Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Schemat instalacji oryginalnych spryskiwaczy reflektor (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26330)

keicam 25-03-09 13:55

[FFI] Schemat instalacji oryginalnych spryskiwaczy reflektor
 
Przeszukalem wiele watkow na ten temat i znalazlem jedynie instrukcje montazu zestawu hella. Byc moze ktoras z osob ktore montowaly u siebie oryginalne spryskiwacze posiadaja taki schemat i chcialyby sie nim podzielic?

moons 25-03-09 19:23

jeśli chodzi Ci o elektrykę to proszę bardzo:

http://odsiebie.com/pokaz/1929746---bf75.html

Pozdrawiam

keicam 25-03-09 19:24

tak o elektryke :)
moons, wrzuc jeszcze raz bo nie ma tego schematu :|

moons 25-03-09 19:25

Cytat:

Napisał keicam
moons, wrzuc jeszcze raz bo nie ma tego schematu :|

No właśnie coś jako załącznik nie chciało pójść
Pozdrawiam

keicam 25-03-09 19:29

Super, dzieki :!:
Nalezy sie pomogl :D
Mam u siebie problem tego typu ze spryskiwacze swiatel dzialaja mi zawsze nawet przy wylaczonych swiatlach i zalaczaja sie od razu ze spryskiwaczami szyb przez co w 2 dni stracilem pelny zbiornik plynu :(

Troche skomplikowany ten schemat :P

moons 25-03-09 19:40

jak rozumiem wsadziłeś oryginalną instalkę? Musisz sprawdzić 5 pin na przekaźniku od spryskiwaczy bo na niego powinien być podany plus po włączeniu świateł. Jeśli odepniesz czy przetniesz ten przewód spryskiwacze powinny całkowicie przestać działać. Wyjmij przekaźnik i sprawdź miernikiem czy kontrolką jaki masz tam plus na tym 5 pinie czy ciągle czy tylko po włączeniu świateł bo może też przekaźnik masz walnięty. (pin nr 5 to jest ten środkowy pin)
Pozdrawiam

keicam 25-03-09 19:47

moons, ja tego sam nie robilem wiec nie wiem. Ponoc instalacja jest jakos inaczej zrobiona niz oryginalnie powinna byc a przekaznik czasowy w ogole nie zostal uzyty :?

moons 25-03-09 19:59

Cytat:

Napisał keicam
moons, ja tego sam nie robilem wiec nie wiem. Ponoc instalacja jest jakos inaczej zrobiona niz oryginalnie powinna byc a przekaznik czasowy w ogole nie zostal uzyty :?

No to nie dziwo :razz: . Za taką robotę to żądaj zwrotu kasy, żeby choć podłączył Ci to pod światła a tak będziesz lać płyn non stop.
Pozdrawiam

suchy666 05-04-09 01:57

ja olewam ten caly przekaznik czasowy.
montuje dodatkowy przycisk w kabinie i bede uzywal spryskow wtedy kiedy bede chcial niezaleznie od wlaczonych swiatel lub spryskow na szybe.

mam pytania techniczne dwa w zwiazku z tym:
1) w którym miejscu najlepiej przedostac kabel do kabiny?
2) gdzie najwygodniej sie wpiac w "+" w kabinie?

pozdro

Yerzo 05-04-09 16:18

Cytat:

Napisał suchy666
1) w którym miejscu najlepiej przedostac kabel do kabiny?

jeśli idziesz od nadkola, od pompki spryskiwacza do kabiny :
za zbiorniczkiem płynu, jest taka jakby gąbka. Wyjmujesz ją, przeciągasz kabel do kabiny przez otwór w karoserii. Kabel wyjdzie Ci pod plastikami przy lewej nodze kierowcy.

W razie jakbyś miał problemy to pisz do mnie na PW.

Ja plusowy kabel od pompki pociągnełem do wnętrza w ten sposób aż do tunelu środkowego.

suchy666 05-04-09 22:03

dzieki tak sprobuje przecinac.
a skad plusa brales?
ja chce zamontowac guzik na panelu pod zapalniczka.
masz jakis bezpiecznik dołozony do tego?
pozdr

Yerzo 05-04-09 23:22

suchy666, już kiedyś w podobnym wątku wklejałem ten swój prosty schemat według, którego ja mam to zamontowane u siebie.

http://img186.imageshack.us/img186/6835/sprysk.jpg
Powiedzmy, że ta pompka z prawej strony jest oryginalnie zamontowana w instalacji Focusa. Ja aby podłączyć pompkę od spryskiwaczy lamp, wpiełem się kabelkami do oryginalnej instalacji. Plus do plusa, minus do minusa. Na jednym kablu łączącym obie pompki, wpiełem przełącznik na dłuższym kablu tak aby pociągnąć przełącznik aż do ramki skrzyni biegów.

suchy666 06-04-09 23:24

czyli mam rozumiec ze na pomce od spryskiwaczy szyb jest stały plus. w sumie to chyba najlepsze rozwiazanie i tak zrobie:) pozdro i dzieki piekne

Yerzo 07-04-09 10:18

Cytat:

Napisał suchy666
czyli mam rozumiec ze na pomce od spryskiwaczy szyb jest stały plus. w sumie to chyba najlepsze rozwiazanie i tak zrobie:) pozdro i dzieki piekne

czy plus jest stały to trudno mi powiedzieć bo nie wiem.

Mój schemat działa następująco :
po przełączeniu przełącznika do pozycji "1" pompka dostaje zasilanie. Po wciśnięciu spryskiwaczy szyb, spryskują się wtedy lampy. Przełączam przełącznik do pozycji "0" i przy wciskaniu przycisku spryskiwacza szyb, spryskują się jedynie szyby.
Poprostu przełącznik doprowadza lub odcina prąd do pompki lamp.

Jak masz jakieś pytania to wal na PW bo temat dotyczy oryginalnej instalacji spryskiwaczy lamp :)

keicam 09-04-09 21:27

moons, bylbym Ci bardzo wdzieczny gdybys mogl mi przeslac ponownie schemat tej instalacji bo sobie go nie sciagnalem na dysk a na tamtym serwerze juz go nie ma :? z gory dzieki :wink:

suchy666 09-04-09 23:28

Panther ten schemat jest ok ale ja to zrobie inaczej bo chce miec calkowicie niezaleznie spryski szyb.

a jesli chodzi o pompke od szyb to dzisiaj to oblookalem i sprawidzilem,

na dwoch kablach jest + po włączniu stacyjki.

w momencie wciscniecia spryskiwania szyb na jednym z kabli idzie - w zaleznosci czy szyba przod czy tyl i sie zmienia napiecie + / -

pozdrawiam :)

Spongebob165 10-08-10 18:41

Siemanko!

Mam na warsztacie wlasnie projekt - spryskiwacze lamp:???: Potzrebowalbym jakiegos info na temat podlaczenia przekaznika do instalacji. Link ze schematem juz dawno wygasl. Ja mam wersje GHIA i nawet w skrzynce jest miejsce na podpiecie niebieskiego przekaznika obok grzania szyby przedniej ale niestety bez doprowadzonych kabelkow od spodu :/ Musze kabelki doprowadzic sam itd. Pompka fordowska z Mondeo juz siedzi w zbiorniku :) spryski i weze, trojniki itd od dawna sie kurza w szopie. Nie bede montowac bez przekaznika bo to troche nie w moim stylu. Czy ktos mi moze pomoc ze schematem i ewentualnym info na temat podlaczenia tego? Instalacje bede robic od nowa ale wg schematu. P.S. przekaznik jest z Mondeo, mam jeszcze jeden taki :)
http://img825.imageshack.us/img825/3263/51897344.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img530.imageshack.us/img530/272/73336962.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img42.imageshack.us/img42/3405/28297448.jpg

Uploaded with ImageShack.us

moons 10-08-10 19:04

To lubię, jeśli już to tylko tak jak oryginał :) [up]
No więc tak jak rozumiem oznaczenia 1, 2, 3 i tak dalej spisałeś z gniazdka przekaźnika bo tak będzie prościej
1 czarny podłączony do masy
2 powinien być podłączony pod bezpiecznik F13 w tej samej skrzynce bezpieczników
3 oryginalnie biało czerwony, do złącza C71 na pin 35
4 oryginalnie zielono żółty do pompki na pin nr 1 (na 2 podajesz masę)
5 oryginalnie zielono niebieski, do złącza C71 na pin 31

Podałem oryginalne kolory bo może będziesz miał gdzieś jednak szczątkowa instalację. Złącze C71 masz pod nadkolem tam też powinny już iść te przewody także prawdopodobnie tak do końca nie musisz rozbierać tego złącza. Wystarczy że zdejmiesz osłonę żeby zobaczyć dokładnie oznaczenia pinów. Pin 31 to jest światła mijania a pin 35 to jest pompka spryskiwacza przedniej szyby.
Pozdrawiam

Spongebob165 10-08-10 22:39

No odpowiedz pro! Tego potrzebowalem wlasnie do pelni szczescia. Zrobie jakis tutorial z mojego montowania instalki, bo duzo osob jak czytalem na forum wybiera proste rozwiazanie pod pompke szyb. A przekaznik jest ogolnie latwo dostepny i kosztuje grosze.

Dzieki za pomoc, odezwe sie jak zaczne dalej robic.

PZDR

Spongebob165 11-08-10 22:30

Siemana!

Wiec dzisiaj postanowilem poswiecic kilka godzin na zabawe z instalacja. Rezultat - negatywny:-x Wstawilem connector'ki do skrzynki dla przekaznika zachowujac kolejnosc pinow, wyprowadzilem pomaranczowy (u mnie) do gniazda F13 na 30A, rozebralem zlacze brazowe C71 (oryginalnie tylko 4 kabelki) i wpiolem w piny 31 i 35. Zlozylem wszytko przekrecilem stacyjke, wlaczylem swiatla daje spryskami i nic. Niemam od C71 do skrzynki instalki?

Tak na marginesie to pisze z konta mojego brata, ja mam taki sam samochod tyle tylko ze rok 2000 listopad i kiere po prawej[zlosnik].

Bede wdzieczny za spostrzezenia.

moons 12-08-10 07:51

Może Twój problem właśnie polega na tej kierownicy z prawej strony. Co prawda mój schemat akurat tego układu nie rozróżnia na lewy i prawy ale już nie raz mnie zawiódł więc może i teraz tak jest. Spróbuj dać bezpośrednio na przekaźnik to co idzie na pin 31 w złączu C71 to są światła mijania i droga tego jest Włącznik świateł pin 6, C71 pin 31 i przekaźnik pin 5.
Natomiast ten drugi sygnał włącznik wycieraczek pin 2, C71 pin 35, przekaźnik pin 3.
No i sprawdź czy na bezpieczniku F13 pojawia się jakieś napięcie po stacyjce, może tam jeszcze jakieś połączenie trzeba wykonać.
Pozdrawiam

Spongebob165 12-08-10 23:00

Bry!

Pacjent zdjagnozowany:razz: Przekopalem sie na wylot grodzi, rozpiolem C71 zarowno od nadkola jak i od srodka i okazuje sie ze instalacji BRAK:smt097 Standard! Czytalem wlasnie ze wersje GHIA to prawdziwy szczyt osiagniec techniczno praktycznych FORDA. Mam za to pelna instalke do kompa (oprocz niskiego poziomu spryskow i temp malo przydatny) do tempomatu itd. Na spryskiwacze lamp brak.

Czeka mnie prawdziwe druciarstwo w weekend. Musze podbic na szrot wyciagnac oryginalne piny i kable zeby to mialo sens przy rozlanczaniu zloncza, jakis zblizony do oryginalu przewod pod pompke (od psryskiwaczy szyb da rade) wpiac sie konkretnie tu i tam, poprowadzic kable w oryginalnych oslonach wiazki, wpiac oryginalne piny w skrzynce pod maska itd. Ale ze cenie sobie prostote i oryginalnosc to sobie to zrobie na tip top.

Teraz jeszcze pozostaje polaczyc 31 i 35 do skrzynki albo isc na latwine i jeden do manetki od spryskow a drugi do przelacznika swiatel. Chyba zaoszczedze kabla jesli znajde te wiazki w okolicach skrzynki i tam sie wepne gdzies.

To tyle z pola walki, jak zaczne robic to przy okazji zrobie fotorelacje, bo juz cale bebechy mam na wierzchu.

PZDR

czarny-daffy 13-08-10 23:04

Jak mowilem tak zrobilem, wszytkie elementy ze szrotu, przeroboione i poskladane przezemnie. Zostalo mi jeszcze tylko wykonac instalacje w srodku (w kabinie) do C71. Kilka fotek skondensowanych z postepu prac:
http://img245.imageshack.us/img245/3816/38349527.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img205.imageshack.us/img205/7650/74934455.jpg

Uploaded with ImageShack.us

czarny-daffy 17-08-10 00:36

Misja zakonczona sukcesem! Wielkie dzieki dla kolegi @Moons. Wszytko dziala jak nalezy i nowa instalacaj zrobiona na tip top. Teraz tylko przyjemnosc montazu spryskiwaczy :) Jak obiecalem zrobie mala fotorelacje z montazu oryginalnej instalacji spryskow. Teraz to proscizna!

czarny-daffy 29-11-10 15:00

Bry!

W sobote zamontowałem spryskiwacze lamp od ST te wysywane ze zderzaka, oryginalne weżyki i pompka (używka). Wszytko fajnie poszło.

Mam problem bo po naciśnieciu spryskiwaczy przy włączonych światłach dysze wysuwaja się ale płyn nie leci. Sprawdzałem czy nie ma wycieków - wszystko szczelne. Nawet wyjołem końcówki i pstrykałem - wysuwają cię ale płyn nie leci. Czy to wina pompki? Coś tam pompuje sprawdzałem czy może same spryski się zapchały jakoś? podłączyłem kompresorek do sprysków i sie podnosiły i nawet coś tam dmuchało przez nie wiec nie moga być chyba do końca zapchane. Może pompka? Miał ktoś taki problem już kiedyś, jak to zrobić żeby działało?

keicam 29-11-10 15:06

Ja tak miałem, że raz jedna a raz druga dysza mi nie działała. Miałem używki z jakiegoś rozbitka. Co się okazało trzeba było wymienić i jedną i drugą co w ASO wynosi około 250 zł za sztukę.

Poszukaj, pisałem kiedyś o tym

czarny-daffy 29-11-10 15:17

Jest moznliwosc rozebrania spryskiwacza i wyczyszczenia? No bo kurde tyle siana na spryski nowe to szkoda.

staszekF 29-11-10 18:20

Ja natomiast mam inny problem spryskiwacze wogóle nie działają co może być przyczyną tego stanu co sprawdzic w pierwszej kolejnosci ?

Adam Getka 29-11-10 18:48

Cytat:

Napisał staszekF (Post 509836)
Ja natomiast mam inny problem spryskiwacze wogóle nie działają co może być przyczyną tego stanu co sprawdzic w pierwszej kolejnosci ?

Chodzi o spryskiwacze szyb czy reflektorów?

czarny-daffy 29-11-10 18:55

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 509844)
Chodzi o spryskiwacze szyb czy reflektorów?

Reflektorow niestety.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi