Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kontrolki świecy i klimatyzacji A/C (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24611)

glabro 03-12-08 17:10

Kontrolki świecy i klimatyzacji A/C
 
Mam pytanie odnośnie kontrolki świec. Mam diesla i po przekręceniu na zapłon kluczyka zapalają się testowo kontrolki ale nie zapala się w ogóle kontrolka od świec (nie zapala się ani na moment). Czy to jest normalne zjawisko czy przepaliła się żarówka? W tym momencie czekam aż zgaśnie dioda między wskaźnikami paliwa a temp. chłodzenia. Wtedy odpalam.

Przy okazji dodam też, że zauważyłem włączającą się automatycznie klimatyzację (kontrolka A/C) po uruchomieniu pojazdu. I tutaj znów nie wiem czy tak powinno być. :shock:
Nie mam intrukcji Polskiej a z niemieckiej wiele nie wywnioskowałem.

Mam też pytanie czy we wszystkich wyposażeniach jest kontrolka z gwiazdką sygnalizująca ujemne i bliskie 0 temperatury? Bo ja najprawdopodobniej nie mam albo tych spalonych kontrolek jest znacznie więcej [banghead]

krutoj 03-12-08 17:47

Re: Kontrolki świecy i klimatyzacji A/C
 
Cytat:

Napisał glabro

Przy okazji dodam też, że zauważyłem włączającą się automatycznie klimatyzację (kontrolka A/C) po uruchomieniu pojazdu. I tutaj znów nie wiem czy tak powinno być. :shock:
Nie mam intrukcji Polskiej a z niemieckiej wiele nie wywnioskowałem.

Ja mam niemiecka foke i u mnie jest tak, że jak mam nawiew włączony na szybę (w całości lub częściowo), to klima załącza się automatycznie. Mówimy oczywiście o manualnej klimatyzacji.

Yanek 03-12-08 18:37

Kontrolka od swiec powinna sie zapalac

przemox 03-12-08 19:00

Cytat:

Napisał glabro
Nie mam intrukcji Polskiej a z niemieckiej wiele nie wywnioskowałem.

Pewnikiem jest u nas na forum lub na Ford Polska.

Yaro997 03-12-08 19:46

klima podczas dmuchawy na max - szyba w FFII jest normalnym zjawiskiem. Wg mnie oczywiście kontrolki od świec powinny świecić - choćby na chwilę. Potrzebujesz instrukcji w wersji PL - odezwij się na priva - prześlę Ci. W FFII podczas gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 4 st C odpala kontrolka (śnieżynka żółta-ostrzegawcza) a jeśli spadnie (hmm bodajże poniżej 0 st C) odpala się czerwona. Pozdrawiam wszystkich [metal]

glabro 03-12-08 21:13

Dzięki. Udało mi się dokopać do intrukcji :D
Śnieżynka w ogóle się nie świeci ani na żółto ani na czerwono mimo, że na dworze było -3 stopnie. :(

Postaram się w dzień przy ładnej pogodzie spojrzeć czy nie widać wygaszonych kontrolek i czy mam te ze śnieżynką bo te ze świecami udało mi się dostrzec.

BTW.
Czy klimatyzacja A/C może działać i nic się nie stanie czy lepiej ją wyłączać jak automatycznie się włącza?

Yaro997 03-12-08 21:15

a kontrola bezpieczników nic nie wykazała????

kubekmode 04-12-08 08:12

Możesz jeszcze spróbować wejść w tryb serwisowy, wtedy zapalają się wszystkie (absolutnie) kontrolki. Jeżeli jakaś się nie pali, to na pewno jest z nią coś nie tak.

Opis jak wejść w tryb jest na forum.

glabro 08-12-08 17:33

Wszedłem w tryb serwisowy i chyba to pomogło. Dziwne :shock:
Teraz na ułamek sekundy zapala się zółta kontrolka świec przy zapłonie.

W FFII w trybie serwisowym zapaliły mi się wszystkie kontrolki (nawet kierunkowskazy i dioda od immobilisera) ale nie zapaliły się przeciwmgielne wsteczne, które posiadam i działa normalnie włącznie z kontrolką. Widocznie tak musi być :?
W trybie serwisowym pojawił mi się błąd D900 ale z tego co wyczytałem nie mam się czym przejmować, dziwne tylko, że w ogole są błędy którymi nie należy się przejmować :roll:

BTW:
Nie mam w ogóle kontrolki śnieżynki :(
Nie przejmuje się tym zbytnio bo szczerze mówiąc nie chciałbym w zime non stop jeździć z jakąś czerwoną lampką.
Szkoda tylko, że w mojej wersji nie ma w ogóle pomiaru temperatury. Troche to dziwne tymbardziej, ze kumpel posiada 11 letnią toyote corolle w jakiejs podstawowej wersji i pomiar temp ma :(

ernestdoc 08-12-08 18:29

a podłączałeś auto pod komputer przed zakupem czy po jego kupieniu?? może to wyjaśni czy wszystko gra, poza tym mógł ktoś grzebać przy bezpiecznikach -a auto ze sprawdzonego źródła :?:

glabro 09-12-08 15:37

No nie mialem mozliwosci podlaczenia pod komputer - panowie z forda zrobili sobie wolne w sobote i ... [ass]

A co do kontrolek to już działają. Dziwi mnie tylko ze przy tescie kontrolek nie swieca sie przeciwmlgowe mimo ze normalnie przy wlaczonym swietle przeciwmglowym kontrolka sie swieci. A co do sniezynki to w ogole jej nie mam - fizycznie nawet nie widac ze jest ta sniezynka przewidziana. Widac natomiast kontrolke od przednich halogenow, ktorych nie mam i nie mialem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi