Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   FFII obrys poduszki pasażera widoczny na desce rozdzielczej (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27324)

respondent 15-05-09 17:56

FFII obrys poduszki pasażera widoczny na desce rozdzielczej
 
Prośba do właścicieli FFII FL: czy u Was też widać obrys (lub jego część) poduszki powietrznej pasażera w desce rozdzielczej w postaci delikatnie widocznego pod pewnym kątem rowka (zwłaszcza bliżej środka deski)? Widziałem deskę w innym focusie i była IDEALNIE gładka. Pan z serwisu powiedział, że "tak ma być" albo "to jest dopuszczalne", ale ja bym się chciał wykłócić o wymianę deski albo o potężne zadośćuczynienie i nie wiem czy mam podstawy....

Tak to wygląda
http://yfrog.com/05deskakj

ashapola 15-05-09 18:32

U mnie jest idealnie gładko. Jak możesz wstaw fotke...

eMeneMs 16-05-09 15:35

hmmm.... a to ci ciekawe :? u mnie jest gładziutko 8)

Artur83 16-05-09 16:36

Re: FFII obrys poduszki pasażera widoczny na desce rozdzielc
 
Cytat:

Napisał respondent
Prośba do właścicieli FFII FL: czy u Was też widać obrys (lub jego część) poduszki powietrznej pasażera w desce rozdzielczej w postaci delikatnie widocznego pod pewnym kątem rowka (zwłaszcza bliżej środka deski)? Widziałem deskę w innym focusie i była IDEALNIE gładka. Pan z serwisu powiedział, że "tak ma być" albo "to jest dopuszczalne", ale ja bym się chciał wykłócić o wymianę deski albo o potężne zadośćuczynienie i nie wiem czy mam podstawy....

Tak to wygląda
http://yfrog.com/05deskakj

No u Ciebie jest to dosyć mocno widoczne chociaż u mnie też trochę widać, ale od góry bardziej niż od przodu. Do estetów nie należę, dlatego mi osobiście by to nie przeszkadzało jednak na pewno nie jest to norma. Najlepiej podjedz do paru salonów, zainstaluj się w demonstracyjnej foce i zobacz jak to jest naprawdę i jak stwierdzisz, że gra warta świeczki to walcz. Osobiście na samą myśl, że mieliby mi dłubać w nowym samochodzie w desce rozdzielczej, w sensie wyjmować i wsadzać nową, to włos mi się jeży [zimny]

respondent 16-05-09 17:15

Re: FFII obrys poduszki pasażera widoczny na desce rozdzielc
 
No u Ciebie jest to dosyć mocno widoczne chociaż u mnie też trochę widać, ale od góry bardziej niż od przodu. Do estetów nie należę, dlatego mi osobiście by to nie przeszkadzało jednak na pewno nie jest to norma. Najlepiej podjedz do paru salonów, zainstaluj się w demonstracyjnej foce i zobacz jak to jest naprawdę i jak stwierdzisz, że gra warta świeczki to walcz. Osobiście na samą myśl, że mieliby mi dłubać w nowym samochodzie w desce rozdzielczej, w sensie wyjmować i wsadzać nową, to włos mi się jeży [zimny][/quote]

No więc właśnie tak zrobiłem - w słownie DWÓCH sztukach stojących na parkingu serwisu widziałem podobne obrysy, ale w zdecydowanej większości JEST GŁADKO. Na wybebeszanie deski też nie mam ochoty się zgodzić - może ewentualnie spróbują coś poprawić z poduszką, do której można dostać się od schowka.... nie wiem. Ale jak się NIC NIE DA zrobić, to będę się domagał zadośćuczynienia... nie wiem jeszcze jakiego ale np. montaż pełnej osłony pod silnik GRATIS byłby do zaakceptowania....

fox12 16-05-09 17:28

zrob bombe wywala poduchy naprawisz se auto i jeszcze na tym zarobisz zadosc cuzynienie gotowe i deske bedziesz mogl zalozyc gladka
ewentualnie odpal poduche na krotko <lol2> i powiedz im ze ci wywalila samoczynnie mi kiedys w citroenie na torach wywalilo poduche z fotela

respondent 16-05-09 17:36

Cytat:

Napisał fox12
zrob bombe wywala poduchy

Szukałem ikonki, którą można to skomentować i znalazłem:

[screwy]

fox12 16-05-09 17:46

no co skora masz wade to musisz na tym jakos dobrze wyjsc

Artur83 16-05-09 18:11

Re: FFII obrys poduszki pasażera widoczny na desce rozdzielc
 
Cytat:

Napisał respondent
No więc właśnie tak zrobiłem - w słownie DWÓCH sztukach stojących na parkingu serwisu widziałem podobne obrysy, ale w zdecydowanej większości JEST GŁADKO. Na wybebeszanie deski też nie mam ochoty się zgodzić - może ewentualnie spróbują coś poprawić z poduszką, do której można dostać się od schowka.... nie wiem. Ale jak się NIC NIE DA zrobić, to będę się domagał zadośćuczynienia... nie wiem jeszcze jakiego ale np. montaż pełnej osłony pod silnik GRATIS byłby do zaakceptowania....

Tam poduszka nie ma nic do gadania, i dostanie się do niej nic nie da, a swoją drogą odkręcasz 4 śrubki w schowku i już widać poduchę. Wydaje mi się, że jest to kwesta zgrzania z deską osłony poduszki. Swoją drogą jak widziałeś w paru innych takie obrysy to ciężko tutaj mówić o wadzie fabrycznej, niestety mogą odmówić jakiegokolwiek zadośćuczynienia.

respondent 16-05-09 18:59

Re: FFII obrys poduszki pasażera widoczny na desce rozdzielc
 
Cytat:

Napisał Artur83
Swoją drogą jak widziałeś w paru innych takie obrysy to ciężko tutaj mówić o wadzie fabrycznej, niestety mogą odmówić jakiegokolwiek zadośćuczynienia.

W "paru" czyli w DWÓCH, a obejrzałem chyba ze 20 sztuk na placu dilerni. Moim zdaniem to jest wada estetyczna - skoro DA SIĘ zrobić bez rowka, to znaczy, że rowek jest wadą. No nic... zobaczymy, a potem opiszemy na forum...

ernestdoc 16-05-09 20:09

u mnie pod pewnym kątem z siedzenia kierowcy widać zarys poduszki ale nie tak mocno jak u Ciebie, więc... walcz o swoje :twisted:

Janisek 16-05-09 21:56

Cytat:

Napisał ernestdoc
u mnie pod pewnym kątem z siedzenia kierowcy widać zarys poduszki ale nie tak mocno jak u Ciebie, więc... walcz o swoje :twisted:

tak samo u mnie i mam podobne zdanie jak ernestdoc- gnębić ich (serwis) ile się da [metal]
Jak tylko czas pozwala.

Arturek 16-05-09 21:58

Witam
Tu masz aktualny prospekt focusa, może Ci się to przyda:
(jedna z początkowych stron prospektu)
http://www.ford.pl/spg/getImage.asp?..._V2_POL_PL.pdf


Arturek

gRuHa 16-05-09 23:46

ale macie problemy [panna]

fox12 17-05-09 00:19

Cytat:

Napisał gRuHa
ale macie problemy [panna]

hmm tez mnie to bawi xD i tak znajac zycie predzej czy pozniej z deski zrobi sie schowek (dziura po strzale)

Artur83 17-05-09 02:27

Kupił nowy samochód więc wymaga, jakbyś kupił odkurzacz z pękniętą obudową to nie poszedłbyś go wymienić? Nie przeszkadzałoby to w prawidłowej pracy urządzenia, ale mimo wszystko nie byłbyś zadowolony. Czy może się mylę?

gRuHa 17-05-09 02:43

Cytat:

Napisał Artur83
Kupił nowy samochód więc wymaga, jakbyś kupił odkurzacz z pękniętą obudową to nie poszedłbyś go wymienić? Nie przeszkadzałoby to w prawidłowej pracy urządzenia, ale mimo wszystko nie byłbyś zadowolony. Czy może się mylę?

z odkurzaczem to trochę inna historia...
myślę, że lekko odstająca pod światło poduszka w aucie by mi za Chiny Ludowe nie przeszkadzała, zwłaszcza po stronie pasażera...

inna sprawa, że ja naprawdę nic na tej fotce nie widzę, co mogłoby być nie tak...

Artur83 17-05-09 03:02

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał Artur83
Kupił nowy samochód więc wymaga, jakbyś kupił odkurzacz z pękniętą obudową to nie poszedłbyś go wymienić? Nie przeszkadzałoby to w prawidłowej pracy urządzenia, ale mimo wszystko nie byłbyś zadowolony. Czy może się mylę?

z odkurzaczem to trochę inna historia...
myślę, że lekko odstająca pod światło poduszka w aucie by mi za Chiny Ludowe nie przeszkadzała, zwłaszcza po stronie pasażera...

inna sprawa, że ja naprawdę nic na tej fotce nie widzę, co mogłoby być nie tak...

Widać trochę ten obrys, a aż tak bardzo nie powinno, ale zgadzam się z Tobą, że nie jest to jakaś tragedia i mnie osobiście też raczej by nie martwiła.

respondent 17-05-09 08:34

Cytat:

Napisał fox12
Cytat:

Napisał gRuHa
ale macie problemy [panna]

hmm tez mnie to bawi xD i tak znajac zycie predzej czy pozniej z deski zrobi sie schowek (dziura po strzale)

Widzę, że ikona [screwy] nie przemówiła Ci do rozsądku. Nic innego nie napiszę, bo musiałbym Cię obrazić, a to zdaje się jest niezgodne z regulaminem tutejszego forum. Głupota zdaje się JEST ZGODNA, więc wpisuję Cię tylko na listę ignorowanych...

ashapola 17-05-09 19:06

Musze jednak sprostować, dzisiaj jak jechałem pod słońce też widać u mnie delikatnie dolny zarys. Zaraz potem wpadłem do znajomych z fokami i mają tak samo.. Widocznie w tym miejscu materiał jest cieńszy aby idealnie został rozerwany przez poduchę.

Na poduchy jest chyba 10 lat gwarancji w Fordzie (tak coś w jednym z ostatnich AŚ pisali), więc chyba nie trzeba się na zapas martwić.

gRuHa 17-05-09 20:34

o karwa właśnie zaczaiłem o co Wam biega, tak jest w co drugim nowym aucie! [bigok]
właśnie po to, żeby poducha rozerwała deske właśnie w tym miejscu, a nie zmasakrowała pasażera jej kawałkami... [panna]

ashapola 17-05-09 20:41

Czyli tak jak się domyślałem...

Artur83 17-05-09 21:44

Cytat:

Napisał ashapola
Czyli tak jak się domyślałem...

To jak u was jest to wam współczuję, u mnie tak nie ma.

ashapola 18-05-09 10:19

Może nie masz poduchy, sprawdź :)

Artur83 18-05-09 13:23

Cytat:

Napisał ashapola
Może nie masz poduchy, sprawdź :)

hyhyh mam :)) ale to nie jest zależne od poduchy tylko od zgrzania materiału.

tomistr 18-05-09 21:50

U mnie w FFII z 2007 jest, ale trzeba się bardzo przypatrzeć żeby to zauważyć, do tej pory tego nie widziałem dopiero jak przeczytałem ten temat to z ciekawości poszedłem zobaczyć. Z miejsca kierowcy tego nie widzę, dopiero jak przykleje nos do deski to jest to zauważalne wiec mi to nie przeszkadza.

respondent 19-05-09 00:20

Orzeczenie serwisu
 
"Roszczenie gwarancyjne anulowane, wygląd deski nie odbiega od normy". "Normę" pokazano mi na przykładzie innych egzemplarzy, gdzie rowek był widoczny nawet bardziej niż u mnie... No cóż... to jest ford, a nie aston martin, więc trudno.

KP 19-05-09 00:45

a wy nie macie wiekszych problemów [panna]
wpływa to jakos na prace silnika [hmm]
jak napisał gruha jest to w co drugim samochodzie wiec po co te nerwy i strata czasu

respondent 19-05-09 10:47

Cytat:

Napisał wielebny
a wy nie macie wiekszych problemów [panna]
wpływa to jakos na prace silnika [hmm]
jak napisał gruha jest to w co drugim samochodzie wiec po co te nerwy i strata czasu

Gruha napisał, BO WIEDZIAŁ. Ja nie wiedziałem to PYTAŁEM. Na pracę silnika nie wpływa, podobnie jak niektórym na przyjemność ze współzycia nie wpływa fakt, czy partnerka jest podobna bardziej do babki Kiepskiej niż do Dody.

Moim zdaniem jednak to jest wada, tyle że POWSZECHNA. Miałem już parę samochodów i NIGDZIE tak to nie wyglądało, a deska rozdzielcza była gładka. Kiedyś w tym miejscu robili widoczną klapkę i skoro ford się nie nauczył robić na gładko, to może niech dalej robi klapki, tak jak chyba to było w FFI.

KP 19-05-09 12:30

Cytat:

Napisał respondent
Na pracę silnika nie wpływa, podobnie jak niektórym na przyjemność ze współzycia nie wpływa fakt, czy partnerka jest podobna bardziej do babki Kiepskiej niż do Dody.

ani jedna ani druga nie jest fajna a wracając do sladu poduszki i porównan
to tak jak by w tym współzyciu z Dodą przeszkadał ci pieprzyk w mało ciekawym dla ciebie miejscu
i koniecznie chciałbys by go usuneła

a czy to jest wada warta uwagi i zachodu ??? lepiej w takim razie przyjzyj sie swojej foczce
dokładniej bo moze okazac się ze takich drobiazow jest o wiele wiecej


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi