniach silnika sie pokazują

11sowczak 22-09-09 09:28

co to znaczy oczekującego?? sprawdzałem jeszcze wczoraj wieczorem także 3 uruchomienia na pewno były

nazar00 22-09-09 21:10

oczekujacy to znaczy ze jest bład ale za pierwszym razem nie uruchamia lampki MIL

11sowczak 23-09-09 13:21

dzięki za info. lampka nie świeci. jak komputer podpinam to nic nie wykrywa żadnych błędów dlatego zakładam że ich nie ma

nazar00 24-09-09 19:14

a umnie dalej nie moge zdiagnozowac tego bledu, co to za czujnik i dlaczego tempomat mi nie dziala???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi