Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Drgania po wymianie sprzegła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38852)

xdaro 02-05-10 22:29

Drgania po wymianie sprzegła
 
Ostatnio wymieniałem kompletne sprzęgło.Tuż po wymianie, z dołu samochodu podczas zmiany biegu zaczęły dobiegać dziwne dzwięki (jakby wystrzelony kamień z pod koła)Dzwieki po 100 km ustały ale sprzegło słychac na biegu jalowym.Bonusowo pojawił sie problem drgania auta podczas przyspieszania najmocniej na 4 biegu od 75 do 110km/h normalnie masakra.Prosze o rade co prawdopodobnie spaprał mechaniol.

StRaDiVaRiUs 02-05-10 22:58

a łożysko oporowe wymieniłeś przy wymianie sprzęgła?

xdaro 02-05-10 23:32

Tak,tarcza, docisk,i łozysko. Pedał sprzegła chodzi idealnie ,biegi też ok .ale coś i tak jest niehalo .Na zimnym silniku jest lepiej tzn ciszej.Nielicze na to że sprzęgło sie ułoży.Sprzęgło jest Luka tak samo reszta.

VooDoo123 03-05-10 08:00

Wiadomo - sprzęgło się układa tzn tarcza sprzęgła spasowuje sie z dociskiem i w tym przypadku możesz czuć różnice przy ruszaniu autem - nic poza tym. Metaliczne odgłosy, łomotanie nie ma nic wspólnego z tym spasowaniem. Coś chłop spitolił - możliwość jest taka że rozpinał półosie i źle coś złożył, może być również uszkodzone ułożyskowanie wałka sprzęgłowego. Jedź do tego gostka jak najszybciej na weryfikację tego co się dzieje bo im szybciej tym lepiej.

xdaro 04-05-10 11:49

Sytuacja opanowana[up]Tak jak pisał VooDoo123 ,w warsztacie się śpieszyli i półoś od strony kierowcy miała luz w przegubie wewnętrznym,naszczęście jeszcze raz złożyli i jest ok(już myślałem że popłynę za nowy przegub i wymianę)Teraz foka jedzie jak nowa:)Pozdrawiam

luki99 09-06-10 10:41

A ja po wymianie sprzegla mam drgania na pedale sprzegla gdy go wcisne i trzymam na nim stope co to moze byc? 1.6 zetec se

Eko 10-06-10 08:26

Być może, to wina łożyska, a te drgania odczuwasz gdy lekko naciśniesz pedał czy wciśniesz do końca?

bcnemil 11-06-10 14:24

Cytat:

Napisał luki99 (Post 454539)
A ja po wymianie sprzegla mam drgania na pedale sprzegla gdy go wcisne i trzymam na nim stope co to moze byc? 1.6 zetec se

Witam.

U mnie można powiedzieć że też czuć coś jakby lekkie drgania - raczej lekkie puknięcia w pedał sprzęgła od spodu - jeżdżę tak od wymiany (jakieś 15tys) i spokojnie nic się nie dzieje. Jedyne co mogę dodać odnośnie dziwnego zachowania sprzęgła to prawie zawsze przy zimnym sprzęgle auto ma tendencje do lekkiego szarpania przy zmianie biegów (pierwszy i drugi bieg najbardziej), ale dosłownie po lekkim rozgrzaniu auta wszystko znika.ps sinlnik 1.6 zetec


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi