Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kto z was rzeźbił spryskiwacze do dokładanych xenonów? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11579)

RSSSS 16-07-06 17:26

Kto z was rzeźbił spryskiwacze do dokładanych xenonów?
 
Chciałbym się dowiedzieć,co wykorzystywaliście do takich przeróbek?

Czyli,czy w zestawach,które wykorzystywaliście była np.dodatkowa pompa,czy podłączaliście system pod zbiornik i pompę od spryskiwaczy szyb?

Jakiej wielkości są mniej więcej pompy układów spryskiwaczy xenonów?


Intersuje mnie to,bo chciałbym zrobić sobie natrysk wody na chłodnicę cieczy z wodnego IC.
I teraz nie wiem,skąd wziąć niezbędne elementy - pompę,dysze,itp.?

Ktoś coś może zasugerować?

Pozdro [pub2]

Bzyczek 16-07-06 17:45

Zagadaj do Czarnucha. On sobie zakładał ksenonki i spryskiwacze do nich...
Spryskiwaczy nie podłączył do spryskiwacza szyby, tylko miał jakiś oddzielny przełącznik pod kierownicą...

RSSSS 16-07-06 17:49

Cytat:

Napisał Bzyczek
Zagadaj do Czarnucha. On sobie zakładał ksenonki i spryskiwacze do nich...
Spryskiwaczy nie podłączył do spryskiwacza szyby, tylko miał jakiś oddzielny przełącznik pod kierownicą...

Dzięki. [pub2]

Nie chodziło mi dokładnie o przełącznik,tylko czy wykorzystał pompę od spryskiwaczy szyb,czy zastosował dodatkową/e?

[pub2]

Bzyczek 16-07-06 18:00

Cytat:

Napisał RSSSS
Nie chodziło mi dokładnie o przełącznik,tylko czy wykorzystał pompę od spryskiwaczy szyb,czy zastosował dodatkową/e?

Zagdasz do niego to Ci wszystko powie, bo ja nie znam szczegółów. Możesz też spróbować poszukać wątku z jego foką, jeśli taki istnieje :)

gRuHa 17-07-06 01:35

Cytat:

Napisał RSSSS
czy wykorzystał pompę od spryskiwaczy szyb,czy zastosował dodatkową/e

a chcesz natryskiwać wodę na chłodnicę razem z szybami???? jak dla mnie krzywa opcja, a pompy do spryskiwaczy tanio chodzą na allegro a na szrocie tez bedzie ich cała masa...

RSSSS 17-07-06 08:54

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał RSSSS
czy wykorzystał pompę od spryskiwaczy szyb,czy zastosował dodatkową/e

a chcesz natryskiwać wodę na chłodnicę razem z szybami???? jak dla mnie krzywa opcja, a pompy do spryskiwaczy tanio chodzą na allegro a na szrocie tez bedzie ich cała masa...

Nigdy w życiu. :wink:

Natrysk będzie miał osobne sterowanie,bo to nie ma nic wspólnego z czyszczeniem szyb.

Chodziło mi,żeby się dowiedzieć jakie pompy kto wykorzystywał?

Czarnuch 17-07-06 10:34

Witaj

Ja zakladalem dodatkowa pompke, ktora pryska pod duzo wyzszym cisnieniem niz ta do szyb. Orygialny zbiornik ma juz wyprofilowane miejsce na nia (tylko trzeba zrobic w im dziurke albo kupic drugi pojemnik z dziurka za stowe [chytry] ). Co do allegro, to jest sporo takich pompek do szyb, a do reflektorow raczej ciezko cos trafic. Widzialem tylko pojedyncze modele innych marek, ale balem sie ze nie beda pasowac, wiec kupilem w koncu nowa fordowska.

Pozdrawiam :)

RSSSS 17-07-06 10:37

Dzięki za info.

Dowiedziałem się,że do spryskiwania IC najlepsze są sprysiwacze szyb z VW,ponieważ one nie dają dwóch strumieni tylko robią chmurkę!
A to jest rozwiązanie najbardziej optymalne!

gRuHa 17-07-06 13:03

Cytat:

Napisał RSSSS
ponieważ one nie dają dwóch strumieni tylko robią chmurkę!
A to jest rozwiązanie najbardziej optymalne!

właśnie chciałem napisać żebyś sobie zrobił coś co zrobi ładną mgiełkę przed IC :P

RSSSS 17-07-06 13:09

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał RSSSS
ponieważ one nie dają dwóch strumieni tylko robią chmurkę!
A to jest rozwiązanie najbardziej optymalne!

właśnie chciałem napisać żebyś sobie zrobił coś co zrobi ładną mgiełkę przed IC :P

Niektóre VAGi mają takie spryskiwacze szyb! [metal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi