Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] Wycie, szuranie i przekłamania. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27140)

JacekB 07-05-09 00:31

[FFI] Wycie, szuranie i przekłamania.
 
Witam.
Foka 1.8TDDi 2001r na liczniku 130000km.
Mam 3 problemy i potrzebna pomoc:
1. Przy skręcie w prawo w czasie jazdy zaczyna wyć jakby z lewej strony od przodu.
Jak lekko dam lewo-prawo na prostej to też słychać buczenie z tej samej strony. To chyba łożysko zdechło? Efekt na oponach zimowych i letnich, w czasie jazdy na wprost niezauważalny.
2. Często jak mam komplet pasażerów, wjadę szybciej w zakręt obojętnie P/L lub w jakieś wgłębienie ewentualnie śpiącego to słychać taki odgłos jakby opona z przodu obcierała o nadkole. Ale żadnych śladów na oponach ani na nadkolach nie ma. Dzieje się tak z obu stron.
3. Licznik pokazuje o ok 20km/h więcej w czasie jazdy oraz wskaźnik paliwa nawet po zatankowaniu na full jest na 3/4 skali. Rezerwa zapala się raczej w porządku ok 80-100 km jazdy. Opony to 195/60/15 Uniroyal Rally 550
Jakieś sugestje?

Carmax 08-05-09 11:48

Re: Wycie, szuranie i przekłamania.
 
Cytat:

Napisał JacekB
Witam.
Foka 1.8TDDi 2001r na liczniku 130000km.
Mam 3 problemy i potrzebna pomoc:
1. Przy skręcie w prawo w czasie jazdy zaczyna wyć jakby z lewej strony od przodu.
Jak lekko dam lewo-prawo na prostej to też słychać buczenie z tej samej strony. To chyba łożysko zdechło? Efekt na oponach zimowych i letnich, w czasie jazdy na wprost niezauważalny.
2. Często jak mam komplet pasażerów, wjadę szybciej w zakręt obojętnie P/L lub w jakieś wgłębienie ewentualnie śpiącego to słychać taki odgłos jakby opona z przodu obcierała o nadkole. Ale żadnych śladów na oponach ani na nadkolach nie ma. Dzieje się tak z obu stron.
3. Licznik pokazuje o ok 20km/h więcej w czasie jazdy oraz wskaźnik paliwa nawet po zatankowaniu na full jest na 3/4 skali. Rezerwa zapala się raczej w porządku ok 80-100 km jazdy.
Jakieś sugestje?

Ad.1 Prawdopodobnie kończy się łożysko koła
Ad.2 Możliwe że kończą się poprostu sprężyny z przodu - jak masz komplet to opona obciera o nadkole
Ad.3 Nie wiem jak to jest rozwiązane w foce ale możliwe że pływak delikatnie nabrał paliwa i nie unosi się na samą górę - ale tutaj generalnie takie gdybanie...

kleofas 08-05-09 11:57

ad.1 - na 99% to łożysko
ad.2 - to mogą też przycierać chlapacze (o ile takie masz) :-)
ad.3 - co do licznika - jakie masz opony? na jakich oryginalnie wyjechał z salonu?

MisiekT 08-05-09 13:06

AD 3
ktos rozbieral liczniki i zle zalozyl z powrotem wskazowki... mozesz to bez problemu poprawic w kilka minut sam...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi