Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Problem z wiązką klapa-nadwozie w Mk1 3D HB (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67397)

preglos 09-12-13 13:05

Problem z wiązką klapa-nadwozie w Mk1 3D HB
 
Witam kolegów! :)

Piszę o poradę w sprawie jak w temacie. Zajrzałem do przelotki (bo mi oświetlenie tablicy i trzeci stop nie działały, a aktualnie wycieraczka tylnia też xD) i mam tam urąbanych kilka kabli. Rozpytywałem się na alledrogo i wszyscy sobie szrociarze życzą po 100zł za wiązkę. Ile mniej więcej kasują w warsztatach za zrobienie tego? Żaden wioskowy mechanik się w to nie bawi, a w Piotrkowie to pewnie policzą jak za zboże xD Sam trochę się cykam zabierać za to, bo o ile lutowanie to jeszcze ogarnę o tyle nie wiem jak tam dokładnie to jest ułożone i czy poskładam to do kupy później jakoś ;)

lol500 09-12-13 22:17

Jeśli hb to przerabiałem wyciąganie wiązki:)
Otwierasz klapę, oskręcasz kilka wkrętów dookoła plastiku/boczka, bedzie się trzymał na zatrzaskach więc pociągasz i zdejmiesz. Później zdejmujesz ten element "dookoła szyby", przy krawędziach, też spinki, wiec tylko pociągasz. Później odpinasz wszystkie spinki trzymające wiązkę do klapy, a, wzceśniej odczepiasz kostkę od zamka, świateł. Musisz też Odkręcić jeden wkręt od trzeciego stopu i wyciągasz lampkę, odpinasz wężyk i kostkę. Później płaskim śrubokrętem podważasz przelotkę, wyskoczy ładnie i zostaje tylko wysunięcie całej już wiązki. Pierwszy raz robiłem to przez jakąś odzinę juz z montazem, wiec mysle ze tez zobie jakoś powoli poradzisz ;)

preglos 10-12-13 13:21

Dzięki za info :) dzisiaj pytałem się w warsztacie to śpiewa koleś 40-70 zł za naprawe. Na razie ze względów finansowych (wydatki na inne dolegliwości foki xD) odpuszcze sobie naprawe tego, ale chyba będę próbował sam to zrobić :)

MisiekT 10-12-13 13:56

preglos - ktory dokladnie kawalek wiazki potrzebujesz - jak nie zpaomne i bede mial chwile to Ci moge wyciagnac z foki z 2002r. i podeslac za koszt wysylki

preglos 10-12-13 15:28

nie rozbierałem klapy ani podsufitki więc sądząc z opisu kolegi to odcinek klapy bardziej. Tzn widzę przerwane kable bezpośrednio w przelotce gumowej, jak ją trochę zsunę, więc to o ten odcinek chodzi ;)

preglos 11-12-13 15:07

Dzisiaj rozebrałem ten bajzel, polutowałem przewody, wpakowałem na to rurki termokurczliwe i działa wszystko :) MisiekT, jakbyś jednak natknął się na tą wiązkę to i tak byłbym wdzięczny bo to prowizora jest i prędzej czy później walnie ;)

kiceq 11-12-13 18:01

Jaka prowizorka? Lut uważasz za prowizorkę ? Uwierz mi że jeśli nie przegrzałeś kabla to prędzej zerwie się obok lutu niż na nim ;)

preglos 11-12-13 18:40

no to prawdopodobne, bo z tego co ludziska piszą na forum to najczęściej problemy z ustrojstwami na klapie = porwana wiązka w przelotce :D tym bardziej, że musiałem "wstawiać" kawałki przewodów bo agent co miał ten samochód powycinał 3-4 cm kawałki tych co mu się przerwały :]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi