Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] Zawieszenie TYŁ ! Masakra. POMOZCIE! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19337)

V_Diesel 27-10-07 14:20

[FFI] Zawieszenie TYŁ ! Masakra. POMOZCIE!
 
Witam. 3 tygodnie temu kupilem focusa... wsio ladnie pieknie tylko stuki z tylnej czesci pojazdu. Pracuje w servisie samochodowym wiec wstawilem samochod na podnosnik i sprawdzilem: zadna tulejka nie zerwana, wachacze dobre. Zbadalem amortyzatory, wynik 78% lewy 79% prawy(wiec O.K.). Mysle to nie zawieszenia... Wyjechel wszystko co milaem w bagarzniku razem z polka i .... dalej to samo. Rozkrecilem gorna poduszke amortyzatora i .... dobra. :?: :roll: .
Wiec jak juz nie zawieszenia i nie rzeczy w bagarzniku wiec postanowilem opuscic zamek w pokrywie bagarznika i ... dalej nic nie pomoglo...
Juz niewiem co mam sprawdzac zeby ustalic przyczyne stukania z tylnego zawieszenia....

Moze mial ktos juz taka przygode i mi pomoze... [notworthy] Z gory dzieki. :smt002

Flu1d 28-10-07 17:20

a jak się sprawa ma z układem wydechowym :?: może tam coś lata :?:
co do stuku to jeszcze opony sprawdź, może ktoraś zniekształcona :?:

Yerzo 28-10-07 17:41

sprawdz pasy bezpieczenstwa pasazerow z tylu. czasami obijaja o plastiki w drzwiach.

Tgorka 28-10-07 18:27

Mi stukał kiedyś zamek tylniej klapy, obwiazałem czarną taśma i cisza..

gregorc 29-10-07 13:44

Ostatnio to przechodziłem i również podejrzewałem tuleje tylne :(
Pojechałem do Wuja Zbycha, chłopaki dokonali oględzin tylnego zawieszenia + musowo jazdy próbne i co się okazało :?: .... że nap%$#la tłumik końcowy o tylną belkę :?
Założyli podkładkę gumową i jest oki :razz: :P

V_Diesel 29-10-07 17:38

O to jeszcze sprawdze bo nie patrzylem. Moze akurat to...

marcin9913 29-10-07 19:56

Cytat:

Napisał V_Diesel
Witam. 3 tygodnie temu kupilem focusa... wsio ladnie pieknie tylko stuki z tylnej czesci pojazdu. Pracuje w servisie samochodowym wiec wstawilem samochod na podnosnik i sprawdzilem: zadna tulejka nie zerwana, wachacze dobre. Zbadalem amortyzatory, wynik 78% lewy 79% prawy(wiec O.K.). Mysle to nie zawieszenia... Wyjechel wszystko co milaem w bagarzniku razem z polka i .... dalej to samo. Rozkrecilem gorna poduszke amortyzatora i .... dobra. :?: :roll: .
Wiec jak juz nie zawieszenia i nie rzeczy w bagarzniku wiec postanowilem opuscic zamek w pokrywie bagarznika i ... dalej nic nie pomoglo...
Juz niewiem co mam sprawdzac zeby ustalic przyczyne stukania z tylnego zawieszenia....

Moze mial ktos juz taka przygode i mi pomoze... [notworthy] Z gory dzieki. :smt002


Podepne się do twojego wątku...

U mnie też coś uporczywie stuka z tyłu po prawej stronie...
Stukanie dochodzi gdzieś z okolicy kielicha gdzoe jest zamontowany amor tylny prawy.
Byłem już w trzech warsztatach i każdy stwierdził że zawiecha z tyłu jest OK!!!!

W bagażniku też nic mi nie lata, zamek w klapie wykluczony...

U mnie w lecie nie stuka, dopiero zaczyna jak sie robi zimno. Czyli teraz...

dowiew 05-11-07 09:46

Gdy ja tak miałem, to przyczyną było mocowanie (górne) amortyzatora. Wybiła się gumowa tuleja i śruba stukała wewnątrz metalowej części mocowania. Sam amortyzator był OK.

marcin9913 06-11-07 20:53

Cytat:

Napisał dowiew
Gdy ja tak miałem, to przyczyną było mocowanie (górne) amortyzatora. Wybiła się gumowa tuleja i śruba stukała wewnątrz metalowej części mocowania. Sam amortyzator był OK.

Przeczytaj sobie mój post.Są tam fotki.
http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=21424

Powiedz mi co dokłądnie trzeba wymienić.

Normalnie mam z tym problemy od 2 lat chyba, jak nie dłużej!!! [banghead]

dowiew a u Ciebie też stukało jak się chłodno mna dworze robiło???

dowiew 06-11-07 21:45

Ja mam kombi więc odgłos był dudniący z powodu rezonansu podłogi i budy no i trudny do zlokalizowania bo ucho ludzkie nie umie umiejscowić niskotonowego dźwięku. Auto kupiłem używane i od początku taki odgłos był. Oddałem do zwykłego mechanika - drugi wsiadł w bagażnik, wzięli na kanał, posprawdzali inne rzeczy i w końcu amortyzator. Był niby dobry w funkcji, ale górne (chyba) mocowanie było wybite: w takiej tulei, rurce metalowej przyspawanej do korpusu amora, miała być guma i dopiero w niej śruba mocująca do auta (albo jeszcze jedna metalowa tuleja, nie pamiętam). Z gumy zostały strzępy, więc śruba (lub wewnętrzna tuleja) w środku stukała stale w tą zewnętrzną rurkę. Wymienili amortyzatory i nastała cisza. Tyle wiem.

marcin9913 07-11-07 09:05

Widze że mocowanie górne amortyzatora w kombi jest całkiem inne niż w 5 drzwiowej foce... Z tego co piszesz...

A już myślałem że ktoś znalazł złoty środek na mój problem :(

Streetlegal 08-11-07 12:44

Podłączam się do wątku.

U mnie właśnie pojawił się kolejny dziwny objaw, tym razem w zawieszeniu tylnym. Coś mi stuka z tyłu ale nie tylko podczas jazdy po nierównościach. Potrafi stukać jak hamuję lub ruszam na równej drodze, jak przyspieszam na zakręcie przy dobrej nawierzchni. Przy uszkodzeniu zawieszenia wali jak się jedzie po dziurach, tu często stuka na równej drodze. To jest wyjątkowo irytujące. Sprawdziłem wszystko w bagażniku, zamek pokrywy, plastiki. Macie jakieś pomysły?

Rasta 08-11-07 14:13

Streetlegal, sprawdź czy masz dokręcone KOŁA :!: :!:

Streetlegal 08-11-07 15:12

Owszem, mam. Same koła wykluczam. Stukać zaczęło kilka dni temu jak miałem jeszcze letnie koła na felgach aluminiowych. Teraz ma zimowe na stalówkach i stuka tak samo.

Rasta 08-11-07 15:29

Streetlegal, no to trza do mechaniora na kanał, bo tak to se można z fusów wróżć [screwy]

Streetlegal 08-11-07 17:05

Wczoraj przy wymianie kół dokładnie zbadałem auto od spodu. Żadna z gum nie była zerwana (dwie spękane), żaden z kabli i przewodów nie miał luzu, wydech o nic nie obijał, osłony od tłumika ok. Dziwny jest moment pojawiania się stuków. Nie wali tylko na nierównościach ale i na gładniej drodze przy zmianie obciążeń.

marcin9913 08-11-07 20:27

Warto sprawdzić sprężyny tylne, mi kiedyś dawały o sobie znać w ten sposób. Podłożyli mi wtedy jakieś teflonowe podkłądki w gniazda dolne sprężyn i było ok.

I jeszcze taka dziwna rzecz jaką zauważyłem u siebie:
Kiedy zatankuje auto do pełna i wyjeżdze z 5 litrów to przy ruszaniu i czasami przy hamowaniu słychać takie stuknięcie. Doszedłem do tego, że to benzyna uderza w ścianę baku... po każdym tankowaniu tak mam!!!


Nikt nie zna lekarstwa na moje stukanie z prawej strony z tyłu (przy niskich temperaturach)?????????????? [banghead]

wubube 16-11-07 20:03

Mi "stukały" wyschnięte (nieprzesmarowane) zawiasy kulowe siłowników klapy bagażnika. Niby nic, a napiep......ło że ho ho.... poza tym coś stuka (mało powiedziane) dalej - myślę ze to wybite mocowanie tylnych amorków - jutro wymieniam - napiszę jaki efekt.

marcin9913 16-11-07 22:06

Cytat:

Napisał wubube
poza tym coś stuka (mało powiedziane) dalej - myślę ze to wybite mocowanie tylnych amorków - jutro wymieniam - napiszę jaki efekt.

Ale ty masz foczke pięciodrzwiową?????

chodzi o mocowania górne???? Tam jest tylko gyma z metalową podkładką...

Dzisiaj tj 17 listopada 2007r odkręciłewm poraz któryś amortyzator...

I zaczołem się zastanawiać co tam może stukać...

Poniżej dałem fotke tych elementów które tam się znajdują.
Na fotce poukładane są one w takiej kolejności jak są zamontowane.

http://img217.imageshack.us/img217/4492/kompletrj1.jpg


Ktokolwiek wie jak usunąć uporczywe stukanie, proszony jest o pomoc...

Dodam że chodzi o foczke pięcio drzwiową!!!

wubube 22-11-07 22:27

PANOWIE I PANIE - [zlosnik] U MNIE JUŻ NIE STUKA [zlosnik] !!! [bigok] Historia miała się tak:
:arrow: Wymiana lewego dolnego wahacza (0 efektu)
:arrow: podklejenie poliuretanem wypełnienia (było luźne) tylnego zderzaka (nic)
:arrow: przesmarowanie przegubów siłowników klapy bagażnika (już lepiej, ale na dziurach "tłucze" dalej)
:arrow: wymiana "dobrych" amortyzatorów - wynik na stacji diagnostycznej ok 85% - tutaj ciekawa sprawa - amorki wyglądają ok - gumowe tuleje przy mocowaniu jak nówki, a po wymianie na nowe FOCZKA "PŁYNIE" NAWET PO DZIURACH [metal] i w środku mam cichutko. Wniosek jeden - wynik na stacji diagn. wcale nie musi być "miarodajny" !!

A więc Powodzenia moi szanowni koledzy forumowicze - Ja odzyskałem wiarę w moją (i wogóle) FOCZKĘ [bigok] Tylko CIERPLIWOŚCI...

[palacz] F [palacz] O [palacz] C [palacz] Z [palacz] K [palacz] A [palacz] [palacz] R [palacz] Z [palacz] Ą [palacz] D [palacz] Z [palacz] I [palacz]

Tomi 23-11-07 00:20

U mnie też niestety "coś" stuka. Wahacze są oki, tłumik też w Wuj Zbychu zdiagnozował że mogą to być siłowniki od klapy.. ale jak to mi Wuj Zbychu doradził trochę głośniej radio i nic nie słychać :P

marcin9913 23-11-07 10:11

Cytat:

Napisał wubube
wymiana "dobrych" amortyzatorów - wynik na stacji diagnostycznej ok 85% - tutaj ciekawa sprawa - amorki wyglądają ok - gumowe tuleje przy mocowaniu jak nówki, a po wymianie na nowe FOCZKA "PŁYNIE" NAWET PO DZIURACH i w środku mam cichutko. Wniosek jeden - wynik na stacji diagn. wcale nie musi być "miarodajny" !!

A jakiej marki założyłem amorki????
I jaki prrzebieg masz???

wubube 24-11-07 21:51

Ja dosyć długo bujałem się z wyborem - i ostatecznie założyłem olejowe Magnum (tanie jak barszcz - 250 za komplet na tył [hmm] - ale z dwuletnią PISEMNĄ, polską gwarancją) Naczytałem się sporo o nich dobrego, popytałem tu i tam... - i jak na razie WYPAS [bigok] Co do wyboru gaz czy olej - olejowe są bardziej komfortowe - więc jak dla mnie bomba. Co do przebiegu - 139K... Ale zawiecha teraz u mnie jak w nówce ;) [metal]

marcin9913 24-11-07 22:32

Ale amortyzator był goły, tzn bez tych elementów mocowania????

Ja mam tylko 62tys więc chyba za wcześnie na wymiane amortyzatorów...

V_Diesel 24-01-08 17:47

Klubowicze juz naprawione stuki... Powiem tylko jedno... Dobrze ze nie wymienaialem nic z zawieszenia... bo bym byl pare stowek do tylu.
Wczoraj wsadzilem kolege do bagaznika i jezdzilem po dziurach i jak sie okazalo stukal mi zamek tylnych siedzen, nasmarowalem go smarem owinolem mocowanie tasma izolacyjna i cisza. :)
Pozdrawiam. [metal]

gregorc 25-01-08 14:02

Cytat:

Napisał V_Diesel
Klubowicze juz naprawione stuki...
Wczoraj wsadzilem kolege do bagaznika i jezdzilem po dziurach ... [metal]

Moje gratulacje, niby pierdołka, a ile daje szczęścia :mrgreen:

A kolega jak??? ... przeżył :P
Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać [metal]

V_Diesel 25-01-08 17:24

:) Trudno mu bylo sie utrzymac w bagazniku jak jezdzilem po dziurach ale przezyl....

lobuzek 25-01-08 20:59

Oj, w bagażniku juz kilka razy mi się zdarzało jeździć :D
Dodam od siebie - Foka 5d - podkleiłem uszczelkami okiennymi z szerokiej gąbki plastiki na których opiera się tylna półka. Niby leżała ciasno, ale stuki były, teraz się zmniejszyły, ale jeszcze czasem się pojawią. Ja u siebie stawiam na amortyzatory klapy bagażnika, mam zamiar jutro je zdjąc i zrobić test. Oprócz tego standardowe owijanie taśmą zaczepów oparć tylnych siedzeń mnie czeka :)

JACENTOWICZ 06-04-17 09:11

focus1 1.8tdci- stuki od tylnego zderzaka
 
Witam,
mi też coś zaczęło stukać z tyłu.
- po wstępnych oględzinach chyba wygłuszenie( pianka) w tylnym zderzaku powoduje
te denerwujące stuki na nierównościach...
I chyba bardziej słyszalne w chłodniejsze dni.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi