Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Przeguby, łozyska, opony, skrzynia...co buczy???? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29320)

luck_69 18-08-09 16:05

Przeguby, łozyska, opony, skrzynia...co buczy????
 
Moje autko:

Focus MKII 1.6 TDCi 2005 73 tyś km (sprowadzone z Niemiec w listopadzie przy przebiegu 63 tyś km)

EPIZOD 1:

Drżenie w przedziale 90-120 km/h przy obciążeniu

MECHANIK (nie ASO) : spore wyczuwalne luzy w przegubach, cały smar w okolicy oblepia podwozie

DZIAŁANIE : wymiana obu przegubów wraz z łożyskiem podpory prawej półosi (oryginalny komplet zakupiony w internetowym sklepie z częściami Forda)

EFEKT: drgania zniknęły

EPIZOD 2:

Po usunięciu usterki nr1 słyszalne stało się buczenie (typu łożyskowego "łuuułuuułuuu") wg mnie z lewej strony auta, niezależne od obciążenia, nasilające się znacznie przy skręcie w prawo, drżenie (mrówki) przenoszące się na kierownicę (efekt słyszalny głównie na IV biegu w okolicach 75-80 km/h)

MECHANIK: typowy objaw wskazujący na zuzycie łożyska przedniego lewego koła

DZIAŁANIE: wymiana piasty lewego przedniego koła

EFEKT: brak

MECHANIK: to w takim razie muszą być opony

DZIAŁANIE: zamiana kół w osi

EFEKT: brak

Potem mój wyjazd do Chorwacji...totalna masakra na lepszych drogach i z większym ciśnieniem w kołach jazda momentami jak na terenowych oponach

WIZYTA W ASO Forda Mysłowice: jazdy, trzepaki, geometria, zbieżność...zamiana kół na sprawdzone....i tutaj słyszalność buczenia spadła lecz przy skręcie w prawo była do wysłyszenia...przynajmniej przez mnie bo mechanik stwierdził, że to normalne i winne są moje opony

Opony mam od wiosny - zakupione nowe Bridgestone Turanza ER300

DZIAŁANIE: Założyłem po powrocie koła z zimówkami i poszurałem...jest wyraźniej cicho lecz jednak to buczenie jest dalej, przy skręcie słyszalne i mrowienie kierownicy

EFEKT: brak, wykluczam opony

MECHANIK: pozostaje skrzynia, to musi być mechanizm różnicowy (wyje jakieś łożysko w skrzyni)

DZIAŁANIE: zalałem skrzynię MOTULEM z MOS2 (do głośnych skrzyń), nie nastąpiła żadna zmiana w natężeniu dźwięku więc powątpiewam w tą skrzynię...powinno się chyba chociaż troszkę osłabić???

Buczy i mrowi jak dawniej...nie uśmiecha mi się wymiana skrzyni...jeśli efekt ma być taki jak do tej pory...a z drugiej strony wkjurz mnie to jak diabli...i nie mogę pozostawić tego bez diagnozy.

Pozostajecie mi Wy i Wasza wiedza i praktyka??? Jestem otwarty na kazde wskazówki i pomysły...lub proszę o wskazanie warsztatu, który mi w małych kosztach jest w stanie to zdiagnozować...tylko wybaczcie nie ASO (nasiedziałem się tam 3 godziny obserwując pozory działania....jednak z zerowym efektem...no nie może jakiś mądry wnisoek padł : na miękkich oponach mniej słychać buczenie...tylko, że aby ten efekt osiagnąć wystarczy również głośniej włączyć radio hehehehe

pozdrawiam i jeszcze raz sorry za dłuuuuuugi post

MisiekT 18-08-09 16:29

wymien drugie lozysko :wink:
serio, mialem debilny przypadek u siebie - buczalo i nikt nie mogl zdiagnozowac, wymiana jednego lozyska (ktore niby bylo w gorszym stanie) nic nie dalo, diagnozy zeszly wlasnie na mechanizm roznicowy i wymiane skrzyni - okazalo sie ze tak naprawde wyjechane bylo drugie lozysko [panna]
a co sie nameczylem to moje...

luck_69 18-08-09 18:27

...może być...zwykle pierwsze pada łożysko prawego koła...tylko czemu wyje mocniej gdy go teoretycznie "odciążam"....czyli skręcam w prawo??? To też tłumaczyłoby dlaczego "fachman" w ASO twierdził, że to co słychać to prawa strona...(mi wydaje się, ze lewa).....ale muszę spróbować jako pasażer i się przysłuchać dokłądniej...

thnx

MisiekT 18-08-09 18:29

nie mam pojecia, ale przez to przeszedlem... jako ze lozysko (z piasta) to w zasadzie niewielki koszt w porownaniu z wymiana skrzyni, to wymienilbym dla pewnosci...

marekj 19-08-09 11:48

luck_69, nie chodzi o obciążanie, dociążanie itd tylko o kierunek (a precyzyjniej wektor [los] ) sił jakie na koło działają. Kręcisz w prawo i koło jakby chciało sie przechylić w lewo. Jako że na łożysku jest luz to koło faktycznie się troche przechyla i zaczyna buczeć. W pozycji neutralnej czyli jeździe na wprost na skutek ustawienia geometrii, zbieżności itp koło chce się "pochylać" w drugą stronę i w tej pozycji nie szumi.
Podnieś na lewarku auto i spróbuj ręcznie poruszać kołem w płaszczyźnie pionowej - powinno dać się wyczuć minimalny luz.

Ja przed wymianą łożyska (raz przód i raz tył) miałem dokładnie to samo - zaczynało buczeć na łuku w którąś tam stronę.

luck_69 19-08-09 14:01

Kierunek, wektor - mogę to rozrysować jak chcesz (skończyłem w końcu Polibudę :wink: )...opisałem objawy a zmiana natężenia "buczenia" przy zmianie kierunku (skręcenia) kół co świadczy chyba o pochodzeniu "łożyskowym" tego uszkodzenia. Lewa piasta wymieniona - bez efektu. Tył to nie jest - bo mrowienie odczuwam na kierownicy (bardzo wyraźne w przedziale 70-80 kn/h). Wymianiałem już wiele łożysk w kołach swoich samochodów...tym razem ta sama diagnoza "nie zadziałała"...Objawy sugerowały koło lewe...a tu zonk...Sprawdzę te luzy w prawym kole...dziwne że gdyby to było to, że nie wyczaił tego ani mój mechanik ani ASO? Wkurza mnie ten hałas bo jeżdzę do pracy dziennie ok 130 km a lubie ciszę...i nie cierpię sytuacji gdy nie wiem co "boli" samochód...Mogę z tym zyć ale muszę wiedzieć by się nie zdziwić podczas dłuższego wyjazdu!!!

pozdr

marekj 19-08-09 14:12

Jak mi walnęło łozysko w tylnej piaście to od pierwszego szumu przejechałem do ASO max 70km i patrzyłem się w obniżone lusterko czy mi koło z osi nie spada [zimny] - wcześniej po podniesieniu wyczułem luz tak ze 3-4mm na obwodzie koła.

Przednie tak gwałtownie nie padło ale tez pojawił się szum w zależności od kierunku jazdy. wystarczyło nawet bardzo delikatnie zmieniać kierunek jazdy i już buczało.
Na tym kole też wyczułem luz ale minimalny.

luck_69 23-10-09 11:40

Witam!

Ponieważ usterka ma nietypowe objawy (naprawdę wyraźnie buczenie dochodzi ze strony lewej i nasila się przy skręcie w prawo) postanowiłem Wam napisać, że winowajca to jednak łozysko (piasta) prawego koła!!!

Dziękuję koledzy za pomoc, po wymianie w Foczce nastała błoga cisza

MisiekT 23-10-09 11:52

a nie mowilem :)

luck_69 23-10-09 15:04

Luzu jednak nie było....jedynie słyszalne było takie tarcie...jakby metal o metal...troszkę czasu to trwało i niepotrzebnie wydanej kasy na lewą piastę...no ale finał jest....no i nie muszę rozbierać skrzyni...bo jak mi mechanik taką wizję roztoczył to robiło mi się "ciepło"....uffffffff. MisiekT - trafiony zatopiony (thnx)

bubson 23-10-09 15:56

Mnie w tym wszystkim zastanawia dosyć niski przebieg auta..To łożyska tak szybko potrafią paść? W moim poprzednim samochodzie ( Lancia Y) łożyska padły przy przebiegu 180 tys. Sorry, za off topic.

skylla1 23-10-09 16:10

Jak na turbodiesla z Niemiec przebieg rzeczywiscie mało realny. Równie dobrze prawdziwy może być 2x większy, bo rzecdzywiscie dziwne aby 2 łożyska juz poszły.

luck_69 24-10-09 23:34

Nie poszły 2 łożyska tylko to prawe, które mnie wodziło za nos. Przebieg mam w pełni udokumentowany....fajna furka naprawdę....był trafiony w prawy tył....(wgniecenie drzwi i nadkola) i to wszystko...polskie drogi na pewo pomogły w dojechaniu łożyska...może jestem za upierdliwy bo to buczenie niejeden by olał....ale ja nie lubię jak mi coś stuka, puka czy gwiżdże...tyle w temacie

Chabs 25-10-09 17:05

zeby nie zakladac osobnego tematu, mam taki problem ze mi tez huczy kolo z tym ze po stronie prawej, nie wazne czy jade na wprost czy skrecam w lewo przy ok 60 km/h zaczyna juz porzadnie huczec. Objawy ustaja tylko kiedy przekrecam kierownice w prawo wtedy cichutko juz jest. Probleme ktory oprocz lozysk dopuszczam jest to ze mialem walniety simering skrzyni i plyn ciekl, juz takiego go kupilem. Przy pierwszej wymianie mechanik powiedzial mi ze bylo tam okolo litra oleju, kiedy normalnie jest 3. Zalalem go to wyciekl. I tutaj pyt jak to zdiagnozowac czy lozyska czy skrzynka bez wymieniania zbednych czesci? da rade tak wogole? pzdr

Chabs 07-11-09 15:58

sie wyjasnilo jakis czas temu. rabniete lozysko bylo, po wymianie razem z piasta cichutenko jest ;)

Gregor_71 12-11-09 14:21

a jakie koszty wymiany?

Chabs 13-11-09 11:17

lozysko SKF okolo 115 zl piasta kolo 130 i robocizna 150 bo jeszcze im wylecial lacznik stabilizatora przy okazji jaki dali tego niewiem. Ceny po rabatach w Inter cars`ie i zaprzyjazniony zaklad. Z tym ze przy odbiorze powiedzial ze wiecej mi foczki nie beda robic bo za niska i sie mu schylac nie chce ;d

paalik1907 22-07-10 21:09

witam wszystkich tez mam problem z buczeniem mam foke z 2000r wersja HB
Otuz u mnie tez nastapilo buczenie z czasem co raz glosniejsze i tak juz zostalo buczenie narastalo gdy skrecalem w lewo miesiac predzej przed tym wymienilem lewe lozysko po przejechaniu 30km myslalem ze mi sie zatrze taka juz masakra byla wiec myslalem ze teraz przyszedl czas na lozysko prawe i bylo wymienione ale problem byl nadal. Po osluchaniu auta na podnosniku spacjalnym aparatem sluchowym okazalo sie ze dzieje sie cos z lozykiem na polosi nie dosc ze kosztowalo to ponad 300zł to 2 tyg czekania stare bylo do wyrzucenia jak sie okazalo ale problem sie nie skonczyl buczy nadal bez zadnego efektu nic gorzej nic lepiej i caly czas tak sie zachowuje
CO TO MOZE BYC ?? CO TAM MOZE BUCZEC TAK BUCZENIE JEST MOCNE AZ CZUJE NA PEDALACH I GALCE ZMIANY BUEGOW

POMOCY !!

pwlsrs 31-05-13 23:24

@up, łożysko oporowe albo jak kto woli wysprzęglik. Niestety trochę roboty jest

--maRek-- 02-07-16 17:03

Ludzie proszę o poradę może ktoś miał taki przypadek dziś spędziłem cały dzień u mechanika w focusie mk1 tddi po wymianie łożysk i łożyska podpory dalej robi łu łu łu przy 30 km na godz im szybciej tym głośniej i dodam że nie ważne czy na biegu czy luzie,natomiast przy jeździe tyłem jest cisza

KrisSz 04-07-16 07:35

Opony kierunkowe albo wyząbowane ?

--maRek-- 27-07-16 18:34

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 1134024)
Opony kierunkowe albo wyząbowane ?

Kierunkowe dębica frigo

si3wc4 05-08-16 22:20

W środku lata na zimówkach? Może je szlag trafił???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi