Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Zła praca skrzyni biegów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7597)

Picia78 08-12-05 11:00

Zła praca skrzyni biegów
 
Koledzy moi drodzu pomóżcie zawsze roano wogule jak mi foka postoi to mi ciężko biegi wchodzą co jest [banghead] musze na chama [smirk] albo powajchować pare razy i dopiero mi dobrze wchodzą [foch]

grzehoo 08-12-05 11:27

może coś z olejem skrzyni biegów? zbyt gęsty?

AsMfc 08-12-05 13:10

Lub go tam nie ma :P

Picia78 08-12-05 15:00

No karwa jak by nie było to by zgrzytało :roll:

Combo 08-12-05 23:05

Albo olej, albo docisk, mozesz sie wyrobily ciegna? ile km przejechane?

NeroN 08-12-05 23:40

Nie zgrzytało by tak, poza tym może być mało oleju [hmm]

driver 09-12-05 20:57

Picia sprawdz jak najprędzej ten olej bo następna jazda foką może się bardzo marnie skończyć i dla foki i dla twojego portfela.

Budzio 10-12-05 10:33

Panowie jest zima to i olej wieksza gestosc ma do czasu jak nie osiagnie odpowiedziej temp. pracy... ja bym sprawdzi ljegopoziopm jesli jest ok to chyba nie ma sie czym martwic

fazer72 10-12-05 11:25

A ja bym stawiał na przeguby i inne ustroistwa łączące wajchę z "silnikiem"
Miałem coś takiego w cytrynie i wystarczyło podnieść auto i przesmarować przeguby (takie kulate połączenia) i działało normalnie

Picia78 10-12-05 20:41

Jadem w poniedziałek do ASO więc powiem fachowcom żeby mi kukneli :mrgreen:

Marek66 24-01-06 21:10

Cytat:

Ozo chodzi HĘ Marek66 Greenpeace
No nie wiesz ozo chodzi !
W Picie jest :mrgreen: .

KP 25-01-06 08:44

Panowie, a nie sadzicie ze tak jak napisał Budzio zima jest i przy wiekszych mrozach to nawet mysli gestnieją :D
sie ociepli bedzie lepiej spokojnie :mrgreen:

arturro 26-01-06 14:39

Cytat:

Jadem w poniedziałek do ASO więc powiem fachowcom żeby mi kukneli
Jedź i sprawdź, koniecznie!!! - nie zrozum źle i nie żebym straszył.
Miałem to samo aż wczoraj foki powiedział dość!
Było tak...
Wsiadam rano, odpalam niby wszystko gra. Chwile się pogrzał, wciskam sprzęgło łapię za lewarek a tu nic! ani drgnie! Tak próbowałem go ruszyć przez 20 min [czekałaem aż się silnik rozgrzeje na max] nic nie pomogło.
Jako że na 5 zostawiłem na noc tak musiałem Foka na linę i do warsztatu bo z parkingu zaśnieżonego nie było szans ruszyć, a i sprzęgła szkoda.
Co się okazało - a no niestety to, że coś co się ponoć nazywa ramię/chwytak wodzika [takie metalowe widełki] się ukruszył i [ass] a nie jazda będzie. Część ponoć trzeba zamawiać przez ASO albo można to próbować dorobić [myślicie że to dobry pomysł?].
Jadę dziś z tym ustrojstwem do ASO i usłysze albo "część będzie za 2 dni bo mamy ją w magazynie w kraju" albo " musi pan poczekać tydzień bo sprowadzić musimy z ........... "

KATASTROFA
Tydzień bez auta - MASAKRA!!

Przestrzegam jeśli coś się dzieje ze skrzynią jedźcie to sprawdzić ASAP.

Ps. Żeby była jasność nigdy wcześniej nie miałem żadnych kłopotów ze skrzynią.

RSSSS 26-01-06 14:52

To olej! [pop]

NeroN 26-01-06 23:19

A czy nie jest to też tak,ze te linki w pancerzykach troszki przymarzają i potęgują "ciężkie biegi", może by to trzeba smarnąć i po problemie (częsciowo)....

Rasta 26-01-06 23:36

Ciesz się, że ciężko chodzi oznacza to, że olej w skrzyni jest - jakby lekko chodziła to mogłoby to oznaczać, że w skrzyni nie ma co gęstnieć - inaczej mówiąć jest wyciek hehe


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi