Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Kilka pytań dot. tuningu 1.8tdci 2002r. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41592)

davidlive 24-07-10 12:53

Kilka pytań dot. tuningu 1.8tdci 2002r.
 
Witam, nie będę się rozpisywał mam po prostu kilka pytań na które mam nadzieje dostane odpowiedz.

1. Gdzie w tdci znajduje się fabryczny zawór upustowy (BOV)
2. Czy da się go zastąpić niefabrycznym (miałem mocnego benzyniaka z turbina i niefabrycznego BOV-a i tęsknie za tym dźwiękiem :( )
3. Jakiego BOV-a polecacie ??
4. jakie jest fabryczne doładowanie ??
5.Czy modyfikował ktoś kiedyś wydech ? tzn chodzi mi o całkowity przelot, czy nie wpływa to niekorzystnie na prace silnika???
6.Czy przerabiał ktoś fabryczny dolot???
7.Ma ktoś może fotki przerobionych intercoolerów
8.Jest sens zakładania filtra stożkowego bądź sportowych wkładów??
9.Czy zmiana intercoolera na inny da widoczne efekty ???


to chyba tyle jak coś wymyśle to dopisze.

Proszę o odpowiedz popisane numerami :)

Dodam jeszcze że we wrześniu planuje chiptuning silnika , podniesienie jego mocy do jak sądzę bezpiecznych 135 KM , więcej nie potrzebne, potem pójdzie obniżenie zawieszenia .

Uprzedzę głupkowate posty , nie będzie żadnej wsi, jakieś tam pojecie mechaniczne mam , ale wychodzę z założenia że kto pyta nie błądzi, wiec puki co wole zbierać info , bo może to wpłynąć na całokształt praca.

pozdro

Greg 24-07-10 13:04

Czy użyłeś funkcji SZUKAJ :?:
Praktycznie wszystko o co pytasz znajdziesz na forum

damianTDCI 24-07-10 14:05

2. Blow off można założyć, ale takiego fajnego dzwięku jak w benzynie nie uzyskasz.

5. Dzwięku takiego jak w benzynie na wolnym wydechu nie będziesz miał, bo będzie pogwizdywać, oryginalnie sobie zobacz jest tak jakby pół przelot, bo od środkowego już idzie do końca sama rura.

6.Dolot ktoś ma na forum przerobiony w czarnej foce chyba, musisz poszukać.

9. Intercooler jakbyś dał trochę wiekszy i w zderzak to napewno na +, lepiejby chłodziło niż w tym miejscu co teraz masz. Sam szukałem na forum czy ktoś przerabiał, ale nie znalazłem.

Adam Getka 24-07-10 14:24

pod seryjny zderzak po lifcie spokojnie sie miesci ogromny IC.

MisiekT 24-07-10 14:51

Cytat:

Napisał davidlive (Post 467641)
mocy do jak sądzę bezpiecznych 135 KM , więcej nie potrzebne

skoro tyle Ci wystarczy, to pytania 5-9 sa bez sensu - sam chip wystarczy spokojnie, nie ma co leciec w koszta

co do dzwieku, to jak juz zostalo napisane - zapomnij

davidlive 25-07-10 16:07

witam.

co do Dźwięku to wiem że nic ciekawego nie wycisnę, jednak zależy mi na takim odmuleniu silnika wywalenie kata wstawienie przelotowego wydechu i intercooler, na pewno pomoże tym konikom szybciej spowodować uśmiech na mojej twarzy :).
Poza tym BOV i intercooler dają fajny efekt wizualny, co mi się bardzo podoba .

Nie lubię przerostu formy nad treścią ale taki widoczny intercooler i ładnym orurowaniem robi robotę .

Proszę o Foto takiego czegos w foce IFL.

Co do mocy hmmm 135 koni jest jak dla mnie całkowicie wystarczające , jeździłem takim z 141 KM pod maska i na prawde fajnie , ale sądzę że moc przychodziła by płynniej po modach wydechu i dolotu .

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi