Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] 2.0 Duratec - jaka instalacja LPG (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60859)

mateuszmatux 20-11-12 20:22

2.0 Duratec - jaka instalacja LPG
 
Witam. Planuje zagazowac focusa mk II silnik 2.0 duratec (145 km). Byłem u gazownika i polecił mi LOVATO (2300 zl) . podobno montowali je w mondeo i nie było problemow. jakie są wasze opinie, oraz co sadzicie o tej firmie. Drugie pytanie czy jest możliwość zamontowania korka wlewowego obok wlewu paliwa w tym modelu?

drake 20-11-12 21:14

Witam,

potrzebny jest dokładniejszy wypis podzespołów instalacji. "Lovato" to trochę za mało. ;) Instalacje średnie jako takie.

rexrst 21-11-12 13:05

Pewnie dlatego, że ma umowe z LOvato :d Cenowo to chyba najlepiej:
STAG sterownik
Reduktor KME silver
Listwa hana/barracuda

mateuszmatux 21-11-12 18:44

a te silniki ogólnie współpracują dobrze z LPG? przeważnie są opinie o silnikach Zetec natomiast o Duratec cicho...;/

budi 21-11-12 19:17

kazdy silnik poradzi sobie z lpg. tylko pytanie czy gazownik to gazownik czy druciarz;/
Poczytaj o sterowniku lpg-tech .

ptasiekk 22-11-12 09:49

Ja mam i żyje. Na razie od 1.5 roku.
Instalacja BRC. Nie narzekam. Brałem ze względu na 2 letnią gwarancję BRC i możliwość ewentualnej naprawy u partnerów BRC. Zdarzyła się jedna awaria kompa i wymieniony został na nowy na gwarancji bez gadania.
Z tym wlewem to jest różnie u mnie nie chcieli tam montować, ze względu na brak miejsca a są inni którzy mają zamontowany wlew i nie ma problemu.

Gaziarz to podstawa. Zakład w którym zakładałem miał niezłą opinię ale niestety już poszli na ilość więc ich nie polecam.
Dopiero za 4 razem ustawili poprawnie instalację po jeździe i ustawianiu indywidualnym. Wcześniej za każdym razem wgrywali tylko gotowe mapy. Przegląd w uj drogi i jeszcze do tego nie wiadomo jak to zrobili ale wymieniając tylko 2 filtry spierdzielili mi samochód i mi gasł na wolnych. Ustawianie nic nie dało. Trzeba było u nich zostawić samochód i twierdzili, że trzeba było wyczyścić wtryski. Dziwny zbieg okoliczności.
Tak więc jak dla mnie gaziarz to podstawa a komponenty to już inna historia. Każdy ma swoje zdanie ja na swoją na tą chwilę nie narzekam.

slawek11 22-11-12 20:29

Macie racje to nie LPG zabija silniki tylko dwie rzeczy wlasciciel dusigrosz i bezmozgi gazownik.
Rozmawialem kiedys na stacji z wlascicielem FOCUSA mkII jak mu sie sprawuje gaz w silniku 1,8 to jak mi powiedzial ze ma przelatane juz 200 tys km i nawet do zaworow nie zajrzal to mi powiem szczerze szczeka opadla. A mowia ze FORD nie lubi gazu.
To zydzi w Oswiecimiu go nie lubili.

ZET1976 02-12-12 09:30

Ja mam już prawie 30 tys. km zrobione na LPG w tym silniku i nie jest źle. Wlew mam pod klapką benzyny, ale moje auto jest po lifcie i nie mam korka do wlewu benzyny. Mam staga 300 ISA II, hany 2000 i AC R01. W zasadzie jest dobrze, ale nie idealnie. Wtryski były wymienione na gwarancji po 16 tys. km, bo zwiększały swój wydatek i zalewały. Z zielonych zostały zmienione na czerwone. Po regulacji w zakresie 50 - 210 km/h w ciągu kilku tygodni i tak się rozjechały czasy wtrysku na benzynie i lpg. Ewidentnie potrzebna jest korekta po temperaturze, bo na zimnym silnik na lpg nie chodzi tak równo jak na benzynie. Jednak, żeby to zrobić musiałbym zostawić auto u gazownika na 2 dni, bo korekty po temperaturze musi zrobić przy rozgrzewaniu się silnika. Do gazownika mam 70 km, a auta używam codziennie, więc nie mam kiedy tego zrobić. PÓki sterownik benzyny radzi sobie z korektami i nie wywala checka, to jeżdżę, ale przy przeglądzie za 5 tys. km trzeba będzie dopieścić ustawienia lpg.

drake 02-12-12 11:05

kup sobie interfejs i zwiększ korekty. U mnie na magicach fabryczne korekty w ogóle nie dawały sobie rady - silnik był przylewany przy 50 stopniach celcjusza, potrzebne były 3 razy mocniejsze korekty - dopiero jest OK

ZET1976 02-12-12 20:11

Interfejsy mam 3, jak również ELMa, ale nie chce sam poprawiać, ze względu na gwarancję, jeszcze przez 10,5 miesiąca. Dzisiaj sprawdziłem ustawienie i jest dobrze w zakresie 4 - 9 ms, poza tym zakresem jest do 5% za ubogo, więc da się jeździć. Ten silnik ma dotryski trwające poniżej 1 ms, więc wyniki na wolnych obrotach ciągle skaczą i wyniki nie są takie czytelne.

JohnLenin 19-12-12 21:07

A ile Wam pali lpg ten silnik? Jak wygląda sprawa z ustawianiem zaworów, trzeba robić to po określonym przebiegu? i jakie są koszty?

drake 19-12-12 21:14

dotryski beny? jesteś pewien?

ZET1976 25-12-12 21:47

Cytat:

Napisał drake (Post 807398)
dotryski beny? jesteś pewien?

Na wolnych obrotach czasy wtrysku benzyny poszczególnych cylindrów to ok. 3ms, a pomiędzy nimi pojawiają się czasy 0,9 - 1,0, więc to chyba dotryski, cóż innego.

drake 25-12-12 23:10

ekologia!

PS. dziwne

tomekxo 11-01-13 10:48

Tez jestem zainteresowany kupnem FFII 2.0 i zagazowania go. Zastanawiam sie jeszcze nad Mondeo Mk3 2.0. Sa to zapewne identyczne silniki? Niemniej jednak jak patrze na ogloszenia to wcale nie ma tak duzo ofert z tymi silnikami na motoallegro.

cybernetmat 12-01-13 21:03

jeżeli chodzi o durateca, to ja ost. założyłem instalacje. (stag 300 isa II, wtryski hana, ac r01 spalanie 8,5-9 L /100km.). widzę ze instalacja taka jak kolega wyżej pisał. Przejechałem 10 tys km, instalacja działa bez zarzutu. Jedynym mankamentem który był po zagazowaniu to duże zużycie oleju około 1 l na 600km (syntetyk 5w40). ost wymieniłem uszczelniacze zaworów oraz pierścienie. Nie wiem czy łączyć to jako objaw "uboczny" zagazowania no ale... tak czy inaczej uważam ze silnik ten działa dobrze po zagazowaniu. uwagę należy zwrócić na gazownika- ja kierowałem się warsztatami polecanymi przez staga (cena 2800 + 100zl dopłaty do butli 48 l oraz zamontowania wlewu lpg obok wlewu pb) gdzie inni oferowali 1900-2200 zl. gwarancja 24 miesiace / 100tys km

drake 12-01-13 21:04

to spalanie to rozumiem na trasie przy spokojnej jeździe?

slawek11 12-01-13 21:12

I to bardzo spokojnej przy tym silniku. Jesli nie to ta wymiana to nie byl efekt uboczny LPG, po prostu masz za uboga mieszanke.

cybernetmat 12-01-13 21:26

50/50 -jazda na trasie 120-130 km/h. nie wiem może nadganiał olejem ;)

---------- Post dodany o 21:26 ---------- Poprzedni post był z 21:14 ----------

co do mieszanki to niekoniecznie- uszczelniacze były dość twarde oraz pierścienie olejowe zapieczone. auto ma udokumentowany przebieg 109 tys km ale z tego co wywnioskowaliśmy z mechanikiem po wpisach w książce, poprzedni właściciel prawdopodobnie przeoczył wymianę oleju na czas ( 16 miesięcy / 23 tys od ost wpisu). No ale mam nadzieje, że już przydomek hurtownika olejowego zniknie;)

drake 12-01-13 22:54

przy 50/50 ten silnik nigdy tyle nie spali. Udaj się na regulacje LPG bo nie długo nie będzie co ustawiać.

Mówię serio... Jeśli masz takie spalanie przy 50/50 to nie jest dobrze. Jakie miałeś spalanie beny?

cybernetmat 13-01-13 09:09

Co do gazownika to fakt mam jechać ze wzgl na gwarancje 10 tys. Jeżeli chodzi o spalanie pb to oscylowało w okolicach 8 l. nie ukrywam ze starałem się unikać wysokich prędkości ( zużycie oleju). nie jest to wg mnie jakimś ewenementem ponieważ mam omege 2.0 8v combi i ona pali 11-12 l lpg z przyczepka (wyjazdy do pracy). na swobodnej jeździe 9-10 l lpg przejechane na gazie ponad 100 tys i remont nie był konieczny. Poza tym jeżeli za uboga/bogata mieszanka powinna się sonda odezwać i komunikat check. Ps. to moje 50/50 bardziej podchodzi 60/40-miasto, jak się tak zastanowiłem.

---------- Post dodany o 09:09 ---------- Poprzedni post był z 09:08 ----------

focus 3 d jak w opisie i jeżdżę sam.

slawek11 13-01-13 18:11

Ten silnik w jezdzie mieszanej powienien spalac okolo 11 l LPG. Jak dla mnie wszystko ponizej 10 l nie wyrokuje dobrze na przyszlosc a sonda niekoniecznie musi Ci sie odezwac przy ubogiej mieszance.

cybernetmat 13-01-13 19:07

We wtorek podjadę na przegląd to powiem żeby sprawdził analizę spalin...bo glowicy nie uśmiecha mi się robić. a tak poza tematem to jak to się ma gwarancja to takich przypadków? teoretycznie jest to spowodowane dawkowaniem gazu... orientuje się ktoś?

drake 13-01-13 20:26

Korekty działają u mnie do 25% w dół i do 12,5% w górę bodajże

slawek11 13-01-13 22:14

Drake ile pali Ci ST przy Twojej jezdzie, bo ten Duratec powinien spalac mniej wiecej podobne ilosci bo moc niewiele jest mniejsza.

drake 13-01-13 22:25

15 litrów, miasto, odcinki 3,5 km

Korekty długie na poziomie -4 do +4 po kilku logach w odstępie kilku dni. Mapa zrobiona wzorcowo

Mój rekord na trasie przy ślimaczeniu się... 7,2 na 100 xD normalnie trasa 90-130 km/h(czasem tam wpadnie ze 160), jakieś wyprzedzania i ogólnie w miarę rozsądkowo to około 9,5-10,5 litrów

slawek11 14-01-13 19:26

Oczywiscie wszystko przy instalce wzorcowo zestrojonej przez Ciebie, a z gazownikami wiadomo jak to jest 10% mapy robi podczas jazdy reszta autokalibracja i w trase.
Dzisiaj bylem pod Lodzia i przy sredniej predkosci 78km/h wyszlo spalanie 8,7.

Tubit 25-11-14 22:21

Witam. Przymierzam się do założenia instalacji gazowej do mojego focusa 2.0 145km. Byłem dziś u gazownika ktorego warsztat jest autoryzowanym punktem STAG'a i przedstawił mi taką ofertę:
STAG 4 QBOX plus
reduktor ACR do 250KM
wtryski hana
zbiornik w kole 48l
+ wlew gazu obok wlewu benzyny
Całość wycenił na 2500. Proszę was o opinie na temat tego zestawu i ewentualnych zmian. Dzięki z góry i pozdrawiam :)

Poldek 30-12-14 12:32

Ja mam fabryczne BRC przejechane na gazie 180tys i kompletnie nic się nie dzieje

WojtekGLS 30-12-14 21:55

Najważniejszy w montażu jest GAZOWNIK , bo podzespoły są te same. Kwestia optymalnej konfiguracji dla danego auta i śmiga aż miło. Komputer STAG,reszta kwestia indywidualna


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi