Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   tarcze i klocki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1366)

dj_jack 23-02-05 14:04

tarcze i klocki
 
Mam pytanko czy ktoś testował kombinację tarcz Brembo z klockami Ferodo lub Textar? Jakie macie opinie o tarczach Delphi.

Blue 23-02-05 14:16

Brembo i Ferodo to moja ulubiona kombinacja. Wolno jeździć nie lubię, a jak na mój styl jazdy wytrzymały najdłużej :) Inne próbowane to Lucas i standardowe Forda (?). Następnym razem włożę EBC.

miki1 23-02-05 14:32

tak zestaw EBC bardzo polecam

sajgon 23-02-05 14:33

Dopiero bedzie brembo+ferodo niedlugo gdyz panowie w serwisie stwierdzili ze juz mi sie klocki prawie skonczyly (9 tys przejechane) :) Nie chce komentowac jakosci fordowskich klocuszkow...
Sam jestem ciekaw jak na brembo bedzie to hamowalo.

pinio_tdci 23-02-05 16:00

Cytat:

Napisał sajgon
Dopiero bedzie brembo+ferodo niedlugo gdyz panowie w serwisie stwierdzili ze juz mi sie klocki prawie skonczyly (9 tys przejechane) :) Nie chce komentowac jakosci fordowskich klocuszkow...
Sam jestem ciekaw jak na brembo bedzie to hamowalo.

Tu nie trzeba komentowac jakosci fordowskich klockow, ile raczej 'styl jazdy' :wink:

Moj ma ponad 40 tkm na blacie a klocki sie nawet 'do polowy' nie starly :smt003

driver 23-02-05 17:01

Firmowe klocki fordowskie sa dobr,jednak jak ktos lubi szybka jazde to Brembo albo EBC,wtedy satysfakcja jest gwarantowana

Blue 23-02-05 17:07

A'propos EBC - czy ktoś z Was orientuje się w cenach kompletu? Ostatnio założyli mi przez przypadek Lucasy i już czuję że długo nie pojeżdżę...

dj_jack 23-02-05 17:17

Cytat:

Napisał sajgon
Dopiero bedzie brembo+ferodo niedlugo gdyz panowie w serwisie stwierdzili ze juz mi sie klocki prawie skonczyly (9 tys przejechane) :) Nie chce komentowac jakosci fordowskich klocuszkow...
Sam jestem ciekaw jak na brembo bedzie to hamowalo.

No tak tylko że na polskiej stronie ferodo podają że to ich klocki byly seryjnie montowane do focusow pod logiem motocrafta.

PePe 23-02-05 17:22

ja zastosowałem zestaw a'la kondi czyli ferodo + tarcze brembo nienacinane - i po 15.000 jest super - zuzycie klocków 50% - cały czas jzada miejska (Warszawa) chociaż nie wyczynowa - ostatnio małożonka dosiada focusa [hehe][babcina_jazda][hehe]

MrK 23-02-05 21:28

Jakis czas temu wymieniłem tarcze hamulcowe na oryginalne motorcrafty. Klocki przy okazji też, ale już się kończą. Jakich klocków spróbować do seryjnych tarcz? Robił ktoś jakieś kombinacje? Co najlepiej hamowało z seryjną tarczą?

marekj 23-02-05 22:16

W Norauto jest teraz jakaś promocja i sprzedają tarcze brembo (zwykłe) - komplet za 350 do tego gratis klocki Remsa. Ponoc te remsy nie są złe, w kazdym razie za taka kwote jak ktoś musi wymienić komplet to warto spróbować.

MrK 23-02-05 23:34

No ja potrzebował bede tylko klocki i to za jakies trzy miesiace dopiero :D

wysek 24-02-05 00:44

No a co powiecie na to: przejechałem 116000. km i mam jeszcze prawie połowę orginalnych od nowości klocków. Fakt, że może jeżdżę jak dziadek , nie przeginam ale staram się jeździć dynamicznie. Mimo to uważam , że wytrzymały i tak bardzo dłuuugo. :D

MrK 24-02-05 01:38

wysek,
serio mowisz? Ja na ostatnim komplecie klockow przed wymianą tarcz zrobiłem jakies... 8, moze 9 tysięcy. No ale w górach często byłem, a tam bardzo lubię jeździć 8)

sajgon 24-02-05 08:57

Cytat:

Napisał wysek
No a co powiecie na to: przejechałem 116000. km i mam jeszcze prawie połowę orginalnych od nowości klocków. Fakt, że może jeżdżę jak dziadek , nie przeginam ale staram się jeździć dynamicznie. Mimo to uważam , że wytrzymały i tak bardzo dłuuugo. :D

116000 ?!?! chyba ze masz tytanowe klocki i samochodem jezdzisz nie przekraczajac 20km/h. Szczerze mowiac nie wierze. Nie ma takiej mozliwosci. 11600 km to i owszem. Na klockach poprzednich zrobilem 15000 na tych ktore mi w fordzie zalozyli pozniej przy wymianie (podobno oryginalne) zrobilem 9000. Fakt jezdze ostro i nie oszczedzam autka. Ale przy spokojnej jezdzie jak zrobisz 60000 to jest moim zdaniem max.

miki1 24-02-05 09:14

Cytat:

Napisał Blue
A'propos EBC - czy ktoś z Was orientuje się w cenach kompletu? Ostatnio założyli mi przez przypadek Lucasy i już czuję że długo nie pojeżdżę...

tarcze turbogrove to około 850 zł plus klocki np greenstuff 350. W norauto w piasecznie można je dostać na zamówienie.

Blue 24-02-05 09:44

Cytat:

Napisał miki1
tarcze turbogrove to około 850 zł plus klocki np greenstuff 350. W norauto w piasecznie można je dostać na zamówienie.

Troszkę dużo, ale jeśli rzeczywiście warto... Tak przy okazji, w Tomsonie można kupić trochę taniej (wszedłem na ich stronę).

miki1 24-02-05 09:51

warto załuję że odrazu nie założyłem EBC (wcześniej miałem brembo nacinane). Tarcza EBC jest kierunkowa czyli przwa i lewa no i nie rdzewieje (nie ma nalotu jak samochód dłuzej postoi)

mil 24-02-05 14:39

Cytat:

116000 ?!?! chyba ze masz tytanowe klocki i samochodem jezdzisz nie przekraczajac 20km/h. Szczerze mowiac nie wierze. Nie ma takiej mozliwosci.
ja mam juz przejechane ponad 87 tys i tez na oryginalnych klockach. Jazda to prawie sama trasa (tak około 80%) wiec nie pisz że nie ma takiej mozliwości :)

Czarnuch 24-02-05 17:37

Sorki za OT;
Ale niektorzy maja fantazje :)

http://www.focusonthebeach.com/krist...s/IMG_2553.jpg
http://www.focusonthebeach.com/krist...s/IMG_2552.jpg

wysek 24-02-05 21:07

Wiem, że trudno w to uwierzyć , ale faktycznie przejechane mam 116000 na klockach od nowości i jeszcze nie wymagają wymiany. Ostatnio oglądałem je w listopadzie przy wymianie opon . Grubość klocków była oki. Robię raczej długie trasy, staram się hamować silnikiem, kiedy to możliwe no i nie hamuję na zakrętach - he, he . Jak już przyjdzie na nie pora to kupię chyba w ASO takie same, zobaczymy czy będzie tak samo. Pozdrawiam.

art0 24-02-05 21:16

19'tki????? O kurcze.....

miki1 25-02-05 08:27

:smt119
ciekawe jak jest z wyważeniem takich tarcz no i hamowaniem

plysek 27-02-05 15:59

Cytat:

Napisał Blue
A'propos EBC - czy ktoś z Was orientuje się w cenach kompletu? Ostatnio założyli mi przez przypadek Lucasy i już czuję że długo nie pojeżdżę...

Czesc. Wlasnie testuje zestaw EBC- tarcze + klocki serii redstuff. Co do ceny dalem za komplet 900 zl- jesli ktos jest zainteresowany moge w tej cenie załatwic. Zmiany w ukladzie hamowania wyszly na plus- roznica jest duza. Pozdrawiam Paweł

PAFKO 27-02-05 23:37

w w-wie mają przedstawicielstwo ebc na wrocławskiej 4 w mitsubishi ( na serwisie odbywa się sprzedaż) . Dają upusty do 20% :D i są bezpośrednim przedsawicielem na warszawe i okolice.

założyłem zestaw tarcze ebc nacinane + klocki greenstaff i to jest bajka.

jeżdżę bardzo dynamicznie i nie oszczędzam hamulców. są o 20% wydajniejsze od zestawu brembo + ferodo które miałem poprzednio (klocki wytrzymały 9tyś a tarcze 18tyś)

niestety trwałości nie określe zrobiłem dopiero 5 tyś. :D

Paweł 03-03-05 18:38

Właśnie wymieniam przód tarcze Mikody klocki Remsa. Okazało sie że motorcrafty wytrzymały 23kkm, są do wymiany, tył tarcze ok (93 kkm) klocki orginały może dociągną do 40 kkm. Mechanik powiedział ,żemusze bardzo dynamicznie jeździć, jezeli w tym tempie schodzą klocki.?? Może bardziej dynamicznie od wiadomo kogo [boshe] :lol:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi