Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [C-MAX] 2.0 TDCi - Przerywanie, wysokie spalanie. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73889)

ClearWater 22-04-15 22:20

2.0 TDCi - Przerywanie, wysokie spalanie.
 
Witam, podczas jednostajnej jazdy na niewazne jakich obrotach auto zaczyna przerywac jakby się paliwo kończyło, ale nie gaśnie. Podczas jazdy po miescie pali około 10.8 litra, co i się wydaje zdecydowanie zbyt wysokim wynikiem. Proboelm pojawia się podczas ruszania, lubi zadymić i zgasnąć.
Co obstawiacie ? Czytając forum obstawiam EGR, ale czekam na Waszą wypowiedź :)

ClearWater 23-04-15 19:42

Dzisiaj jeszcze się zastanowiłem i jakiś koleś miał problem i winny był czujnik ciśnienia paliwa ? Co sądzicie o tym ? Dzisiaj na dodatek pokazał się check i mówił coś o sondzie lamda.

Denior 24-04-15 00:00

Ja mialem problem z czujnikiem cisnienia w pompie CR - zacinał podczas szybkiego otwierania, potrafił zgasnać jesli zbyt gwałtownie chcialem ruszyc. Ale to dzialo sie wlasciwie tylko przy ruszaniu z 1, czasem przy gwałtownym przypieszaniu z 2, ale nigdy przy stabilnej jezdzie, wiec sam czujnik bym raczej zostawił na koncu do sprawdzenia.

ClearWater 24-04-15 08:32

Okej czyli najpewniej Egr. I w takiej sytuacji wystarczy zaślepić?

ffelmer 24-04-15 10:50

zaślepić możesz na czas sprawdzenia czy będzie poprawa. Na dłuższy okres nie polecam... egr jest zespolony z całym kolektorem w 1,8.
A jak filtr paliwa i przewody paliwowe? kiedyś miałem przypadek, że o-ringi wewnątrz były nieszczelne i łapał lewe powietrze- nie objawiało się wyciekami lecz jak podłaczyłem przeźroczysty przewód było widać docierające pęcherze do pompy.

ClearWater 24-04-15 21:17

Byłem dzisiaj u mechanika, stwierdził że winna zbyt wysoka temperatura w katalizatorze, kazał dać dzidę przez parę km, żeby trochę przeczyścić i jak nie pomoże, to wymiana katalizatora. Przy okazji zobaczył, że przetarła się wiązka od przewodów od sondy lambda i to jest najprawdopodniej winne checka.

MichalST 26-04-15 00:36

2,0TDCI i sonda lambda??? Gdzie to jest?

Auto nie miało/nie ma DPF'a?

ffelmer 26-04-15 22:46

2,0 ma DPF ale tu kolega pisze o 1,8 z tego co widze po opisie użytkonika.
Tak jak mówisz prawdopodobnie przyczyną moze być przetarty przewód sondy.. nie wiem czy zlutujesz bo są one stalowe....

A własnie jak stwierdził wysoką temp w katalizatorze skoro nie ma DPFa? termometrem zewnętrznym?

ClearWater 27-04-15 22:12

Auto nie ma dpfa mowa oczywiście o 2.0 tdci.

MichalST 28-04-15 08:48

To na 100% nie ma żadnych lambd i innych czujników w rurze wydechowej.

A druga sprawa bez diagnostyki on nigdy nie będzie wiedzieć co jest winne zapaleniu checka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi