Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Praca sprzęgłem w FFI 1.8 TDCi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28720)

Fifrock 22-07-09 12:09

Praca sprzęgłem w FFI 1.8 TDCi
 
Właśnie zakupiłem FFI 1.8 TDci w dieslu z 2004 r. Od lat jeżdzę w ten sposób, że na zjazdach/"luzie" zawsze dociskałam sprzęgło. Czy w moim dieslu są jakieś przeciwwskazania, kwestia nauki nowego typu swobodnego dojeżdżania do świateł ;)?

Przy okazji pytanie o jeszcze jedną rzecz, nie mogę się doszukać na forum. Czy rzeczywiście po odpaleniu Foki trzeba poczekać kilka minut i jak się już dojedzie do celu także uspokoić silnik (nie przekręcać kluczyka od razu)?

dzięki z góry 8)

Fabinho 22-07-09 12:29

Cytat:

Napisał Fifrock
Czy rzeczywiście po odpaleniu Foki trzeba poczekać kilka minut

nie, ciężko to mi sobie nawet wyobrazić :mrgreen:

Cytat:

Napisał Fifrock
jak się już dojedzie do celu także uspokoić silnik (nie przekręcać kluczyka od razu)?

tak, po dłuższej/ostrzejszej jeździe warto odczekać, no ale nie popadajmy w paranoje max 30 sekund. Można też na ostatnich kilometrach jechać delikatnie żeby ostudzić turbo

XymoX 22-07-09 12:37

Cytat:

Napisał Fifrock
Od lat jeżdzę w ten sposób, że na zjazdach/"luzie" zawsze dociskałam sprzęgło

to teraz rób tak, że wysprzęglasz w ostatniej chwili tzn jak najpóźniej a jazdy na luzie najlepiej unikaj .........

grzybek 22-07-09 17:37

Poza tym co napisali koledzy to dodam, że długie trzymanie wciśniętego sprzęgła nie służy dobrze łożysku oporowemu więc tego też należy unikać.

ratkill 22-07-09 19:02

to ja tez cos od siebie :mrgreen: jazda z gorki na luzie pozbawiasz sie hamowania silnikiem, a czy na luzie czy tez na biegu jak niemasz wcisnietego pedalu gazu to i tak spali tyle samo

Fifrock 24-07-09 14:45

ok dzieki, juz sie przyzwyczajam do innego typu jazdy

mkaminski100 28-07-09 22:28

Cytat:

Napisał ratkill
to ja tez cos od siebie :mrgreen: jazda z gorki na luzie pozbawiasz sie hamowania silnikiem, a czy na luzie czy tez na biegu jak niemasz wcisnietego pedalu gazu to i tak spali tyle samo

Nie wypowiadam się na temat diesla (choć w sumie to o nim temat), ale w przypadku benzyny hamowanie silnikiem powoduje odłączanie wtrysków więc silnik zasilany jest właściwie tylko powietrzem (no dobra, siłą rozpędu), a wciskając sprzęgło z górki pali ok 1l/h (jeśli zliczysz krotność takich zjazdów to wyjdzie w spalaniu). Bardzo ładnie to widać jeśli ktoś ma komputer.
No i powoduje to oszczędność hamulców.

wojtiix 29-07-09 09:28

mkaminski100, Diesel to samo...

ratkill 29-07-09 16:03

Cytat:

Napisał mkaminski100
Nie wypowiadam się na temat diesla (choć w sumie to o nim temat), ale w przypadku benzyny hamowanie silnikiem powoduje odłączanie wtrysków więc silnik zasilany jest właściwie tylko powietrzem (no dobra, siłą rozpędu), a wciskając sprzęgło z górki pali ok 1l/h (jeśli zliczysz krotność takich zjazdów to wyjdzie w spalaniu). Bardzo ładnie to widać jeśli ktoś ma komputer.
No i powoduje to oszczędność hamulców.

ja jadac z gorki wrzucony np.3 bieg nie dotykam zadnych pedalow jade sobie spokojnie prawie ze stala predkoscia, a sa tacy naciskac przyciskac, wachlowac ta wajcha od biegow, zajebiscie to widac jak sie za takim delikwentem po mrugajacym non stop swiatlem stopu. "to jest dopiero oszczednosc hamulcow"


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi