Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 18 TDCI Zimny silnik - wysokie obroty (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55533)

Fo! 21-02-12 10:10

18 TDCI Zimny silnik - wysokie obroty
 
Witam,

Dziś spotkała mnie niemiła sytuacja. Wyjeżdżałem z garażu - dosyć stromy i wąski podjazd. Posypałem uprzednio go odpowiednim środkiem ale mimo wszystko na zimnym silniku obroty doszły (przez moment) do 3,5 tys (1 bieg) i 4 tys (2 bieg) Wszystko trwało może 5 sekund - potem zrezygnowałem z wyjazdu. No i teraz nurtujące mnie pytanie - czy mogłem coś rozwalić? Sprzęgło, turbo, silnik? Na pewno opony dostały trochę bo śmierdziało spalona gumą.

Wiem, że to bardzo niezdrowe dla silnika ale taka sytuacja zdąża mi się może 2 razy do roku. Normalnie jeżże bardzo spokojnie i nigdy nie katuje samochodu na zimnym silniku.

MONSTERA 21-02-12 10:24

Nie powinno się nic dziać, lecz na przyszłość unikaj takich sytuacji...
Jeżeli to możliwe, to (po odpaleniu) choć chwilę pozwól silnikowi pochodzić na wolnych obrotach aby smarowanie silnika i turbinki choć trochę się uaktywniło...

Fo! 21-02-12 10:27

Cytat:

Napisał MONSTERA (Post 681460)
Nie powinno się nic dziać, lecz na przyszłość unikaj takich sytuacji...
Jeżeli to możliwe, to (po odpaleniu) choć chwilę pozwól silnikowi pochodzić na wolnych obrotach aby smarowanie silnika i turbinki choć trochę się uaktywniło...

Tak zawsze robię. Nie wyjeżdzam od razu z garażu. Nie gazuje na zimnym (zresztą jeżdze w zalecanym zakresie obrotów). Nie mam ciężkiej nogi.

Dzieki - troche sie uspokoiłem

MisiekT 21-02-12 10:33

Cytat:

Napisał Fo! (Post 681458)
bo śmierdziało spalona gumą

znajac zycie raczej spalonym sprzeglem

Cytat:

Napisał Fo! (Post 681458)
4 tys (2 bieg)

jaka dlugosc ma ten wyjazd ze potrzebowales az takiej predkosci?!

PS. jak jest slisko to duze obroty tylko utrudniaja - powinienes jechac rowno ja jedynce, bez uslizgu kol

Fo! 21-02-12 10:41

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 681463)
znajac zycie raczej spalonym sprzeglem


jaka dlugosc ma ten wyjazd ze potrzebowales az takiej predkosci?!

PS. jak jest slisko to duze obroty tylko utrudniaja - powinienes jechac rowno ja jedynce, bez uslizgu kol


No wyjeżdżałem bez wciśniętego sprzęgła. Wyjazd ma jakieś 20 m. jest dosyć stromy. Wprawdzie jest wyłożony kostką parkingową z żłobieniami ale jest śliski.

Jechał równo do 3/4 długości podjazdu (obr do 2 tys) , potem koła zaczęły się ślizgać i momentalnie wszedł na obroty. zmieniłem bieg na 2 ale nie pomogło. Uznałem że szkoda samochodu i delikatnie stoczyłem się z powrotem. Czuć było zapach gumy - nie sprzęgła ale pewnie sprzęgło troszkę też dostało. Wprawdzie bieg zmieniłem szybko ale przy takich obrotach...

MisiekT 21-02-12 10:53

ehhh, w takim sytuacjach przydaje sie sprzeglo :)

PS. obrotami sie nie przejmuj, nic sie nie stanie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi