Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Przybywający olej w 1.8 TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37657)

Smoczuś 02-04-10 18:14

Przybywający olej w 1.8 TDCI
 
Witam
Nie znalazłem nic na forum więc zakładam nowy temat.
Ostatnio miałem do zrobienia parę dłuższych tras focusem. Po powrocie zauważyłem dwa problemy. Pierwszy to szum z turbiny, słychać jej pracę (a wcześniej nie było), ale to już w innym temacie. I przybyło mi oleju. Z miesiąc temu sprawdzałem stan oleju i musiałem trochę spuścić. Olej był taki ciemny i gęsty. Dziś sprawdzałem stan i mam 2 cm ponad MAX. Miał ktoś z was taki problem?

dvl 02-04-10 21:23

A nie ubywa Ci czasem płynu chłodniczego?

Tamade 02-04-10 21:31

kolego ja tez miałem sytuacje ze podniósł mi się stan oleju ale nie wynikało to z dostania się chłodziwa do oleju tylko wtrysk mi lał i ropa dostała się do oleju :( wiec jest kilka możliwości

WPSS 02-04-10 22:06

Przeważnie związane jest to z uszczelką pod głowicą. Sprawdź płyn chłodniczy czy czasami nie ubywa. Kolego pilnuj tego, bo za dużo oleju to nie jest zbyt dobre dla silnika.

Smoczuś 03-04-10 15:55

Płynu chłodniczego mi nie przybywa. Właśnie słyszałem że to jest związane z dostaniem się ropy do oleju. Naprawialiście coś takiego? Bo nie wiem na jaki koszt naprawy się szykować.

krutoj 03-04-10 18:58

Cytat:

Napisał Smoczuś (Post 431598)
Płynu chłodniczego mi nie przybywa.

Ludzie pytali, czy tego płynu ci NIE UBYWA.

Smoczuś 03-04-10 20:47

Cytat:

Napisał krutoj (Post 431671)
Ludzie pytali, czy tego płynu ci NIE UBYWA.

Myślałem co innego napisałem co innego. Płynu chłodniczego mi NIE UBYWA.

Tamade 05-04-10 16:26

ja zapłaciłem 300 zł za naprawę wtrysku i zakodowanie ich na nowo ( próba przelewowa też zrobiona ) + wymiana oleju filtra

thermalfake 05-04-10 17:35

Sprawa jest dosyć poważna i pilna. Czy kolega zauważył podwyższone zużycie paliwa w czasie tej trasy. Szybszy wzrost stanu oleju można doprowadzić w jeździe miejskiej. Nie mam pojęcia na ile cm ponad stan w focusie to już stan awaryjny. Przegięcie w drugą stronę prowadzi do zerwania filmu olejowego, rozwalenia uszczelniaczy na wale, wyplucia oleju odmą, dostanie się oleju do kolektora dolotowego, rozwalenie katalizatora. W ostateczności może rozbiegać silnik gdyby taka mieszanka przedostała się przez turbo (pluła) z dużą zawartością ON.
Ciemny i gęsty olej nie wskazuje na przedostanie się płynu chłodniczego - wtedy kolor oleju robił by się bardziej szary/jaśniejszy o wodnej konsystencji. Druga rzecz olej z diesla nigdy nie jest taki czysty jak w benzynie. Ponadto ubytek płynu może występować niekoniecznie do silnika np cieknie pompa, obudowa termostatu, węże.
Stawiam na system wtryskowy - leje wtrysk(i). Być może jest zbyt niskie ciśnienie otwarcia któregoś z wtryskiwaczy, część paliwa nie zostaje rozpylona i spalona tylko wypchnięta. I wcale auto nie musi kopcić czy nierówno chodzić (ecu na bieżąco steruje dawką na każdy wtrysk).
Do wyjęcia wszystkie wtryskiwacze i poddane dokładnej próbie przelewowej, zobaczysz co i jak. No i nie zapomnij o ich poprawnym zamontowaniu czyli nowe podkładki i uszczelki oraz przesmarowanie.
Wracając do problemu turbosprężarki musisz ją wyciągnąć i oddać do dobrego zakładu na sprawdzenie i ewentualną regenerację/czyszczenie.

Atol_2008 06-04-10 19:31

Smoczuś jeśli płynu chłodzącego nie ubywa a olej jest rzadszy niż zwykle i ma zapach ropy to nic innego jak sprawdzić wtryskiwacze. Jeśli wtrysk leje to i na wolnych obrotach powinna być inna praca silnika.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi