Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Wibracje przy 130km/h (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16333)

KRAUZIK666 16-04-07 18:47

[FFI] Wibracje przy 130km/h
 
Zauważyłem dzisiaj ze autko wpada w wibracje które moim zdaniem pochodzą z kół przednich.Zaczynają się od 130km/h :(
Kwestia, co to może być ???
Źle wywazone koło, może łożyska ???
Dopiero co wymieniłem na letnie opony, i wątpie żeby chodziło o złe wywżenie.
[screwy]

Jęśli to łożyska to jakie polecicie i czy wymieniać jedną czy na obie osie.
[notworthy]

cisza 16-04-07 18:57

Cytat:

Napisał KRAUZIK666
Dopiero co wymieniłem na letnie opony, i wątpie żeby chodziło o złe wywżenie.

moje doświadczenie z wyważaniem mówi, że nie każdy (nawet z kompem) potrafi to zrobić OK. Obstawiam źle wyważone koła, chociażby z tego powodu, że od łożysk auto nie wpada w wibracje. Uszkodzone łożyska zazwyczaj można poznać po wzmożonym szumie, stukaniu itp.
W ekstremalnym przypadku mogą to być tarcze hamulcowe (dlatego wymieniałem po 60.000km).

ps. apropos wyważania: przy ostatniej wymianie kół pojechałem do norauto, aby wyważyć. Patrzyłem na mechaników i sprzęt ... wszędzie pokazywały się 0 (zera) czyli OK. Po pierwszej prostej wróciłem na poprawki, już nie było zer. Zrobili znowu ... pierwsza prosta - znowu trzepie kiera. Wqrwiłem się i podjechałem do multeximu, zapłaciłem znowu, ale zrobili jak należy.

KRAUZIK666 16-04-07 19:00

Cytat:

Napisał cisza
moje doświadczenie z wyważaniem mówi, że nie każdy (nawet z kompem) potrafi to zrobić OK. Obstawiam źle wyważone koła, chociażby z tego powodu, że od łożysk auto nie wpada w wibracje. Uszkodzone łożyska zazwyczaj można poznać po wzmożonym szumie, stukaniu itp.
W ekstremalnym przypadku mogą to być tarcze hamulcowe (dlatego wymieniałem po 60.000km).

ps. apropos wyważania: przy ostatniej wymianie kół pojechałem do norauto, aby wyważyć. Patrzyłem na mechaników i sprzęt ... wszędzie pokazywały się 0 (zera) czyli OK. Po pierwszej prostej wróciłem na poprawki, już nie było zer. Zrobili znowu ... pierwsza prosta - znowu trzepie kiera. Wqrwiłem się i podjechałem do multeximu, zapłaciłem znowu, ale zrobili jak należy.

Może masz rację.łożyska nie powinny nadać wibry na auto.Tarcze wykluczam bo sa nowe.
Pojadę jutro do oponiarzy i niech wywarzą na nowo. :evil:

moons 16-04-07 19:12

Na 100% wyważ jeszcze raz opony. nawet jak dobrze wyważyli za pierwszym razem to opona mogła się ułożyć i będzie miała bicie przy większych prędkościach.
Pozdrawiam

Jackiller 16-04-07 19:19

Cytat:

Napisał cisza
Po pierwszej prostej wróciłem na poprawki, już nie było zer. Zrobili znowu ... pierwsza prosta - znowu trzepie kiera. Wqrwiłem się i podjechałem do multeximu, zapłaciłem znowu, ale zrobili jak należy.

A ja dzisiaj toże... maszyna piero#&ła "koło wywarzone" - a tylko osiągnąlem 120 i kicha.
Stawiam podobnie jak koledzy na oponiarski fach.

Krzyziu 16-04-07 19:28

najlepiej wyważyć dynamicznie

AsMfc 16-04-07 19:45

Cytat:

Napisał moons
Na 100% wyważ jeszcze raz opony

potwierdzam i to szybko bo lozysko dostaje w [ass]

KRAUZIK666 16-04-07 21:02

Cytat:

Napisał AsMfc
potwierdzam i to szybko bo lozysko dostaje w

Jutro po pracy zaraz ich karwa zjade od góry do dołu !!

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 21:03 ]
Cytat:

Napisał Krzyziu
najlepiej wyważyć dynamicznie

Co to znaczy?
Pierwszy raz się z tym pojęciem stykam :D

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 21:09 ]
Karwa, wściekły jestem bo foka ma latać a nie turlać się 120km/h a potem wibrator sie włącza :evil:

Krzyziu 16-04-07 21:28

Dynamicznie, czyli wyważają Ci wtedy koła na samochodzie w ruchu..jest to najdokładniejsze, bo biora wszystko pod uwage, łącznie z piastami itp...Na Gliwickiej w K-ce jest warsztat który to robi, polecam.
Co do bicia, to ja tak niedawno miałem po zmianie opon na letnie, mocno biło kierownicą gdzieś przy 120 km/h. Okazało sie, że to któreś łożysko przednie miałem zajechane

KRAUZIK666 16-04-07 21:43

Cytat:

Napisał Krzyziu
Dynamicznie, czyli wyważają Ci wtedy koła na samochodzie w ruchu..jest to najdokładniejsze, bo biora wszystko pod uwage, łącznie z piastami itp...Na Gliwickiej w K-ce jest warsztat który to robi, polecam.
Co do bicia, to ja tak niedawno miałem po zmianie opon na letnie, mocno biło kierownicą gdzieś przy 120 km/h. Okazało sie, że to któreś łożysko przednie miałem zajechane

Kumam. Jak nie pomoże jutrzejsza wizyta to będe się rozglondał za innymi środkami :)

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2007 15:06 ]
hmmm oponki miały po 5gram przeklamania na wyważaniu.
Koleś i tak twierdzi że 5 gram nie da wibracji.
Może to być wada opon :-(

MagiC 18-04-07 14:40

żeby łożysko to przy jeżdzie dodatkowo by "huczało"
u mnie to nie opony i nie łożyska tylko przegub wewnętrzny koszt ok 400-500 zł
ale zaczynam wymiane od krzyżaka 80 zł o 15:00 bedę wiedział czy cos to dało ale znając zycie bedzie do [ass]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi