Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFII] Dziwne stukanie przed pasażerem FFII 1.6tdci 90km (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27885)

dzudzu9 15-06-09 09:24

[FFII] Dziwne stukanie przed pasażerem FFII 1.6tdci 90km
 
[readmore] Witam wszystkich.
Od listopada ubiegłego roku jestem posiadaczem FFII 1.6tdci 90km w kombi z 2005r. Kupiłem z przebiegiem 53k (wszystko wskazywało na to, że oryginalny), w tej chwili mam 68k. Od około miesiąca - dwóch słyszę niepokojące stuki (jak dla mnie to brzmi to jakby gdzieś był kamyczek i podskakiwał na blasze, może poluzowana śruba... nie wiem, ale na początku było w miarę cicho, teraz jest już dosyć głośno)...
lokalizacja: przed pasażerem, okolice przedniego prawego nadkola, okolice nawiewu... ciężko dokładnie stwierdzić :(
kiedy słychać: Słychać to dopiero po przekroczeniu ~80km/h, im wyższe prędkości (100-140), tym bardziej to słychać :( Nie zależy to wg mnie od równości nawierzchni, raczej pędu powietrza, bo słychać to na równej (nowy odcinek trasy szybkiego ruchu Warszawa-Wyszków). Nie zależy to również od wrzuconego biegu (4,5, luz).
Co może być przyczyną?...
Myślałem, że może uszczelka/jakiś plastik (chociaż to nie jest dźwięk plastiku) - dół szyby nie był wsadzony w uszczelkę, była ona na wierzchu, ale poprawiłem i to samo :/
Proszę pomóżcie mi, coraz bardziej mnie to niepokoi :( Pojawiło się nagle... po jakimś czasie jak zacząłem jeździć powyżej 120km/h... Czy to jest jakaś drobnostka w stylu poluzowanej śruby, czy może być coś poważnego? Ostatnio byłem u mechanika, żeby mu to zademonstrować i jak na złość wtedy akurat nie było słuchać :/
Jakieś rady? Może godny polecenia mechanik w W-wie?...
Z góry wielkie dzięki za Waszą pomoc.

Pozdrawiam
dzudzu9

Klasa1987 15-06-09 19:21

Może coś dostało się pod filtr powietrza od nawiewu.

dzudzu9 15-06-09 23:12

Nie mam pojęcia, nie znam się na tym za bardzo :( W sumie mogłoby być, tylko jak mogłoby coś tam wpaść i czy nie powinno to się objawiać już przy niższych prędkościach?... Ponadto włączenie / wyłączenie klimy (manualna) nie ma żadnego wpływu na te stuki.
Mogę sam w jakiś sposób sprawdzić, że jest to właśnie taka przyczyna jak mówisz, czy bez mechanika się nie obejdzie i trzeba rozebrać na części pierwsze, żeby sprawdzić czy rzeczywiście tam coś jest?

[ Dodano: Sro 17 Cze, 2009 13:05 ]
Umówiłem już wizytę w Warsztacie u Wuja Zbycha. A przez tel. powiedział mi jedynie, że to nie może być nic pod filtrem powietrza od klimatyzacji, gdyż znajduje się on z lewej strony koło pedału gazu (FFII). Po 2.07 mam nadzieję, że będę mógł powiedzieć co to było i dziwne stukanie zniknie :]

po1982 13-11-10 17:45

I jak tam sprawa z tym stukaniem??bo ja mam to samo u siebie tylko po lewej stronie..do 100km/h cisza a powyżej zaczyna się metaliczny dźwięk faktycznie jakby śrubka podskakiwała na blaszce albo jakiś plastik obijał się o blaszkę..
czy przedmówca coś wymyślił a może ktoś inny miał taki problem

Adam Getka 13-11-10 20:33

Przed odgrzeniem kotleta takiego jak ten, warto spojrzeć w statystyki przedmówcy.
dzudzu9 ostatni raz logował się "Ostatnio aktywny: 15-06-09 23:13".


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi