Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] czy tlumnik basowy do diesla?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38738)

marcianjargit 29-04-10 18:39

czy tlumnik basowy do diesla??
 
czy da cos jak zaloze tlumnik basowy do disla czy bedzie go cos slychac ( jakis buczek??:) prosze o pomoc:F

StRaDiVaRiUs 29-04-10 19:59

dostaniesz +10 do lansu pod wiejską przytupajką... [dance1]

Czyli odpuść sobie...

Szlug5 29-04-10 20:39

+10 to jest za chromowaną końcówke na wydech

a za cały wydech jest +20

marcianjargit popraw profil bo w Fokch 2 nie było silnika 1,8 tddi

Dzior 30-04-10 08:20

Cytat:

Napisał Szlug5 (Post 442512)

marcianjargit popraw profil bo w Fokch 2 nie było silnika 1,8 tddi

Raczej w 2000 r nie było focusów II :-P

damianTDCI 30-04-10 08:36

A Ty Szlug5 ile masz za te wskaźniki pod remizą do lansy 5%? Po co piszecie jak nie potraficie pomóc tylko się wyśmiewacie? Chyba, żeby tylko nabić posty... Ciężko w dieslu osiągnać basowy dzwięk jak w benzyniaku, więc raczej sobie odpuśc, bo będzie tylko ładnie wyglądał, a dzwięk będzie marny. Jakbyś zrobił wydech przelotowy w dieslu to może jakiś dzwięk byłby.

Szlug5 30-04-10 09:57

EEE tylko 5% to kiepska inwestycja:( liczylem na conajmniej 10

chess 01-05-10 11:50

ale jak założysz do dieselka basowy tłumik to nie będzie pierdział jak w maluchu?

damianTDCI 01-05-10 12:06

Nie będzie dzwięku basowego będzie tak jakby gwizdał, chyba że naprawde drogi tłumnik, wiec lepiej przelotowy zrobić.

StRaDiVaRiUs 01-05-10 12:28

autor nie mówi tutaj o układzie wydechowym tylko o "tłumiku basowym". Z żadnego tłumika basowego nie będzie dźwięku w tddi. Tyle w temacie.

tadzik 02-05-10 11:07

niestety nie da rady
turbina za dużo wychwytuje

bestia 12-05-10 11:02

Ja w TDDI mam tlumik przelotowy wm sport i jakby nikt wczesniej nie slyszal fabryki to by powiedzial,ze nic nie dalo. Zmienil sie delikatnie. Lekko bulgocze,ale jezeli komus zalezy na dzwieku to kupcie benzyne. Ja mnienilem tylko dla wygladu i jestem zadowolony.

TomuŚ 28-06-10 14:07

a co powiecie na zrobienie przelotu od samego kolektora ???? rurą 2.5" a w miejscach kata i tłumika rozszerzyć do 3" ??? tak miałem w ibizie i mi sie podobało :) delikatny pomruk i gwizd turbo, no i samochód przynajmniej oddycha :)

Wygas 28-06-10 16:56

znajomy założył tłumnik basowy do citroena z dieslem, dźwięk nie zmienił się ani odrobine. a dla, nazwijmy to, efektu wizualnego wystarczy końcówka ;d

Chabs 28-06-10 19:02

oczywiscie bo tlumNik napewno nic nie da. Co to jest ten tlumnik jakis robak to burczy? Tlumik moze by i cos dal ale po co?

TomuŚ 29-06-10 16:43

ale cały wydech da trochę efektu no i tak jak pisałem już samochód zacznie oddychać :)

MisiekT 29-06-10 16:47

bedzie glosniejszy i tyle, bez sensu...

damianTDCI 29-06-10 22:10

Na przelotowym może fajnie chodzić, u mnie jeździ taki stary golf 2 diesel i fajnie brzmi.

tadzik 29-06-10 22:29

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 460915)
Na przelotowym może fajnie chodzić, u mnie jeździ taki stary golf 2 diesel i fajnie brzmi.

z turbiną czy bez bo to jest ważne

Chabs 29-06-10 22:53

u nas jest Ibiza modzona (po chipie wymianie wtryskow i przelocie) i z przelotem jak jedzie normalnie to jest lekko glosniejszy pomruk. za to jak dopiernicza to jest gwizd jak niewiem. Drugi Golf 2 z silnikiem 1,9 tdi 90km tez z przelotem nie slychac jak jedzie zeby mial inny wydech, za to przy wyzszych obrotach fajnie "chuczy" bo swist to to nie jest ani nic basowego.

Tamade 29-06-10 22:53

ja nie mam tłumika końcowego nie wiem dlaczego tak kupiłem :-) mam przelot od srodkowego i tylko końcówkę i nie ma żadnej różnicy w dźwięku

TomuŚ 30-06-10 08:08

w dieslach można bez tłumika jeździć i w zasadzie będzie tylko deczko, ale to naprawdę deczko głośniej za to na obrotach będzie ładnie świszczał jak jest turbo wiem to na własnym przykładzie. Ibize miałem taką 140 PS i z przelotem, a na końcu z tłumikiem basowym malona chodziło to bardzo fajnie i miało basowy pomruk nie wspominając na obrotach. Mam np kumpla który ma komis w Olsztynie, sprowadzają auta ze stanów i praktycznie w każdym samochodzie robią przelot czy to jest subaru czy inne auto nie koniecznie z silnikiem boxera robią to by auto oddychało :) a wydech przelotowy nie zawsze oznacza ryczącego junaka :) ale mają też np fajnego nissana 300 NX na podwójnej turbinie i z przelotem chyba 3' to to tak ryczy że szklanki z półek spadają :P

piotr-ek 01-07-10 21:44

Cytat:

Napisał TomuŚ (Post 461007)
Mam np kumpla który ma komis w Olsztynie, sprowadzają auta ze stanów i praktycznie w każdym samochodzie robią przelot czy to jest subaru czy inne auto nie koniecznie z silnikiem boxera robią to by auto oddychało

to co oni do tych aut jeszcze dokładają kasę ??? coś mi się wierzyć nie chce ze robią każdemu przelot- przelot ale chyba licznika:)

damianTDCI 01-07-10 23:22

Cytat:

Napisał Tamade (Post 460929)
ja nie mam tłumika końcowego nie wiem dlaczego tak kupiłem :-) mam przelot od srodkowego i tylko końcówkę i nie ma żadnej różnicy w dźwięku

Przecierz oryginalnie tak jest zrobione :p

Kam1l 02-07-10 00:03

Ten wg mnie chodzi super YouTube- Evacuare sport [no cat] ford focus tddi combi..co on ma tam zrobione? (oprócz tego że nie ma "kota" :D)

damianTDCI 02-07-10 00:40

Ciekawe jak w czasie jazdy to słychać, wydaje mi się, że tylko końcowy ma wymieniony.

TomuŚ 02-07-10 07:29

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 461477)
to co oni do tych aut jeszcze dokładają kasę ??? coś mi się wierzyć nie chce ze robią każdemu przelot- przelot ale chyba licznika:)

nie w każdym ale np w każdym subaru, każdym evo i sportowych autach typ 350z. Przecież nie zrobią przelotu w lexusie albo infiniti

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 461544)
Ten wg mnie chodzi super YouTube- Evacuare sport [no cat] ford focus tddi combi..
co on ma tam zrobione? (oprócz tego że nie ma "kota" :D)

mi odpowiada, trzeba ogarnąć co on tam ma na modzone :)

MisiekT 02-07-10 08:39

filmik nagrany przy samym wydechu to sobie mozna... ja obstawiam ze w polaczeniu z kle-kle spod maski jest jak zwykle dieselowa tragedia

naprawde nie mozecie pogodzic sie z tym ze TDDi to tylko mul do wozenia tylka? zrobcie wirusa i to jedyne co jest sens w tym motorze

Tamade 02-07-10 09:08

misiek ma racje ;-P u mnie w TDCI tylko na wyższych obrotach tak sobie syczy pięknie ale to chyba tylko dlatego że nie mam końcowego tłumika :-P

damianTDCI 02-07-10 12:10

Cytat:

Napisał Tamade (Post 461580)
misiek ma racje ;-P u mnie w TDCI tylko na wyższych obrotach tak sobie syczy pięknie ale to chyba tylko dlatego że nie mam końcowego tłumika :-P

Powtarzam Ci fabrycznie tak jest zrobiony układ wydechowy, nic nie masz zmieniane :smt064

MisiekT 02-07-10 12:38

czesc dieseli miala, czesc nie... moze to zalezy od silnika i mocy, a moze po prostu loteria... szkoda gadac, nawet diesle w autach typu x5 czy q7 maja lipny dzwiek z wydechu i trzeba sie z tym pogodzic


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi