Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Przyciemnianie szyb (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24912)

pumaaaa 28-12-08 22:56

Przyciemnianie szyb
 
Witam
hmm mam kolegę który ma wujka i przyciemnia szyby,
do mojej foki chce 250zl mam fokę z 2008r 5 drzwiowa hatchback-a czyli jest 5 szyb,
jak dla mnie to tanio bo wszędzie gdzie patrzałem to cena za jedna szybę to koszt minimum 100zl,
oczywiście wszystko jest legalnie i daje atest,
warsztat ma w Polance Wielkiej hmm gdzie to jest? miedzy Wadowicami a Oświęcimiem
(okolice granic województw- Ślask- Małopolska),
Jeśli ktoś jest z okolic a ma chęć przyciemnić mogę podać numer... :smt002

grzybek 28-12-08 23:03

Przód na pewno nie jest legalny :P A poza tym widziałeś już jego prace po jakimś czasie :?:
Jak dla mnie to albo nie liczy robocizny, albo ma chu.ową folię, bo dobra też swoje kosztuje.
P.S. Ja za 7 szyb dałem 500zł.

pumaaaa 28-12-08 23:07

hmm a kto tu mówi o przodzie? teoretycznie przód nie możesz zrobić folia bo jest to legalne tylko piecowo, chodzi o tył a w tyle masz 5 szybek, widziałem kumpel ten jeździ 3 lata poltkiem i nie ma problemu...

grzybek 28-12-08 23:11

Heh, sorki, źle zinterpretowałem [gamon] [zlosnik] Zmyliło mnie te 5 szyb, bo tych gówienek za tylnymi drzwiami nie policzył bym jako szyby :mrgreen: W takim razie cena całkiem spoko.

pumaaaa 28-12-08 23:14

znalazłem jeszcze jedną ofertę ale okolice Warszawy gdzie było 120zl za szybę ale tak jak dla wersji hatchback to te małe szyby przyciemniają gratis czyli wyszło około 360zl;)

Vadero 29-12-08 15:49

Cytat:

Napisał pumaaaa
hmm a kto tu mówi o przodzie? teoretycznie przód nie możesz zrobić folia bo jest to legalne tylko piecowo, chodzi o tył a w tyle masz 5 szybek, widziałem kumpel ten jeździ 3 lata poltkiem i nie ma problemu...

z tą "legalnością" piecowego przyciemniania to bym uważał. Foka już w serii ma przepuszczalność dla światła w okolicach 70%, czyli na granicy legalności. Widziałem gdzieś w TV jak przystawili ten policyjny przyrząd do mierzenia przepuszczalności światła do piecowo przyciemnionej szyby i wyszło duuużo poniżej dozwolonej wartości.

pumaaaa 29-12-08 15:54

wiesz jeśli ktoś daje jakiejś firmie auto to jeśli jest to pożadna firma to wie co robi a jeśli ja bym miał taką sytuacje to bym ich oddał do sądu albo reklamacja i pokrycie kosztów afery związanej z policja.

michaxis 29-12-08 16:54

Dołączę się do wątku i zapytam czy może koledzy orientujecie się gdzie można przyciemnić szybki w okolicach Leszna woj. wielkopolskie a jeśli nie okolice Leszna to może być cała wielkopolska lecz mam w związku z tym dodatkowe pytanie ile czasu trwa oklejanie wszystkich szyb (bez przedniej oczywiście ) ceny mniej więcej już znam więc proszę o samą lokalizację zakładów z góry wielki dzięx

kasprzak 29-12-08 16:56

michaxis, to może gdzieś w Poznaniu znajdziemy jakiegoś dobrą firmę co nie zdziera sianka? We 2 raźniej i może taniej :D

michaxis 29-12-08 17:21

No spoko więc czekam na propozycje chodziłoby mi bardziej gdzieś bliżej Leszna ale Poznań też mi pasuje tylko ile to trwa takie przyciemnianie czy dzień starczy czy nie bo jak nie to gdzieś bym musiał się kimnąć pozdro

Greg 29-12-08 17:25

Cytat:

Napisał michaxis
czy dzień starczy

starczy :mrgreen:

Pzdr.

michaxis 29-12-08 17:38

ok Dzięki Greg to najważniejsze już wiemy, teraz Kasprzak wystarczy znaleźć firmę która nam zrobi usługę. [dance]

pumaaaa 29-12-08 17:44

ja jak się pytałem to mi powiedział ze przywiozę rano i na drugi dzień odbiorę wieczorem czyli jeden dzień robi a drugi dzień schnie ale mówił tez żeby lepiej poczekać z dwa dni i nie otwierać tylnej szyby bo mogą wyjść jakieś komplikacje z folią

Greg 29-12-08 17:44

Jak na dwie fury to coś powinni urwać,
nam z Rastą urwali w wawie :mrgreen:

Nie jestem pewien ale chyba w którymś temacie o ściemnianiu
był namiar na Poznań, trzeba by luknąć.

Pzdr.

Greg 29-12-08 17:46

Cytat:

Napisał pumaaaa
przywiozę rano i na drugi dzień odbiorę wieczorem czyli jeden dzień robi a drugi dzień schnie ale mówił tez żeby lepiej poczekać z dwa dni i nie otwierać tylnej szyby bo mogą wyjść jakieś komplikacje z folią

No to fachura :shock:

Pzdr.

grzybek 29-12-08 18:48

U mnie zajęło to równe 3h jednej osobie, żadnych przeciwwskazań co do odsuwania szyb i żadnych poprawek na następny dzień [bigok]

kasprzak 30-12-08 17:10

Kumpel przyciemniał tu http://www.autofolie.livenet.pl/podstrF.html zresztą jak się wpisuje w google przyciemnianie szyb poznan to jest na pierwszym miejscu.

Można maila skrobnąć.

michaxis 31-12-08 11:28

Podoba mi się ta stronka, cena tym bardziej galeria nawet obfita czytałem na ich FAQ ale nie znalazłem nic na temat atestu na folię zapytaj kolegi który u nich przyciemniał czy cos takiego daja. Tylko tak sobie myślę że może lepiej poczekac do wiosny bo piszą że przyciemniają w temperaturach od -4stopn. a to jest teraz trochę ryzykowne choć nie chce mi się wierzyć że w warsztacie mają -4 ale robocizna tania wiec nie ma się co dziwić :mrgreen: jak by co to jesteśmy w kontakcie i robimy razem [pub2]

MisiekT 31-12-08 11:52

Cytat:

Napisał michaxis
nie znalazłem nic na temat atestu na folię

a po co ci atest? na tylne nie potrzeba a na przednie boczne nic nie daje, bo i tak nie wolno przyklejac :wink:

michaxis 31-12-08 12:52

Cytat:

Napisał MisiekT
boczne nic nie daje, bo i tak nie wolno przyklejac :wink:

o kurde nie wiedziałem chciałem dać na tylne trochu ciemniejsze a na boczne przednie ciut jaśniejsze ale jak mowisz że se neda bo nie wolno to oki Misiek jak nie jest to problem dla ciebie to podeślij jakąś stronkę gdzie mogę doczytać o legalności tylko nie każ mi czytać całego forum :P

Greg 31-12-08 13:05

michaxis, foli na szybe czołową i boczne przednie przyklejać nie wolno.
Tyle odnośnie prawa w naszym kraju, to że ktoś ma to nie swiadczy o tym że legalnie.
Ja mam i chyba będe się jej pozbywał z przednich bocznych.

Pzdr.

Fabinho 31-12-08 13:12

Cytat:

Napisał michaxis
podeślij jakąś stronkę gdzie mogę doczytać o legalności

google znasz???

michaxis 31-12-08 14:28

Cytat:

Napisał Greg
i boczne przednie przyklejać nie wolno.
Tyle odnośnie prawa w naszym kraju,

dobra juz mi się odechciało przyciemniania szyb przednich bocznych


Cytat:

Napisał Fabinho
google znasz???

znam a co? ty nie znasz? :P kolego jakbym chciał z tylko z google korzystać to forum FKP nie było by mi potrzebne a tak sobie pogadam przynajmniej z kolegami

kasprzak 31-12-08 14:32

Generalnie nie wolno, ale IMO kiepsko wygląda przyciemniony sam tył, wygląda jak z floty albo dostawczak. Osobiscie pasuje mi albo wszystkie delikatnie poza czolowa, albo wcale.

szuldek 21-04-09 12:41

Cytat:

Napisał Greg
michaxis, foli na szybe czołową i boczne przednie przyklejać nie wolno.
Tyle odnośnie prawa w naszym kraju, to że ktoś ma to nie swiadczy o tym że legalnie.
Ja mam i chyba będe się jej pozbywał z przednich bocznych.

Pzdr.


Panowie i Panie

jest ryzyko jest zabawa [metal]

POKÓJ

aircraft 28-04-09 17:16

Ja kiedyś przyciemniałem sam w Berlingo i powiem wam, że jeśli macie trochę czasu i wprawy przy różnego rodzaju "robótkach" to można to samemu zrobić.. Jak nazbieram sianka (myślę, że będzie to lipiec / sierpień ) to chyba sobie moje kombi też okleję. Atestu niby nie trzeba to nie ma problemu - jedynie opalarka jest potrzebna i czas, którego narazie nie mam.. A Ci panowie to niezbyt profesjonalnie to robią bo szybę opuszczaną powinno się wyjąć do oklejania jak ma być to profesjonalnie zrobione.. Koleś z Leszna mnie instruował, który się tym tematem zajmował ale niestety już chyba tego nie robi.. Znalazłem tylko takie informacje o nim: Firma "MAURO" Auto Folie Marcin Stróżyk ul. Opalińskich 28/8 64-100 Leszno

DENIShyc 28-04-09 18:12

Ja dziś byłem u kolesia który od dobrych kilkunastu lat profesjonalnie ściemnia
i za przyciemnienie foki `01 hatchback krzyknął 550 zł Za tył i przód
czy to normalna cena czy mogę poprosić o zniżkę studencką :D

kasprzak 28-04-09 18:31

Mi krzyknął 400zł, ale to zależy od zakładu, profesjonalizm, doświadczenia i renomy. Jeżeli ma na swoim koncie duuużo samochodów to cena ok, bo ten co mi krzyknął to niby też profesjonalnie, ale doszukać się jego dzieł nie mogłem :)

grzybek 28-04-09 18:35

Ja robiłem u gościa wyskakującego jako pierwszy w Googlach 8) Po znajomości 500zł za 7 szyb, ale ile normalnie to szczerze mówiąc nawet nie pytałem.

Greg 28-04-09 18:37

Cena w miare uśredniona,
pamietajcie że folie też są w różnych cenach.

Pzdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi