Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] czy warto? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47319)

malyguru 13-02-11 14:48

czy warto?
 
witam
zastanawiam sie nad zalozeniem gazu do foki 1.4 benzyna 3d 98/99 217tys przebiegu. posiadam foke od pol tora roku. na rok wyszlo ok 15 tys km z ograniczeniami bo troszke pali, takto wyszlo by pewnie wiecej.
tylko nie wiem czy wogole mi sie to bedzie oplacalo. zalozenie gazu ok 3tys zl
jak liczylem przy zalozeniu gazu i wydaniu pozniej na gaz 1500zl to:
przy spalaniu 10l na 100km wyjdzie 5760km ( licząc gaz 2,6)
7l na 100km 8228km
srednie 8,5l na 100km 6776km
a jezeli bym nie zakladal to te 3tys zl bym przeznaczyl na paliwo plus 1500zl co co bym mial wydac na gaz ( jakbym go zalozyl ) to by wyszlo czyli za 4500zl:
10l na 100km 9180km ( PB 4,9zl)
7l na 100km 13114km'
srednie 8,5 na 100km 10800km

Dodam ze w miescie pali 10l a na trasie jak jade do 90 km spali 5 do max 6l tylko ze rzadko mi sie zdaza jechac tak wolno zazwyczaj to jezdze 100-120km/h wiec spalanie 7 - 7,5l

I dlatego sie zastanawiam czy zakladac gaz ( ze wzgledu tez na taki przebieg auta) sprzedawac narazie go nie zamierzam ze wzgledu ze duzo za niego nie dostane ( auto po lekkiej stluczce ppisalem o tym naprawa wyszla ok 3 tys - szkoda mi go bo auto jest bardzo zadbane i dobrze pracuje )
Nie wiem ile dokladnie w razie sprzedazy bym za niego dostal i wtedy jak bym wiedzial ile jeest warty ( wiem ze towar jest tyle warty ile za niego jest w stanie dac nabywca ) to bym zorietowal sie ile bym byl wstanie dac na zakup nowego auta ( jezeli inne to diesel i najlepiej w kombi )
W takiej kwestii co doradzacie
Dodam jeszcze ze wiecej km bije na trasie jak po miescie ale do 10l na miasto to mnie troszke dobija
Pozdro i nie piszcie meczacych postow jakich mozna sie naczytac na forum , kto chce niech pomoze a kto nie to niech nie pisze szkoda przebiegu klawiszy robic hehe

---------- Post dodany o 14:48 ---------- Poprzedni post był z 14:42 ----------

dodam ze nie interesuje mnie to kiedy mi sie wroci za instalacje gazowa bo jestem przygotowany na zainstalowanie gazu ( 3 tys ) chodzi mi o mniejsze koszta jazdy ( PB czy LPG ) bo wydac 10l PB na miasto ( 50zl ) a 10l LPG 26zl no to jest duza roznica

lookash1989 13-02-11 15:48

jeśli nie jesteś zainteresowany tym, kiedy instalacja się wróci, to chyba nie ma się co zastanawiać, tylko zakładać gaz...jeśli autko Cię przez 1,5 roku nie zawiodło, i nie szykuję się żadna poważniejsza wymiana to po założeniu gazu koszta jednorazowe jazdy bedą na pewno mniejsze.
jeśli kupowałbyś ewentualnie diesla , to ja ze swojej strony bardzo polecam TDDi.

Marek-B 13-02-11 18:03

Ta arytmetyka ci nic nie da. W zyciu nie policzysz tych oszczędności.
Mam foczkę z gazem , przejechałem nią 7tys.km i nie wiem ile średnio pali PB , a ile LPG. Musialbyś liczyć ile zużywa PB na rozruch i jazdę do czasu przełączenia na gaz.
W trasach to jeszcze idzie policzyć , ale jak często jeździsz na krótkich trasach...zapomnij.

maciobyk 13-02-11 19:33

To masakra jak tobie 1.4 w mieście łyka 10L. To u mnie drugie tyle koni a niewiele więcej(11.5L) od ciebie. No chyba że cały czas masz buta do końca podłogi :)

malyguru 13-02-11 19:55

no niestety u mnie tyle pali biegi zmieniam do 2,7 obrotow i tyle wychodzi nic nie zrobisz

kyd 13-02-11 20:32

w moim jak normalnie jezdze to 8,5 litra, jak jade 90-100 to spadnie z litr, albo jak sniegi wielkie to mniej spali, mega oszczednie zszedl bym do 7l/100km w lato z pol litra do litra wiecej bo klima chodzi, benzyny jak kupilem auto to do pelna i pierwsza trasa 160 km i znowu pod korek i 10 litrow weszlo wiec 6 litrow wyszedl około ale srednio benzyny 7 wiec gazu srednio o dobry litr wiecej, silnik 1,6, jak silnik zdrowy i wiadomo co sie ma to smialo mozna klasc, ja zaplacilem 2600 ale zrobili mi za jadnym zamachem gaz rozrzad i klinowy i rolki wszystkie, czesci ich, leje gaz i nigdy nic nie facus plakal
http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/bcf9cced.jpg

malyguru 13-02-11 21:43

sprecyzuj wypowiedz napisz czy tak spalales na gazie czy na PB , poza tym temat byl inny ale twoja wypowiedz tez sie przyda

---------- Post dodany o 21:43 ---------- Poprzedni post był z 21:40 ----------

troche ta twoja wypowiedz jest dziwna i chaotyczna sprecyzuj wypowiedz napisz czy tak spalales na gazie czy na PB , poza tym temat byl inny ale twoja wypowiedz tez sie przyda " w moim jak normalnie jezdze to 8,5 litra, jak jade 90-100 to spadnie z litr, albo jak sniegi wielkie to mniej spali" dziwne to jest . uscislij wypowiedz

maciobyk 13-02-11 22:03

To bubel z tym 1.4 . Dla porównania -jadąc w trasę vectrą B mojego ojca 1,8 115KM combi (niecałe1400kg) wyszło 7.4. To wygląda że te silniki 1.4 palą niemiłosiernie.

malyguru 14-02-11 14:45

zgadza sie!! silniki 1.4 to kicha straszna . lepiej kupowac juz min 1.6 i wieksze pojemnosci wiecej koni a spalanie porownywalne,
mniejsza o to sprawa jest typu czy zakladac gaz czy nie jak uwazacie , coraz bardziej dochodze do wniosku ze nie bede chyba sprzedawal auta i jak narazie bede go uzywal dozywotnio

kyd 14-02-11 14:57

print screen jest o LPG i spalanie LPG, od czasu do czasu jest tankowana Pb, patrz uwazniej

maciobyk 14-02-11 22:58

Jak będziesz kupował ponownie w przyszłości fokę to minimum 1.8 :)

malyguru 15-02-11 12:14

wrocmy do tematu. co byscie zrobili na moim miejscu w takiej sytuacji?

gargamel 23-02-11 17:52

ja kupilem sobie 1.8 potem zalozylem gaz....poczatkowo byly problemy ale byla to wina wadliwych wtryskow od gazu:) teraz smiga elegandzko:) i przy kazdym tankowaniu oszczedza sie kaska:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi