Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Kozak po wymiane przednich sprezyn?Czy tak juz bedzie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25545)

zuberek3 08-02-09 11:10

Kozak po wymiane przednich sprezyn?Czy tak juz bedzie?
 
Witam szanownych kolegow i kolezanki.Wymienilem sprezyny przednie w mojej foce kombi.Samochod stoi bardzo wysoko.Czy tak juz bedzie czy troszę usiadzie,bo wyglada strasznie.Czy po ustawieniu zbieznosci troszke usiadzie bo po wymianie kola tak jakos dziwnie pod skosem stoją?

MisiekT 08-02-09 12:49

zalezy jak pod skosem - jezeli gorma opony jest glebiej w blotniku niz dol, to nic nie zrobic - w foce sie katow pochylenia kol nie reguluje, co najwyzej zbieznosc...

a to na pewno dobre sprezyny?

zuberek3 08-02-09 13:35

No raczej to sprezyny do tego modelu.Przy kupnie podalem marke typ pojemnosc rok produkcji.Sprezyny sa firmy JAMEX.Po demonarzu miezylismy stare i sa takie same.a moze kolor ma cos do rzeczy.Oryginalne sa czarne i kawalki sa pomalowane troche na niebiesko i troche na czerwono, a te ktore kupilem sa cale niebieskie.

MisiekT 08-02-09 13:42

JAMEX ma opinie bardzo twardych sprezyn (szczegolnie te obnizajace), wiec obstawiam ze po prostu sprezyna trzyma wyzej... ma szanse jeszcze usiasc ale raczej niewiele i tego nie zauwazysz...

a moze na starych foka po prostu juz bardzo usiadla i stad roznica... dlaczego zmieniales?

zuberek3 08-02-09 13:59

Zmienialem poniewaz jedna mi pekla.A kola sa troche pochylone tzn podobnie jak w maluchu tylnie tzn dolem do srodka.I co teraz zmieniac po raz kolejny?

MisiekT 08-02-09 14:06

jak ci przeszkadza albo zle sie prowadzi to zawsze mozesz wrzucic oryginaly - uzywki albo nowe ze sklepu - wtedy masz pewnosc ze bedzie ok...

Rasta 08-02-09 17:03

Cytat:

Napisał zuberek3
mienialem poniewaz jedna mi pekla.A kola sa troche pochylone tzn podobnie jak w maluchu tylnie tzn dolem do srodka.I co teraz zmieniac po raz kolejny?

Zrób geometrię i będzie oki.

Ranid 08-02-09 18:45

Geometria tu nic nie pomoże,kolor ma znaczenie i tak -czarne są najmiększe tzw.orginalne -,niebieskie - żółte - czerwone nazywane sportowymi.Radzę wużucić bo wybiją całe zawieszenie,tu nic się nie ułoży.

zuberek3 08-02-09 22:27

To moze ktos ma na sprzedanie uzywane sprezyny?Byloby fajnie.Bo normalnie patrzec nie moge tak wysoko stoi.

Rasta 08-02-09 22:31

Ja mam komplet od Trenda 2.0 więc idealnie podejdą :)

Ranid 09-02-09 09:31

Do diesla i benzyny są inne,diesle jest ciężki i ma twardość większą.

zuberek3 09-02-09 18:14

Czyli co koledzy wymieniac,mowicie ze sie nic nie ulozy?Bo znow bym nie chcial kasy wywalac.

MisiekT 09-02-09 20:21

biesz sprezyny od Rasty na przod i tyle... masz pewnosc ze wszystko bedzie jak trzeba, a Trendowe sprezynki bardzo ladnie sie sprawuja jak na serie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi