Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Kod błędu - P0489 - Usterka ukł. silnika - co robić? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28173)

crowtb 29-06-09 19:47

Kod błędu - P0489 - Usterka ukł. silnika - co robić?
 
Witam,
Jeżdże Focus'em II 1,8 TDCi 115 KM z 2006 r. już prawie rok i do tej pory wszytko było OK. Przy zakupie miał prawie 70 tys. przebiegu teraz po roku już niemal 112 tys. Do tej pory tylko standardowo wymieniony po zakupie pasek rozrządu i 3 razy wymiana oleju i filtrów - olej Mobil 1 5W50. Paliwo tankuje praktycznie tylko na SHELL i z reguły Diesel V-Power. Wymiany planowane po 15 tys. ale tą ostatnią przeciągnąłem i dopiero po 22 tys. była.
I teraz się zaczyna...
Piszę wszystko gdyby miało to znaczenie. Tuż przed ostatnią wymianą oleju itp. pojawił mi się błąd Usterka ukl. silnika i zapaliła czerwona dioda obok wyświetlacza ale zjechałem na pobocze zgasiłem autko i zapaliłem i wszystko OK, żadnego śladu po błędzie działa jak wcześniej. To mi oczywiście przypomniało że olej musze wymienić! Myślałem że to może ma z tym związek ale po ok. miesiącu od wymiany ten błąd znów się pojawił.
Oczywiście pierwsze co zrobiłem to wizyta w warsztacie w Łodzi na Woronicza 3F który tu na forum znalazłem bo do ASO też nie mam zaufania. Po diagnostyce silnika na komp. wynik - błąd nieznany P0489 ale koleś poszedł sprawdzić z czym jest związany i mówi że to coś z recylkulacją spalin i woła właściciela. Właściciel pozaglądał pod maske kazał temu chłopakowi jakieś chyba 2 wtyczki u góry zaraz przy podszybiu przeczyścić jakimś specyfikiem w sprayu i ostatecznie skasowali błąd i kase i powiedzieli że powinno być OK.
Okazuje się jednak że nie jest bo następnego dnia błąd znów się pojawił - ale zauważyłem że ma to związek z obrotami. Oczywiście nic się nie dzieje po jego pojawieniu, zjeżdzam na bok gasze silnik i odpalam i jade dalej bo znika.
Proszę zatem o pomoc ponieważ moja wiedza na tego typu tematy jest bardzo uboga, czego żałuje bardzo, a nie chce tego odpuścić żeby póżniej nie zabolało kieszeni.
To co ustaliłem po "testach" wygląda tak:
- przy obrotach powyżej ok. 3500 wyskakuje ten błąd - Usterka ukl. silnika - jak wyszło na diagnostyce P0489 , ale na luzie jeśli przygazować go do tych obrotów błąd się nie pojawia tylko prędzej się zapala kontrolka za wysokich obrotów na dece. Oczywiście po zgaszeniu silnika i odpaleniu błąd znika i nic się nie dzieje.
Prosze zatem o pomoc kogoś kto wie czego to może być przyczyna i co z tym zrobić lub miał podobny problem [notworthy] .
Z góry dziekuję i pozdrawiam.

crowtb 29-06-09 19:47

Kod błędu - P0489 - Usterka ukł. silnika - co robić?
 
Witam,
Jeżdże Focus'em II 1,8 TDCi 115 KM z 2006 r. już prawie rok i do tej pory wszytko było OK. Przy zakupie miał prawie 70 tys. przebiegu teraz po roku już niemal 112 tys. Do tej pory tylko standardowo wymieniony po zakupie pasek rozrządu i 3 razy wymiana oleju i filtrów - olej Mobil 1 5W50. Paliwo tankuje praktycznie tylko na SHELL i z reguły Diesel V-Power. Wymiany planowane po 15 tys. ale tą ostatnią przeciągnąłem i dopiero po 22 tys. była.
I teraz się zaczyna...
Piszę wszystko gdyby miało to znaczenie. Tuż przed ostatnią wymianą oleju itp. pojawił mi się błąd Usterka ukl. silnika i zapaliła czerwona dioda obok wyświetlacza ale zjechałem na pobocze zgasiłem autko i zapaliłem i wszystko OK, żadnego śladu po błędzie działa jak wcześniej. To mi oczywiście przypomniało że olej musze wymienić! Myślałem że to może ma z tym związek ale po ok. miesiącu od wymiany ten błąd znów się pojawił.
Oczywiście pierwsze co zrobiłem to wizyta w warsztacie w Łodzi na Woronicza 3F który tu na forum znalazłem bo do ASO też nie mam zaufania. Po diagnostyce silnika na komp. wynik - błąd nieznany P0489 ale koleś poszedł sprawdzić z czym jest związany i mówi że to coś z recylkulacją spalin i woła właściciela. Właściciel pozaglądał pod maske kazał temu chłopakowi jakieś chyba 2 wtyczki u góry zaraz przy podszybiu przeczyścić jakimś specyfikiem w sprayu i ostatecznie skasowali błąd i kase i powiedzieli że powinno być OK.
Okazuje się jednak że nie jest bo następnego dnia błąd znów się pojawił - ale zauważyłem że ma to związek z obrotami. Oczywiście nic się nie dzieje po jego pojawieniu, zjeżdzam na bok gasze silnik i odpalam i jade dalej bo znika.
Proszę zatem o pomoc ponieważ moja wiedza na tego typu tematy jest bardzo uboga, czego żałuje bardzo, a nie chce tego odpuścić żeby póżniej nie zabolało kieszeni.
To co ustaliłem po "testach" wygląda tak:
- przy obrotach powyżej ok. 3500 wyskakuje ten błąd - Usterka ukl. silnika - jak wyszło na diagnostyce P0489 , ale na luzie jeśli przygazować go do tych obrotów błąd się nie pojawia tylko prędzej się zapala kontrolka za wysokich obrotów na dece. Oczywiście po zgaszeniu silnika i odpaleniu błąd znika i nic się nie dzieje.
Prosze zatem o pomoc kogoś kto wie czego to może być przyczyna i co z tym zrobić lub miał podobny problem [notworthy] .
Z góry dziekuję i pozdrawiam.

MisiekT 29-06-09 19:51

moze EGR sie juz zatkal skoro mialo to cos wspolnego z recyrkulacja spalin...

MisiekT 29-06-09 19:51

moze EGR sie juz zatkal skoro mialo to cos wspolnego z recyrkulacja spalin...

crowtb 29-06-09 22:41

tak jak pisałem wcześniej mało wiem na ten temat więc może to głupie pytanie ale tylko tak będę wiedział więcej :D otóż:
- na czym polega odetkanie tego EGR i z jakimi kosztami jest to związane, czy trzeba wymieniać na nowy?

crowtb 29-06-09 22:41

tak jak pisałem wcześniej mało wiem na ten temat więc może to głupie pytanie ale tylko tak będę wiedział więcej :D otóż:
- na czym polega odetkanie tego EGR i z jakimi kosztami jest to związane, czy trzeba wymieniać na nowy?

MisiekT 29-06-09 23:12

mozesz zawsze olac ekologie i zaslepic - koszt symboliczny - kilkanascie/dzisiat minut roboty mechanika...

MisiekT 29-06-09 23:12

mozesz zawsze olac ekologie i zaslepic - koszt symboliczny - kilkanascie/dzisiat minut roboty mechanika...

crowtb 02-07-09 11:53

a komuś przychodzi do głowy dlaczego ta usterka i błąd pojawia się właśnie powyżej tych 3500 obrotów? no i jeśli chodzi o ten błąd to może kod czegoś innego a nie tak jak ten koleś się doszukał akurat recylkulacji spalin?

crowtb 02-07-09 11:53

a komuś przychodzi do głowy dlaczego ta usterka i błąd pojawia się właśnie powyżej tych 3500 obrotów? no i jeśli chodzi o ten błąd to może kod czegoś innego a nie tak jak ten koleś się doszukał akurat recylkulacji spalin?

kapode 04-07-09 01:05

Z innej beczki. Czy EGR występuje tylko w dieslu ? Czy benzyna również ?

fazis 04-07-09 11:25

Cytat:

Napisał kapode
Z innej beczki. Czy EGR występuje tylko w dieslu ? Czy benzyna również ?

Również

A tak swoją drogą to jak EGR szwankuje to zatkanie nic nie da, on nadal będzie szwankował i nadal będzie zgłaszał błąd.

Gdzieś na tym forum, albo na ford polska znalazłem taką formę doraźnej pomocy, na pracującym silniku zdejmij wężyk podciśnienia z EGR-a i załóż i tak kilka razy żeby rozruszać membrankę, podobno pomaga - nie wiem nie sprawdzałem bo jak narazie odpukać u mnie jest OK

crowtb 17-07-09 00:22

[greenpeace] naprawione i śmiga :D
dzięki za pomoc chłopaki ale okazało się że to nie żaden EGR ale filtr paliwa. Ostatnio ta usterka zaczeła mi się pojawiać już przy 3000 rpm i szwagier mojej żony wpadł na GENIALNY pomysł że to chyba będzie filtr paliwa i że trzeba go sprawdzić - jak się okazało trafił na 100%. Ja od zakupu auta nie wymieniałem tego filtra i był zupełnie czarny a tankuje na Shell'u ale mniejsza. Ważne że dzięki genialnemu pomysłowi szwagra żony nie wywaliłem dużej kasy na wymiane tego zaworu EGR, tak jak wynikało z tej wątpliwej diagnozy silnika :? Polecam więc sprawdzić to za każdym razem przy podobnych objawach.

darnok1981 16-10-09 12:18

no...ja mam podobny problem. w serwisie po podłączeniu do komputera stwierdzili że trzeba będzie wymienić czujnik pompy paliwowej...a że podobno samej nie mozna dostać to zaproponowali mi wymianę całej pompy. zastosuję sie do Twojej wskazówki :)

hol 18-10-09 14:39

Dużo ryzykowałeś nie wymieniając filtra paliwa. W TDCI to podstawa żeby zapewnić żywot pompy i wtrysków. Przy polskim paliwie (nawet jak z Shell'a) powinieneś zmieniać to co przegląd (15..20kkm).

darnok1981 29-10-09 16:12

filtr paliwa zmieniony i po problemie. dziwie się że trzeba tak często wymieniać filtr paliwa...i nikt go nie wymieniał a samochód był regularnie serwisowany w lubelskim ASO do którego nigdy więcej w życiu nie pojadę bo również oni postawili mi błędną diagnozę po podczepieniu do komputera.
pozdrawiam,
Konrad

---------- Post dodany o 15:12 ---------- Poprzedni post był z 15:06 ----------

filtr paliwa zmieniony i po problemie. dziwie się że trzeba tak często wymieniać filtr paliwa...i nikt go nie wymieniał a samochód był regularnie serwisowany w lubelskim ASO do którego nigdy więcej w życiu nie pojadę bo również oni postawili mi błędną diagnozę po podczepieniu do komputera.
pozdrawiam,
Konrad

dazik82 11-02-10 22:37

witam. ja miałem te same objawy co kolega darnok1981, z tym że ja miesiąc temu wymieniłem filtr paliwa, olej, powietrza, kabinowy itp... czyli krótko cały serwis. a mimo to po przekroczeniu 3000 rpm wyskakiwał mi ten sam błąd na kompie: awaria układu silnika. pojechałem do warsztatu i okazało się że pościło uszczelniacz pod 3 wtryskiem i gubiłem paliwo przy wyższych obrotach i ciśnieniu. póki co teraz wszystko ok.

JohnLenin 03-04-15 10:12

Witam, odświeżę stary temacik. Pojawił w foce błąd P0489, z tego co znalazłem w sieci jest to błąd związany z egr-em, tylko że mam wyprogramowany egr+zaślepka i nie wiem czy to wina złego wyprogramowania i trzeba będzie reklamować? Przed zmianą programu pojawiał się tylko błąd P0490. Co o tym sądzicie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi