Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] zimowe mniejsze koła = problem z kierą (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45182)

Dzidkowski 27-11-10 17:09

zimowe mniejsze koła = problem z kierą
 
Witam! Słowem wstępu mam problem po zmianie kół na zimowe, że kierownica jest nierówno. Zmieniłem letnie aluski z oponami profilu 195/55/15 (fabryczne) na stalówki z oponami 185/65/14 i problem jest taki, że kierownica jest przekrzywiona, ale auto trzyma sie równo drogi i nie znosi go. Z oponami jest wszystko ok, bo są zapożyczone z 2 mojej identyczej foki i tam jest z nimi wszystko ok. Z zawieszeniem też raczej jest wszystko wporzadku, bo 15 minut temu wszystko bylo jak fabrycznie. Miał ktoś taki problem? Przyznaje, że jestem w kropce a nie chce mi sie robic znowu geometrii (ale chyba będe musiał).

Pomocy i Pozdrawiam!

tommy-ky 27-11-10 21:49

a kto ci zmieniał koła na zimowe?? sam to robiłeś, czy jakiś zakład??
i czy patrzałeś na ręce, bo może miałeś zapieczone śruby i panu wulkanizatorowi się zbyt mocno kopnęło w koło żeby poluzować i wyjąć koło z szpilek a że kopnął za mocno to coś mogło stać się z końcówką drążka kierownicy jak pan ma ostre pierd..nięcie z nogi:)

MAcius 28-11-10 15:00

wychodzi na to że coś nie tak jest z kołami na tylnej osi, spróbuj pokombinować, przełóż z tyłu do przodu, może opony ułożyły się na tym drugim samochodzie sprawdź dokładnie jaki jest stan opon

Dzidkowski 05-12-10 12:26

Musze posprawdzac to, może faktycznie fachowiec kopnął, w sumie nie zwróciłem uwagi jak to robił bo gonitwa troche byla jak zwykle gdy spadnie 1 śnieg. Opony są prawie nowe, także myśle ze coś z końcówką drążka moglo sie stać.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

Kubuch 06-12-10 15:33

Cytat:

Napisał tommy-ky (Post 509343)
kopnął za mocno to coś mogło stać się z końcówką drążka kierownicy

To by musał być wulkanizator robocop [panna]

ppgor 07-12-10 08:54

proponuje zrobić zbierzność

Eko 07-12-10 09:51

Słuchaj, może być tak, że po zwaleniu koła przedniego przestawiło się jabłko w drążku kierowniczym (ale słyszałbyś już wcześniej stukanie i stukałoby teraz)
druga opcja, może tylny zawias już sie wysypał i stracił geometrię.
Tak jak trzymasz kierę skreconą by jechać na wprost to zatrzymaj się. i sprawdź kręcąc w prawo do oporu i w lewo do oporu czy liczba obrotów się zgadza i położenia są mniej wiecej te same.
(ale pewnie po tygodniu juz się kolega uporał z tym

Dzidkowski 08-12-10 10:38

Faktycznie już się uporałem. Okazało się, że końcówka drążka była do wymiany...

michmarmik 08-12-10 11:46

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 512710)
To by musał być wulkanizator robocop

widocznie tak :)

tommy-ky 13-12-10 09:31

buhaha ale trafiłem z tym pier..nieciem w koło wylkanizatora:)) PS Dzidkowski sory, że wykrakałem:))

Dzidkowski 14-12-10 16:51

nic nie szkodzi :P przynajmniej wszystko sobie porzadnie wyremontowałem :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi