Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Piszczenie prawy strona z przodu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21329)

marin27 16-03-08 15:08

Piszczenie prawy strona z przodu
 
mam problem podczas jazdy cały czas coś piszczy z prawej strony z przodu nie wiem czy to zawieszenie czy coś pod maską jest lużne nie mogę dojść do tego

Kris_ek 16-03-08 18:37

Sprawdź napięcie wieloklinowego paska osprzętu, może napinacz jest za słaby, a może któreś z łożysk lub rolka piszczy.
U mnie jest tak, że jak jest zimny silnik to też piszczy. Sprawdziłem wszystko i piszczy poprostu pasek, jest jeszcze w dobrym stanie więc go nie zmieniam, jak silnik się nagrzeje to piszczeć przestaje.

Pabloos 17-03-08 22:24

Cytat:

Napisał Kris_ek
Sprawdź napięcie wieloklinowego paska osprzętu, może napinacz jest za słaby, a może któreś z łożysk lub rolka piszczy.
U mnie jest tak, że jak jest zimny silnik to też piszczy. Sprawdziłem wszystko i piszczy poprostu pasek, jest jeszcze w dobrym stanie więc go nie zmieniam, jak silnik się nagrzeje to piszczeć przestaje.

Taki efekt , popiskiwania na zimnym silniku a milknacy jak sie nagrzeje daje nie pasek ale zazwyczaj rolka prowadzaca .

tomitomi 18-03-08 07:31

Cytat:

Napisał Pabloos
Taki efekt , popiskiwania na zimnym silniku a milknacy jak sie nagrzeje daje nie pasek ale zazwyczaj rolka prowadzaca .

a groźne to czyc mozna z tym jeździć?? mi popiskuje rano zanim sie nagrzeje, jakos sie zebrac z tym do mechanika nie moge a i czasu brak.

lobuzek 18-03-08 08:26

Uważaj na pompę wody. MI tak piszczało po odpaleniu i nagle okazało się, że pompa poszła. Przy okazji zmieniłem rozrząd, płyn chłodzący i pasek wielorowkowy. No i teraz piszczenie ustało.

Pabloos 18-03-08 09:27

Cytat:

Napisał tomitomi
a groźne to czyc mozna z tym jeździć?? mi popiskuje rano zanim sie nagrzeje, jakos sie zebrac z tym do mechanika nie moge a i czasu brak.

rolke czasami wystarczy przesmarowac , ale i tak " na chodniku " jest sie ciezko do niej dostac .

Cytat:

Napisał lobuzek
Uważaj na pompę wody. MI tak piszczało po odpaleniu i nagle okazało się, że pompa poszła. Przy okazji zmieniłem rozrząd, płyn chłodzący i pasek wielorowkowy. No i teraz piszczenie ustało.

Pompa jesli piszczy to zazwyczaj zaczyna tez przepuszczac plyn takze w takim przypadku jeszcze wystepuja upbytki plynu chlodzacego , ktore to niestety jest dosc ciezko zauwazyc , bo pompa cieknie sobie w takim miejscu ze nie rzuca sie to w oczy , mozna sprawdzic po zdjeciu przednigo prawego kola czy nie widac gdzies na silniku jakis drobnych sladow plynu chlodzacego , ale jesli silnik bedzie cieply a leci z pompy nieznacznie to na cieplym silniku bedzie szybko wysychac , dwa ciezko zauwazyc spadek poziomu plynu na zbiorniczku wyrownawczym .

tomitomi 18-03-08 11:27

Cytat:

Napisał Pabloos
dwa ciezko zauwazyc spadek poziomu plynu na zbiorniczku wyrownawczym .

a czemu ciężko?? skoro cieknie, nawet pomalutku, to z czasem poziom płynu się będzie obniżał

Pabloos 18-03-08 15:29

Cytat:

Napisał tomitomi
a czemu ciężko?? skoro cieknie, nawet pomalutku, to z czasem poziom płynu się będzie obniżał

Jak sie tylko sączy to jednak musisz poswiecic troszke czasu na to zeby zuwazyc ubytek , i fart bedziesz mial jak go zauwazysz zanim z pompki sie nie poleje strumieniem , jasne ze jak sie leje to wpadniesz na to w mig .

lobuzek 19-03-08 10:00

Sprawdzam poziom płynów co najmniej raz na tydzień i nie było żadnych ubytków przez kilka miesięcy gdy piszczało, aż nagle poziom w zbiorniczku wyrównawczym zszedł do zera. Pompa zaczęła lać że hej, tyle że nagle, więc nie ma reguły. Teraz nie piszczy i nic nie ubywa.

Jackiller 20-03-08 09:59

A mnie właśnie piszczał (popiskiwał na zimnym) pasek wielorowkowy, jak ciekło spod obudowy termostatu. Płyn sobie po głowicy spływał i kropelkował właśnie na pasek (taki układ w silniku). wiec może to to (u mnie akurat tak było)
Choć teraz kolega: owp, który przejął foczkę pisał mi na GG że czasem jak zimno to z rana mu popiskuje. Póki co zwalam to na pasek - że mógł się spitolić, jak na niego ten tłusty płyn leciał... i poradziłem kilka razy psiknąć pasek takim sprayem do pasków. Jak to nie pomoże to... trza zajrzeć co tam dokładnie.

lobuzek 20-03-08 10:25

Z tego co mówił mi mechanik przy zmianie pompy, jeśli pasek jest oblany płynem, to należy go wymienić. NIestety nie pytałem dokładnie z jakich powodów, a szkoda.

sn 20-03-08 17:30

Stawiam na napinacz paska osprzętu, miałem podobnie - napierw mechanik wymienił mi sam pasek ucichło na tydzień, później regulator w alternatorze i po jakimś czasie znowu to samo. Jak piszecie na ciepłym silniku cichło. Byłem u kilku "znachorów" popsikali pasek i stwierdzili, że nadaje się do wymiany - wymieniłem i po paru dniach znowu kupa. Dopiero po wymianie napnacza jak ręką odjął - po prostu stary nie dawał rady i musiał być luzik na pasku. Teraz cichutko jak w kościole.
pozdrawiam
aha koszt napinacza SKF 300zł, oryginał w granicach 500zł

ciaptak 15-02-09 22:18

Odgrzewam trochę starego kotleta, ale mam podobne objawy do autora wątku. Coś mi piszczy na nierównościach. Wydaje mi się że to z prawej strony patrząc od przodu auta. Myślałem, że to coś w zawieszeniu, byłem na szarpakach i wyszło wszystko ok! Diagnosta zasugerował, że to może być napinacz paska wieloklinowego... miał ktoś podobny przypadek??
Pozdrawiam

czawez 26-02-09 17:22

a w moim tddi piszczy tak od dwóch tysięcy obrotów. Napewno nie turbina. Byłem u "swojego" mechanika, ale roboty ma na dobry tydzień. A tak na oko nie mozna zdiagnozować. Rolka? napinacz? pomopa wody?
Czy jest jakaś "stała" przypadłość?


Nie wiem czy mogę tak jeżdzić, ale rozstanie na tydzień to dla mnie dramat. Auto jest mi stale potrzebne.

KAISER 15-04-10 18:25

U mnie piszczało cały czas. Na szczęście tylko pasek do wymiany.
Rolka jest jeszcze w dobrym stanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi