Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] klima co 15s załącza (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42320)

kubix 14-08-10 01:13

klima co 15s załącza
 
Witam, szukalem postow ale cos nie znalazlem konkretnej odpowiedzi, mam taki problem że: miesiac temu gdzies mialem wymianiane sprzegło klimy, nabijanie i cos tam jeszcze z olejem do klimy, ale tak jezdze nie jestem zadowolony z chlodzenia, dzis zaglądam pod spod i gdzie jest silniczek klimy patrze a tam załącza sie pokreci chwile i wyłacza sie i zaraz minie jakies 15sekund i znow to samo, prawdopodobnie szczelna to ona jest, moze przez te załaczanie słabo chlodzi??

artur76 14-08-10 07:34

to zloz reklamacje tam gdzie naprawiali ci sprzeglo. moja klima dziala w ten sam sposob i na chlodzenie nie narzekam. sprawdz jaka masz temperature z nawiewu. ja mam ok 6 stopni.

kubix 14-08-10 10:26

zabardzo sie nie znam to te coś to jest właśnie sprzęgło? ta taka rolka załączająca się?:)
a jeszcze tak zapytam czym najlepiej sprawdzic ta temperature?

paolos 14-08-10 10:33

Cytat:

Napisał kubix (Post 475367)
a jeszcze tak zapytam czym najlepiej sprawdzic ta temperature?

Może spróbuj termometrem :?: [panna]

FoFusz 14-08-10 11:42

kubix - najlepiej sprawdzić miernikiem elektronicznym z sondą temperatury PT100 lub PT1000, wpuszczasz ją w kratkę wentylacyjną i odczekujesz chwilkę, pomiar gotowy. W ostateczności wystarczy zwykły termometr, ale pomiar taki jest tylko poglądowy (duża tolerancja dokładności)

Właśnie przeprowadziłem test u siebie, oto wyniki:
Temp. na zawnątrz: 31stC
Temp. wewnątrz po wejści do samochodu: 33stC
Czas prcy klimy: ok 10min
Temperatury:

Środkowy nawiew str. kierowcy: 19stC
Środkowy nawiew str. pasażera: 18stC
Boczny nawiew str. kierowcy: 20stC
Boczny nawiew str. pasażera: 19stC

Temp. wewnątrz po ok 10min pracy klimy: 29stC

Całoś testu przeprowadzona na postoju.
Wynik wg mnie średni zadowalający prawdopodobnie czeka mnie wizyta w serwisie klimatyzacji.

Dodatkowe info: pomiar robiłem multimetrem cyfrowym z czujnikiem PT100 oraz wbudowanym czujnikiem temp. wewnątrz urządzenia. Pomiar na zewnątrz wykonał komputer pokładowy ;)

nie wymieniałem filtra kabinowego (jeszcze :) ) i nic nie robiłem z klimą od zakupu (sprzedający coś gadał, że nabijał klimę - prawdopodobnie ściemniał) samochud mam od ok 4 misięcy i cały czas używam klimy.

kubix 14-08-10 14:07

a to normalne z eklima załącza sie tak co 15s?? dzis taki upal jechalem to klima nie wyrabiała podmuchiwala tez ciepłym powietrzem;/ i nieiwme co to moze byc, sprzegło nowe jakies elektromagnesy, nabita, filtr nowy wiec powinno byc dobrze, cos keidys mi sie obilo o uszy ze cos tam opuscic czy jak ta rolke od klimy, co do klimy w foce to jestem zielony:((

---------- Post dodany o 13:17 ---------- Poprzedni post był z 13:10 ----------

FoFusz- to u ciebie taka temp. pewnie jak u mnie tyle ze u mnie nabite i itp;/

---------- Post dodany o 13:22 ---------- Poprzedni post był z 13:17 ----------

http://yfrog.com/0514082010307rozdzielczopj
http://yfrog.com/0p13082010305rozdzielczopj

mniej wiecej tak to wyglada, ciekawi mnie na 1 zdj. od czego ten przewod i mokry jeszcze ??

---------- Post dodany o 14:07 ---------- Poprzedni post był z 13:22 ----------

dla mnie dziwne to takie właczy sie na jakies 5s i wyłącza i za 15s znow odpala i tak w kołko

FoFusz 14-08-10 14:09

Ja u siebie nie bardzo jestem w stanie cokolwiek zobaczyć po spodem bo mam zamontowaną osłonę silnika, ale czytałem tutaj co nie co i pisali o ściągnięciu jakiejś podkładki z sprzęgła której to serwisy nie bardzo chcą ściągać, a która dużo zmienia w pracy klimy, poprawia skuteczność jej działania, nie wiem jak to w Twoim przypadku bo skoro masz nowe sprzęgło to nie powinno być problemów z tą podkładką.

Wg mnie powinieneś zrobić to co napisał Ci wyżej artur76 czyli złożyć reklamacje skoro działania serwisu nie przyniosły poprawy to po co wywaliłeś kasę na serwis.

Być może moja temp. jest podobna do twojej, ale jak na razie nie zdarzyło mi się aby z kratek wydobywało się ciepłe powietrze, z czasem jak jadę zawsze jest coraz lepiej, dochodzi do stopniowego obniżania temp. i cały czas pomimo upału na zewnątrz jadę z zamkniętymi szybami i nie mam potrzeby ich otwierania, więc komfort jest na pewno, ale może trochę za mały (czasem pocą mi się plecy ;) ). Zrobię jeszcze testy podczas jazdy (oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa ;) ) i dam znać jak to wygląda.

Pomimo wszystko i tak będę musiał udać się do serwisu, gdzieś czytałem, że temp. z kratek powinna wynosić od 7 do 10sztC przy maxymalnej pracy klimy.

kubix 14-08-10 14:16

no chyba tak bedzie najlepiej jechac do nich, bo slyszalem ze jesli klima załacza co kilka min to ok a jak co kilka sec. to ze cos sie dzieje z tym

FoFusz 14-08-10 14:18

Nie ma co kombinować, jedź i daj znać co tam szpece wykombinowali.

kubix 16-08-10 10:16

dzis bylem u tego mechaniora mowil ze sprzęgło i itp. w porządku załącza i kazal przyjechac na 13 zeby mogł pod komputer podpiąć zobaczyc co sie dzieje bo moze to byc chlodnica zabita..?, albo jakis czujnik walniety, mieliscie moze taki przypadek? heh zebym wiedzial co jest moze sam bym zrobil a nie znow nabijał mu kieszen..

dziabi3 16-08-10 16:39

kolego ja mam tak samo

kupiłem auto po wymianie silnika , klima nabita sprzęgło się załącza

ale gdy się zrobiło gorąco sprzęgło przestało chwytać więc wyjąłem podkładkę spod sprzęgła

sprzęgło zaczęło pięknie działać ale włącza się co jakieś 10 sekund i klima prawie wcale nie chłodzi

problem przedstawiłem kumplowi mechanikowi i powiedział tylko jedno , podnieś maskę i pokaż który przewód klimy jest zimny

okazało się że zwrotny nisko ciśnieniowy co świadczy o niskim poziomie czynnika

nawet wczoraj wymieniłem wszystkie 4 szczotki wg łownym wentylatorze bo wcale nie pracował ale dalej to samo

podejrzewam ze przy wymianie silnika sprężarka była ruszana i nie założono nowych uszczelek na przewody

dodam że klima tuż po zakupie po nabiciu chłodziła jak rakieta

mam też golfa 3 z klimą i tam jest normalnie mrożnia w nim a spryciarka pracuje dłużej około 1 minuty ż przerwami 40 sekund

MisiekT 16-08-10 17:10

czy naprawde nie mozecie porzadnie sprawdzic szczelnosci? azotem najlepiej... jezeli klima pracuje dobrze po nabiciu, a po paru dniach robi sie kicha, to na 99% macie po prostu nieszczelnosc

kubix 16-08-10 21:28

no tylko ze jak mi miesiąc temu to robili to po zrobieniu sprzęgła nabiciu i spr. szczelności przy tym sprzecie ok 10min. sprawdzalo cisnienie i bylo ok, słabawo chłodzila, mechanik mowil ze z kilka latek ona nie byla robiona nie dzialala i ze to musi sie rozchodzic.. i cos nie rozchodzilo, dalej to samo a upaly sie zaczely to juz bardziej cieple powietrze leci mi, a stwierdzil dzis tj. wyrzej pisalem ze niby cos tam zabite jest albo jakis czujnik i ze trzeba na kompie sprawdzic co za przyczyna znaleźc to..

---------- Post dodany o 21:28 ---------- Poprzedni post był z 21:25 ----------

a tak myślę moze sam najpierw zobacze czy to coś da z tą podkładką spod sprzegła, tylko gdzie ją szukać i czy dość łatwo to samemu zrobić?

kubix 17-08-10 11:26

witam, dziś se mysle sie zabiore za wywalenie tej podkladki z sprzegiełka, jade sobie na kanał zaglądam pod spod a tu zdziwienie: sprzęgło cały czas kreci nie tak jak wczesniej zakreci 1s i wyłącza, i niewiem o co juz chodzi moze to dlatego ze dzisiaj jest dosc chlodno i dlatego działa? na pierwsza myśl przyszlo mi ze jest pewnie walniety czujnik temp. klimatyzacji.. bo w samochodzie zaczeło wiać chłodne powietrze, sprzęgiełko ciagle jest załączone wiec co moze byc innego to niewiem, pewnie tj mechanik wczesniej mowil ze jakis czujnik walniety lub cos z chlodnica ze zabita niby.. Co myślicie wymienic samemu czujnik i sprawdzić? gdzie tylko sie znajduje?

dziabi3 19-08-10 19:36

nie te sprzęgło ma tak że jak jest chłodno na dworze to działa a jak upał to ma zadurzy luz i puszcza

kubix 20-08-10 11:04

czyli co wywalic podkładke i moze zacznie ciagle chodzic i wtedy bedzie dzialac klima dobrze?

daniel145 20-08-10 13:37

kup tulejke dystansowa sprezarki

killerqueen1 28-08-10 23:53

witam wszystkich
mój problem z klimą wyglądał podobnie-załączała się co parenaście sekund,wentylator przestawał pracować a po dłuższym "pobycie" w korku w czasie upału zapalała się kontrolka ładowania-po wstępnych oględzinach stwierdzono komisyjnie przegrzanie złącza wentylatora(w efekcie nadpalone przewody) co skutkowało spadkiem napięcia,a to ponoć(nie jestem biegły w prądach ale brzmi logicznie)powodowało,że cewka nie miała"siły" utrzymać załaczonej sprężarki(elektromagnes).nie wiem na ile to wszystko zgadza się z teorią,ale po wycięciu spalonej wtyki i połączeniu przewodów wentylatora na nowo solidnymi konektorami problem znikł był i się dotąd nie powtórzył-całe gorące lato klima chłodziła aż miło
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi