Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [MK3] Ważna akcja serwisowa 17S09 - 1.6 EcoBoost (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81695)

Rachu11 25-02-18 11:23

Witam
Mój focus od czwartku stoi w serwisie na tą akcję serwisową i na razie ne mam żadnych informacji na jakim są etapie. ASO Auto Plaza Warszawa.
Obiecali że do wtorku będzie gotowy. Tłumaczyli się że jest przy tym bardzo dużo roboty ale wszystkie problemy z softem są już rozwiązane.

magnum 12-03-18 09:39

Dzwonie dzis do forda, sprobuje pogadac o tym czy moga to zrobic bez ruszania chipa, lub go przekopiowac, moze okaza sie na tyle mili zeby to ogarnac.
Ogladalem u siebie, i objawy z doca:
https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/201...7V209-7886.pdf
sa widoczne + parcieje mi wężyk powrotu do zbiorniczka wyrownawczego, juz puszcza płyn.

dvl 12-03-18 23:26

Wychodzi na to, że ten nasz zbiornik wyrównawczy ma tak dziki kształt, że nie dało się tego czujnika poziomu tam wsadzić - jest to zrobione w rurce obok. Widzę też że sam obieg chłodziwa został nieco zmodyfikowany (powrót z turbo), ale nie bardzo rozumiem co to daje.

magnum 13-03-18 12:07

Niestety chip pojdzie w cholere, pdoobno nawet nie maja mozliwosci zrobic backupu a potem przywrocic.

DemptD 13-03-18 15:54

widzę, że kolega po sąsiedzku - STA - w którym ASO gadałeś?

Zefel 13-03-18 21:24

Ja dzisiaj byłem w city car gliwice dowiedziałem się że akcja jest uruchomiona ale nie na wszystkie wersje softu, po weryfikacji vinu okazało się że musze jeszcze poczekać

magnum 15-03-18 09:09

Cytat:

Napisał DemptD (Post 1190268)
widzę, że kolega po sąsiedzku - STA - w którym ASO gadałeś?

Czesc ;)

Jezeli chodzi o nasze okolice to tylko auto boss :)

DemptD 16-03-18 12:20

No właśnie w auto bossie powiedzieli mi dokładnie to samo ;) ale w City Carze niby zadeklarowali się, że dostanę wersję 182 mimo tego, że wg VINu jest 150 - 28.03 jadę to potem się wypowiem co i jak :)

mayak 16-03-18 12:29

jeśłi teraz masz wgrany fabryczny 182 to po akcji powinno zostać też 182, ale nowsze, obsługujące ten czujnik

---------- Post dodany o 12:29 ---------- Poprzedni post był z 12:26 ----------

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1189274)
I tak zrzut z ForScan jeśli kogoś interesuje co zostało zaktualizowane:
(...)
Nr części: BV61-12A650-BKA (latest known: BV61-12A650-BKC)
Strategia: BV61-14C204-BKB

coś mi tu nie gra, bo powyższe to soft z 2011 (nawet nie zaktualizowany do najnowszego BKC), czyli takiej jak dostał Focus na linii produkcyjnej, a po tej akcji serwisowej powinien być zupełnie nowy soft o innym oznaczeniu

pdz 16-03-18 12:35

Czy ktoś robił tę akcję w W-wie ?
Jak poszło ?
Póki co nie dostałem żadnej informacji ale pewni moge się sam zgłosić.

Atlis 16-03-18 13:08

Cytat:

Napisał mayak (Post 1190365)
coś mi tu nie gra, bo powyższe to soft z 2011 (nawet nie zaktualizowany do najnowszego BKC), czyli takiej jak dostał Focus na linii produkcyjnej, a po tej akcji serwisowej powinien być zupełnie nowy soft o innym oznaczeniu

Wiesz jaki powinien być numer softu?

mayak 16-03-18 13:26

Cytat:

Napisał pdz (Post 1190367)
Póki co nie dostałem żadnej informacji ale pewni moge się sam zgłosić.

w ETIS dla Twojego vinu jest jasno napisane:
17S09 - 17S09 - 1.6L GTDI COOLING SYSTEM

@Atlis - dla Twojego rocznika nie mam, ale na pewno ten co podałeś nie jest nowym
masz gdzieś zapiski z forscana jaki soft miałeś przed akcją serwisową?

Atlis 16-03-18 13:37

Jedyne co wygrzebałem to z kompa i z 2012:

BM5T-14C226-BC
i
BM5T-14C026-BL

Miałem gdzieś zapis z grudnia 2017 i nie mogę znaleźć...

pdz 16-03-18 13:40

Cytat:

Napisał mayak (Post 1190371)
w ETIS dla Twojego vinu jest jasno napisane:
17S09 - 17S09 - 1.6L GTDI COOLING SYSTEM

To wiem, jak tylko temat się pojawił to sprawdziłem i już chciałem jechać ale były jakieś problemy, więc odpuściłem.
U mnie nie ma problemu, miałem i mam 150KM więc mi nic nie przeszkadza upgrade.
Mam tylko dylemat, gdzie jechać, stąd pytanie czy ktoś w W-wie już robił, najbliżej pracy mam Auto-Plaza na Sokratesa.

lukaszenko 16-03-18 13:41

W moim aucie (12r.) udało się przeprowadzić akcje choć początkowo były jakieś problemy z oprogramowaniem. Auto zostawiłem w serwisie na dwa dni. Początkowo zakładali jeden dzień. Przed akcja miałem wgrana mapę 182km. Nie wiem jaka jest teraz ale jednak myślę, że 150km. Choć nie wykluczam, że to siła sugestii. Przed oddaniem auta do serwisu, czytałem opinie kolegów w tym wątku, gdzie twierdzili że auto otrzymuje mapę silnika zgodna z VIN.

Auto na akcje oddałem do Ford Lipski w Warszawie. Ogólnie jestem zadowolony, wiec mogę polecić. Duży plus za umycie auta.

Końcem marca wybieram się na chip, wiec dam znać jak wyszło hamowanie przed chipem. Niestety do tej pory nie robiłem żadnych pomiarów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mayak 16-03-18 13:58

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1190372)
BM5T-14C026-BL

coś mieszasz! to jest soft zegarów!! :D

IPC Instrument Panel Cluster (IPC) BM5T-10849-JP BM5T-14C026-BL

a BM5T-14C226-BC nie ma nigdzie

---------- Post dodany o 13:58 ---------- Poprzedni post był z 13:57 ----------

Cytat:

Napisał lukaszenko (Post 1190374)
Przed akcja miałem wgrana mapę 182km. Nie wiem jaka jest teraz ale jednak myślę, że 150km

podeślij VIN na priv, może uda mi się coś wywnioskować

Atlis 16-03-18 13:59

Wiem, że to soft zegarów... Napisałem, że to jedyne co wygrzebałem.

I jest to z mojego starego nagrania:

https://www.youtube.com/watch?v=41zHLPyE-eY

mayak 16-03-18 14:09

cieszę się bardzo że masz takie piękne pamiątkowe nagranie, ale jak zapytasz mnie jaki mam model butów narciarskich i czy jestem z nich zadowolony, to odpowiem Ci że bardzo polecam okularki do pływania Speedo :D

---------- Post dodany o 14:09 ---------- Poprzedni post był z 14:04 ----------

Cytat:

Napisał mayak (Post 1190375)
Cytat:
Napisał lukaszenko Zobacz post
Przed akcja miałem wgrana mapę 182km. Nie wiem jaka jest teraz ale jednak myślę, że 150km
podeślij VIN na priv, może uda mi się coś wywnioskować

po akcji serwisowej pozostało 182 :) - tak właśnie działa IDS: patrzy jaki jest soft (a był już wgrany 150->182) i dobiera najnowszy

magnum 19-03-18 20:19

byc moze to co napisze skloni kogos kto sie zastanawia czy jechac z chipowanym autem do zrobienia tego samego co ja.

byłem w aso w zeszlym tygodniu, rozmawialem z Panami z serwisu pol godziny, po pobraniu instruckji wymiany i listy czesci dla mojego vin'u okazalo sie ze na liscie sa tylko 4 wezyki + zbiornik z czujnikiem + ofc upgrade softu zeby czujnik obsulgiwal, tak wiec uznalem ze bez sensu zostawiac im auto skoro niewiele zrobia, i ciesze sie ze meczylem goscia przed oddaniem auta, bo tak naprawde moim zdaniem w tym przypadku nie ma sensu kasowac wirusa w zamian za wymiane zbiornika i paru węzyków.

u mnie akcja serwisowa konczy sie wiec na tym ze zakupilem sam wadliwy wezyk za 82zl, ktory nawiasem jest duzo porzadniejszy od montowanego fabrycznie, caly z gumy i w oplocie, wymienilem i po akcji, problem z kasowaniem chipa wyeliminowany :)

wr4953 19-03-18 20:19

witam

jestem po akcji serwisowej (ecoboost 1,6 150KM 2012) i mam jedno pytanie (bo odpowiedzi z serwisu na razie nie dostałem) - dotyczy kontrolki oblodzenia, gdy spada temp poniżej 0 stopni powinna palić się na czerwono (przynajmniej tak było wczesniej) teraz pali się cały czas na pomarańczowo, tak ma być (nowy soft zegarów) czy coś jest schrzanione

pjetrucha 19-03-18 20:39

Tak ma być

skylla1 19-03-18 22:44

@Magnum obawiam się, że gdyby wymiana wężyka rozwiązywała problem to tak właśnie wyglądałaby akcja naprawcza. Nie wyrzucaliby tyle kasy na darmo.

Atlis 20-03-18 09:01

Rozwiązuje jedną z przyczyn, ale w momencie kiedy dojdzie do utraty płynu nadal nie będziesz wiedział, że się tak dzieje i może dojść do uszkodzenia silnika / pożaru. Dlatego jest czujnik, dlatego jest aktualizacja oprogramowania i wiązki.

Mi się zdarzyła sytuacja z płynem miesiąc przed akcją serwisową, na szczęście w mieście. Być to autostrada, jestem po zakupie nowego słupka. A że po autostradach jeżdżę dość często, wolę wydać kasę na upgrade softu niż na nowy słupek jeśli się tak zdarzy. Albo nawet jeździć na 150KM sofcie.

magnum 21-03-18 14:51

macie duzo racji i ja zdaje sobie z tego sprawe.

Mnie do zaczekania sklaniaja jeszcze dwie rzeczy: auto prawdopodobnie nie zostanie ze mna dluzej niz rok, wiec wtedy kupujacy zdecyduje sobie czy akcje robic czy nie, lub zrobie ja przed sama sprzedaza. W tej chwili w Auto Boss trzeba czekac ponad 2 miesiace bo jest masa juz aut zapisanych, wiec tak czy tak mam jeszcze czas na zastanowienie.

totylkoja 21-03-18 18:32

Ja już jestem po akcji natomiast mam wątpliwości czy udało się wgrać nowy soft przez ASO. Mam możliwość podłączenia interfejsu OBD jeśli byłaby taka potrzeba. Pytanie do Was jak to sprawdzić najprościej? Czy ten soft zmienia coś w wyglądzie grafiki komputera pośrodku zegarów (mowa o wyświetlaczu w wersji titanium)?

DemptD 30-03-18 19:28

No i jestem po odbiorze auta. Pod maską namieszane jest spooooro. Dostałem potwierdzenie, że aż tak głęboko w soft nie ingerują i moc została sprzed akcji. A dupohamownia spadku mocy nie odczuła - chociaż na zastępczaka dostałem Fiestę 1.25 to teraz każde auto jedzie lepiej :D

@magnum - ja do Auto Bossa nie chciałem właśnie przez to, że dostałem deklarację, że od razu przywracają moc do tej przypisanej do VINu + auto zastępcze płatne o_O

kamaye 31-03-18 14:59

A moją Fiestę nie chcieli zabrać na akcje. :(

witek6935 03-04-18 21:00

Witam wszystkich,
Ludzie, jeździe na tę akcję serwisową czym prędzej żebyście nie mieli takie sytuacji jak ja..
Focusa mam od września ubiegłego roku. Obecnie mam przejechane 169 000km.
Zaczęło się o tego, że w styczniu miałem sytuację taką, że przy -10 stopniach mrozu załączyły mi się wentylatory na chłodnicy po przejechaniu trasy 20km. Wskaźnik temperatury silnika był ciągle na 90 stopniach i nie zapalała mi się żadna kontrolka. Na następny dzień straciłem ogrzewanie w samochodzie. Pierwsze co sprawdziłem poziom płynu - zbiorniczek suchy. Zero komunikatu na desce, kontrolki itp. O zbyt niskim poziomie płynu. Dolałem płynu – wszedł ponad litr. Przejechałem 400 km i poziom płynu znowu poniżej minimum. Podłączyłem auto pod komputer. W ECU był zapisany błąd:

Kod: P2683 - Wysoka wartość napięcia w obwodzie sterującym zaworem obejściowym płynu chłodzącego silnik

Oddałem auto do ASO. Wycieków płynu chłodniczego na zewnątrz nie ma. Zrobiono dalsze testy i postawiono diagnozę: pęknięta uszczelka pod głowicą lub sama głowica...

Zacząłem wertować Internet, fora, okazuje się, , że zakres temperatury silnika może wahać się w granicach 45-115 stopni a na desce jest ciągle 90 stopni! Ponadto samochód nie ma czujnika poziomu płynu chłodniczego. W związku z tym FORD wzywa wszystkie Focus 1.6 ecoboost na akcję serwisową o numerze: 17S09

Z tego co czytałem w ramach akcji serwisowej dokładany jest czujnik poziomu płynu chłodniczego oraz zmieniany jest soft zegarów tak aby pokazywał prawidłową temperaturę silnika i obsługiwał czujnik poziomu.

U mnie prawdopodobnie z jakiegoś powodu (być może zawór, którego błąd wyrzuca sterownik ECU), doszło do przegrzania silnika. Nie mogłem o tym wiedzieć, ponieważ wskaźnik temperatury pokazuje nieodpowiednie wskazania. Na wskutek doszło do pęknięcia uszczelki pod głowicą lub samej głowicy co doprowadziło do ubytku płynu chłodniczego. Dopiero znaczny ubytek spowodował, że jako użytkownik mogłem zorientować się, że coś się dzieje nie tak.

Reasumując: Według mnie doszło do usterki, której FORD próbuje zapobiec przez akcję serwisową - bo przecież pożar to na prawdę sporadyczny przypadki.

Pytanie co uda się w ASO załatwić..

Janisek 04-04-18 07:26

No to nieciekawie ... Trzymam kciuki, żeby ford usterkę "wziął na siebie".

A wie ktoś może jak to jest w 1.5 EB, jest już ten czujnik płynu ?

MATRIX60MW 04-04-18 22:24

panowie wytłumaczcie mi bo albo ja źle rozumuję albo ford babola tuszuje babolem. Po trasie 400km potrafi wciągnąć cały zbiorniczek płynu chłodzącego.Ford zaprasza na akcję serwisową i montuje czujnik oraz nowy soft.Ale jak mają zamiar rozwiązać problem tego że potrafi wciągnąć płyn chodzący na trasie 400km? dobrze rozumiem że FORD myśli,że przy tankowaniu będzie trzeba dolewać nie tylko paliwo ale i płyn chłodzący?Śmierdzi mi to jak afera z silnikami VW które biorą olej a VW twierdzi że biorą w granicach normy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi