Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Czy to moze byc silnik krokowy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27432)

Boo 20-05-09 23:44

Czy to moze byc silnik krokowy
 
Mam najprawdopodobniej silnik krokowy w stanie agonalnym. Obroty w zasadzie nie spadaja mi ponizej 2,5k.
Objawy takie: przy probie zatrzymania sie, po wcisnieciu sprzegla obroty wzrastaja im mocniej wciskam hamulec. Potrafia nawet siegnac 5,5k obrotow. Jednak nie to mnie niepokoi, foczka komletnie nie mam mocy przy 130km/h na 5-tym biegu nie chce poprostu przspieszac .
Mam pytanie, czy w zwiazku z takim zachowaniem autka jest mozliwe, ze ubytek mocy ma scisly zwiazek z silnikiem krokowym?

Boo

P.S. Do obecnego stanu krokowca sam sie przyczynilem probujac go wyczyscic :d wczesniej obroty szalaly tylko na zimnym silniku.

MisiekT 21-05-09 00:28

nie ma zwiazku...
jak juz to skopales cos przy okazji, np. nieszczelnie przykreciles krokowca... nie ruszales przy okazji przepustnicy przypadkiem? sprawdz dokladnie caly uklad dolotowy

Carmax 21-05-09 11:01

Re: Czy to moze byc silnik krokowy
 
Cytat:

Napisał Boo
Mam najprawdopodobniej silnik krokowy w stanie agonalnym. Obroty w zasadzie nie spadaja mi ponizej 2,5k.
Objawy takie: przy probie zatrzymania sie, po wcisnieciu sprzegla obroty wzrastaja im mocniej wciskam hamulec. Potrafia nawet siegnac 5,5k obrotow. Jednak nie to mnie niepokoi, foczka komletnie nie mam mocy przy 130km/h na 5-tym biegu nie chce poprostu przspieszac .
Mam pytanie, czy w zwiazku z takim zachowaniem autka jest mozliwe, ze ubytek mocy ma scisly zwiazek z silnikiem krokowym?

Boo

P.S. Do obecnego stanu krokowca sam sie przyczynilem probujac go wyczyscic :d wczesniej obroty szalaly tylko na zimnym silniku.

Co do objawów i następstwa przyczynowo-skutkowego:

"Obroty w zasadzie nie spadaja mi ponizej 2,5k." - albo przywieszony talerzyk przepustnicy, zacięta linka gazu albo czujnik temperatury (o tym dalej)

"przy probie zatrzymania sie, po wcisnieciu sprzegla obroty wzrastaja im mocniej wciskam hamulec. Potrafia nawet siegnac 5,5k obrotow"

Sprawdź dokładnie wszystkie podciśnienia i przewody za nie odpowiadające - czy oby napewno wszystkie podciśnienia są podłączone tam gdzie Bozia nakazuje

" nie mam mocy przy 130km/h na 5-tym biegu nie chce poprostu przspieszac" - tutaj kłania się pierwszy objaw - czujnik temp jeśli jest uszkodzony pokazuje temperaturę zdaje się -100 stopni czy jakoś tak - w tym momencie komputer przelewa silnik paliwem po to bo "jest zimno" - przelany silnik nie będzie miał mocy [palacz]


"Mam pytanie, czy w zwiazku z takim zachowaniem autka jest mozliwe, ze ubytek mocy ma scisly zwiazek z silnikiem krokowym?"

NIE - silnik krokowy to tzw bypass przepustnicy - odpowiada za dopuszczanie powietrza poza układem przepustnicy (tzn omija talerzyk przepustnicy i jest niezależny od jej położenia) - dzięki czemu na zimnym silniku dopuszcza powietrza co skutkuje dolaniem paliwa z komputera - i mamy wyższe obroty - takie otwieranie przepustnicy bez jej otwierania [screwy] - to jest nic innego jak automatyczne ssanie (taki jego odpowiednik)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi