Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] 1.8 TDDi - słabe ogrzewanie (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46973)

GCSheko 20-11-11 22:06

...teoretycznie nowsze modele w miejcu tego wężyka mają zalepkę z odpowietrznikiem na termostacie, więc można tak jeździć na stałę, tylko przy wymianie, napełnianiu płynem trzeba odpowietrzyć, albo udrożnić przepływ

wieslaw75 20-11-11 23:20

jak by zamontować kranik paliwa z quada przewodzie gumowym z termostatu
Chyba płyn chłodniczy mu nie zaszkodzi?

http://img05.allegroimg.pl/photos/or.../50/1926935098

mjprzem 21-11-11 00:06

zapewne nie...w koncu paliwo jest bardzie...."zrace"..ale ze mnie fatalny chemik.
http://forum.fordclubpolska.org/atta...2&d=1321818694
tak wyglada moj filterek przed zmniejszonym dlawikiem.

mar213 22-11-11 15:48

Witam

Przerobiłem problemy z ogrzewanie i dość dużo poczytałem - okazuje się że w wielu foczkach ulega zapchaniu nagrzewnica dzięki której ogrzewane jest powietrze w kabinie.

Zostawiłem instrukcje jak wyczyścić układ:

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35433

---------- Post dodany o 14:48 ---------- Poprzedni post był z 14:41 ----------

A co do tych odkamieniaczy o których wspominacie wcześniej przypominam że duża część układu chłodzącego jest zbudowana z aluminium, do którego NIE WOLNO stosowac zwykłych odkamieniaczy!!! A jedynie te dopuszczone do użytku z aluminium - są opisane:P

yarosyaros 29-11-11 19:21

Panowie u mnie to wygląda tak:
Szybko daje ciepło z nawiewu, ale gdy silnik uzyskuje temp. koło 90 C to nagle z nawiewów wydobywa się letnie powietrze czym to może być spowodowane że przy wyższych temp. silnika temperatura powietrza jest mniejsza?? help

mar213 30-11-11 23:20

Prawdopodobnie masz zapchaną częściowo nagrzewnicę i nawet jak masz rozgrzany płyn to przepływa on tak wolno że nie daje rady utrzymać temperatury przy włączonym nawiewie.

Zrób posty test jak już będzie auto rozgrzane to włącz nawiew i obserwuj temperaturę. Jak zacznie lecieć letnie powietrze wyłącz całkowicie nawiew i poczekaj chwilkę. Potem ponownie włącz nawiew i zobacz co będzie. Jeśli poleci ciepłe powietrze to znaczy że jest słaby przepływ i dlatego się nagrzewnica wychładza przy włączonym nawiewie.

yarosyaros 01-12-11 13:23

Cytat:

Napisał mar213 (Post 643688)
Prawdopodobnie masz zapchaną częściowo nagrzewnicę i nawet jak masz rozgrzany płyn to przepływa on tak wolno że nie daje rady utrzymać temperatury przy włączonym nawiewie.

Zrób posty test jak już będzie auto rozgrzane to włącz nawiew i obserwuj temperaturę. Jak zacznie lecieć letnie powietrze wyłącz całkowicie nawiew i poczekaj chwilkę. Potem ponownie włącz nawiew i zobacz co będzie. Jeśli poleci ciepłe powietrze to znaczy że jest słaby przepływ i dlatego się nagrzewnica wychładza przy włączonym nawiewie.

Jak miałbym zapchaną częściowo nagrzewnicę to nigdy by mi nie grzało, a grzeje bardzo dobrze do osiągnięcia przez silnik temp 90 C potem jest lipa, a tak grzeje jak szalony, i do tego jeszcze dochodzi fakt który wczoraj zauważyłem że tak dzieje się tylko na zwykłym nawiewie, a jak włączę klimatyzację to problem znika, ps. posiadam klimatronic ;)

GCSheko 01-12-11 13:31

...no to masz problemy z klapami mieszalnika powietrza, albo ich sterowaniem

mjprzem 01-12-11 16:22

czesto w takich przyczynach usterka jest wiatraczek od termistora temperatury wewnatrz klimatronika....od takie zalety klimatronikow...warto sprawdzic.

wiatraczek sie zacina -termistorek sie nagrzewa i jest pomylona temp. i sterowanie.

mar213 01-12-11 23:29

Nie mam klimtronica więc nie wiem jak to jest rozwiązane - klapy mieszalnika raczej nie bo co mają do temperatury silnika?

Ciekawi mnie ten wiatraczek od termisotra ale z drugiej strony co ma do temp. silnika? Chyba że chodzi o czas pracy silnika a nie temperaturę...

dario200 01-12-11 23:36

Witam, a czy przy zapowietrzającym się układzie nie będzie takiego efektu?

mjprzem 02-12-11 09:15

Cytat:

Napisał mar213 (Post 644045)
Nie mam klimtronica więc nie wiem jak to jest rozwiązane - klapy mieszalnika raczej nie bo co mają do temperatury silnika?

Ciekawi mnie ten wiatraczek od termisotra ale z drugiej strony co ma do temp. silnika? Chyba że chodzi o czas pracy silnika a nie temperaturę...

mar...moja odpowiedz i GCSheko byla do przypadku z klimatronikiem..tam klapy sa klapy sterowane i termistorek ktory poza zapchana nagrzewnica moze sprawiac problemy.

mar213 05-12-11 11:52

Cytat:

Napisał dario200 (Post 644053)
Witam, a czy przy zapowietrzającym się układzie nie będzie takiego efektu?

Z tego co wiem to TDDI posiada układ samo odpowietrzający więc problem raczej nie może być z tym związany

thing 07-12-11 20:20

Cytat:

Napisał wieslaw75 (Post 639561)
jak by zamontować kranik paliwa z quada przewodzie gumowym z termostatu
Chyba płyn chłodniczy mu nie zaszkodzi?

http://img05.allegroimg.pl/photos/or.../50/1926935098

założyłem u siebie identyczny. Efekt jest taki że szybciej się nagrzewa :)

devalek 27-01-12 23:44

TDDi - słabe ogrzewanie w kabinie
 
Witam

Mam maly problem z moja foka mk1 tddi 2001r
niedawno wymienialem termostat, bo mialem niska temp.silnika
i teraz jest ok silnik dochodzi do optymalnej temperatury
ale w kabinie kiedy ogrzewanie rozkrece na maxa, to powietrze leci letnie, nie zimne ale takie letnie jaka moze byc przyczyna?
co powinienem sprawdzic?
moze sie zapowietrzyl uklad? jak go odpowietrzyc i czy to jest mozliwe zeby sie zapowietrzyl?

pozdrawiam
devalek

mjprzem 30-01-12 16:41

http://fordforum.pl/showthread.php?p=1745376
Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

przeczytaj troche o silnikach diesla a pozniej zastanow sie czy masz taki problem czy nie a jesli masz to mozesz skorzystac z tego tematu co podalem linka wyżej.

FIGO-26 04-02-12 21:26

koledzy mnie martwi to iż po przejechaniu 30km przy tmp -16 wskaźnik tmp leży po lewej cały czas z nawiewów letnie powietrze leci . Czy może to mieć wpływ na odpalanie ??

GCSheko 04-02-12 21:35

...nie, ale wymień termostat

mjprzem 04-02-12 22:20

heko nie kazdy jezdzi z butem w podlodze ;)

jesli kolega bedzie musial jechac spokojnie po zasnierzonej drodze i bedzie -16 to podgrzewacz plyny dobije tylko do 70'C. czyli wskkazowka bedzie dobrze po lewej stronie ;)

przy -16'C i spokojnej jezdzie niestety dieselek sie nie rozgrzeje...

kumpel jechal pierwszy raz passatem rok temu.. 1,9 tdi tez na pompie...
i tez bylo okolo -17'C. dojechał z mielca do tarnowa czyli okolo 45km i dzwoni domnie i pyta sie czemu to nie grzeje ;) muisal jechac wolno bo warunkow nie bylo.

FIGO-26
na odpalanie to niema wplywu. ale mozesz sprawdzic czy waz przed chlodnicą rzeczywiście jest zimny..choc przekonany jestem ze bedzie zimny.

GCSheko 04-02-12 22:44

..gdy silnik jest zimny, nigdy nie gniotę, jadę delikatnie przez miasto, a temperatura powoli rośnie, tylko gdy stoję na światłach się zatrzymuje, ale zawsze dochodzi do połowy
...jeśli termostat trzyma w 100% tak się dzieje

mjprzem 04-02-12 23:00

niedawno inny kolega tez podejrzewal ze mam cos nietak z termostatem...bylo -18...

przejechalem jakies 25km i jak dojechalismy do celu to mowie..nie gasze silnika sprawdzaj...
w sumie razem sprawdzalismy..waz za termostatem zimny a silnik nie mogl sie dogrzac...
znaczy mial okolo 70'C ale jak ogrzewanie w srodku dziala to go zbyt bardzo wychladza.

ale jazda byla spokojna..snieg-5 bieg i maks 70-80km/h.
za to wystarczylo ze chwile doszedlem do 90-100km/h i wskazowka juz dochodzila do polowy.

pikso9911 09-09-12 23:36

witam..posiadam focusa 2000r 1.8 tddi kombi. zaczyna sie robić chłodniej wiec zwracam sie o pomoc wczesniej..otóż foczka bardzo słabo sie nagrzewa.dziś
po przejechaniu ok 20km wskazówka od temp powoli staje na środku(gdy oczywiście nawiew jest na zimnym) W zeszłe mrozy leciało troszke ciepłe powietrze,a wskazówka temp słabo sie pieła ku środkowi. nast sytuacja gdy jednak po 55 km przejechania(wskazówka temp gdzieś 80*C)i odczekanieu 0,5 min na skrzyżowaniu wsazówka temp gwałtownie spadła do 55*C..i nie było szału z tym ciepłem. szukam problemu. zaznaczam ze termostat jest nowy i zero skutku pozytywnego.dzieki za podpowiedz

adam2358 10-08-13 12:31

Witam,
Koledzy mam taki problem - znika mi ogrzewanie. Nie to, że słabo mi grzeje czy coś tylko w ogóle nie mam, jest bez różnicy czy przekręcę pokrętło na niebieskie pole czy czerwone.

Oto co już zrobiłem:

-nagrzewnicę już kiedyś płukałem
-sprawdziłem z kanału temperaturę węża wejściowego oraz wyjściowego z nagrzewnicy - są gorące jak diabli
-sprawdziłem działanie pokrętła zimne/ciepłe oraz połączenie tych linek z mechanizmem na obudowie "nagrzewnicy" - linki chodzą, mechanizm działa, na moje oko prawidłowo bo nawet jak odpiąłem tą linkę i poruszałem ręką wałkami to pracowały w tym samym zakresie

Podejrzewam, że coś musiało się rozlecieć w tym mechanizmie od zmiany temperatury tyle, że w środku obudowy tego ustrojstwa [zal.pl]
Czasem jak jadę i mam pokrętło ustawione na grzanie to coś tak jakby strzela albo pyka w środku obudowy "nagrzewnicy".

Da się rozebrać tą obudowę nagrzewnicy bez wyciągania deski rozdzielczej?
Miał ktoś z Was podobny przypadek?
W ogóle rozbierał ktoś z Was tą obudowę? Jak wygląda mechanizm przełączania ciepłe/zimne? :smt100

mar213 16-08-13 12:08

Cytat:

Napisał pikso9911 (Post 767052)
witam..posiadam focusa 2000r 1.8 tddi kombi. zaczyna sie robić chłodniej wiec zwracam sie o pomoc wczesniej..otóż foczka bardzo słabo sie nagrzewa.dziś
po przejechaniu ok 20km wskazówka od temp powoli staje na środku(gdy oczywiście nawiew jest na zimnym) W zeszłe mrozy leciało troszke ciepłe powietrze,a wskazówka temp słabo sie pieła ku środkowi. nast sytuacja gdy jednak po 55 km przejechania(wskazówka temp gdzieś 80*C)i odczekanieu 0,5 min na skrzyżowaniu wsazówka temp gwałtownie spadła do 55*C..i nie było szału z tym ciepłem. szukam problemu. zaznaczam ze termostat jest nowy i zero skutku pozytywnego.dzieki za podpowiedz

Temperatura silnika nie spada gwałtownie o 25 stopni w 30 sekund chyba że go wodą lałeś:)

Jeżeli wskaźnik Ci szaleje to szukaj przyczyny w czujniku, kablach czy samym wskaźniku.

Co do 1.8 TDDi to wszystkie się słabo grzeją zimą i trzeba o tym pamiętać. Trzeba przed chłodnice wsadzić sobie tekturkę na zimę i będzie już lepiej a po drugie często zamuleniu ulega nagrzewnica co też trzeba sprawdzić i wykluczyć.

---------- Post dodany o 10:44 ---------- Poprzedni post był z 10:35 ----------

Cytat:

Napisał adam2358 (Post 897696)
Witam,
Koledzy mam taki problem - znika mi ogrzewanie. Nie to, że słabo mi grzeje czy coś tylko w ogóle nie mam, jest bez różnicy czy przekręcę pokrętło na niebieskie pole czy czerwone.

Oto co już zrobiłem:

-nagrzewnicę już kiedyś płukałem
-sprawdziłem z kanału temperaturę węża wejściowego oraz wyjściowego z nagrzewnicy - są gorące jak diabli
-sprawdziłem działanie pokrętła zimne/ciepłe oraz połączenie tych linek z mechanizmem na obudowie "nagrzewnicy" - linki chodzą, mechanizm działa, na moje oko prawidłowo bo nawet jak odpiąłem tą linkę i poruszałem ręką wałkami to pracowały w tym samym zakresie

Podejrzewam, że coś musiało się rozlecieć w tym mechanizmie od zmiany temperatury tyle, że w środku obudowy tego ustrojstwa [zal.pl]
Czasem jak jadę i mam pokrętło ustawione na grzanie to coś tak jakby strzela albo pyka w środku obudowy "nagrzewnicy".

Da się rozebrać tą obudowę nagrzewnicy bez wyciągania deski rozdzielczej?
Miał ktoś z Was podobny przypadek?
W ogóle rozbierał ktoś z Was tą obudowę? Jak wygląda mechanizm przełączania ciepłe/zimne? :smt100

Pierwsze pytanie czy masz klimatyzację i czy jest ręczna czy automat.
Jeśli automat to na konsoli klimatyzacji masz taką małą krateczkę a w środku jest mały wentylatorek, który zapewnia przepływa powietrza przez czujnik temperatury kabiny. Jeżeli wentylatorek uległ uszkodzeniu (stoi lub za wolno się kręci) to czujnik głupie bo odbiera fałszywe ciepło z elektroniki i na siłę próbuje schłodzić auto. Weź małą latarkę i podejrzyj przez ten otwór.

Druga sprawa to że czyściłeś nagrzewnicę nie znaczy że jest ok. Po dłuższej jeździe wąż powrotny nagrzewnicy i tak się nagrzej bo ma styczność z płynem w układzie więc odbiera temperaturę.

Czy czyściłeś także układ silnika? Jak wyczyściłeś nagrzewnicę a resztę układu nie to nie miało to sensu bo po napełnieniu układu cały syf z chłodnicy i silnika i tak dotarł do nagrzewnicy i ponownie ją zapchał.


Jeśli chodzi i mechanizm przełączania ciepłe zimne to jest to układ klap które kierują powietrze przez nagrzewnicę albo ją omijają - tu raczej trudno coś uszkodzić, tym bardziej że słyszysz klapy jak się ruszają. Rozbierałem to u siebie i jest to od groma roboty. Trzeba rozebrać kokpit inaczej tego nie wyjmiesz.

---------- Post dodany o 11:08 ---------- Poprzedni post był z 10:44 ----------

Tu opisałem jak czyścić układ:

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35433

Dodam że po dziś dzień działa i nie ma śladu syfu w zbiorniczku:)

adam2358 17-08-13 21:12

Cytat:

Napisał mar213 (Post 899171)
Pierwsze pytanie czy masz klimatyzację i czy jest ręczna czy automat.
Jeśli automat to na konsoli klimatyzacji masz taką małą krateczkę a w środku jest mały wentylatorek, który zapewnia przepływa powietrza przez czujnik temperatury kabiny. Jeżeli wentylatorek uległ uszkodzeniu (stoi lub za wolno się kręci) to czujnik głupie bo odbiera fałszywe ciepło z elektroniki i na siłę próbuje schłodzić auto. Weź małą latarkę i podejrzyj przez ten otwór.

Mam klimatyzację, sterowanie ręczne.

Cytat:

Napisał mar213 (Post 899171)
Druga sprawa to że czyściłeś nagrzewnicę nie znaczy że jest ok. Po dłuższej jeździe wąż powrotny nagrzewnicy i tak się nagrzej bo ma styczność z płynem w układzie więc odbiera temperaturę.

Płukałem nagrzewnicę w ten sposób, że wlazłem pod auto, odpiąłem węże od nagrzewnicy, zagotowałem wodę w czajniku dodałem do niej jeszcze octu i taką dużą szprycą pompowałem tą wodę do nagrzewnicy. Robiłem to na dwa sposoby poprzez rurkę wejściową oraz wyjściową na zmianę.

Cytat:

Napisał mar213 (Post 899171)
Czy czyściłeś także układ silnika? Jak wyczyściłeś nagrzewnicę a resztę układu nie to nie miało to sensu bo po napełnieniu układu cały syf z chłodnicy i silnika i tak dotarł do nagrzewnicy i ponownie ją zapchał.

Czyściłem układ w ten sposób, że do starego płynu dolałem dwa opakowania Prestone Radiator Flush i pojeździłem z tym trochę. Zlałem to i nalałem wody demineralizowanej żeby przepłukać układ, później zlałem też tą wodę i nalałem czystego płynu. Po tych operacji ogrzewanie działało super.

Cytat:

Napisał mar213 (Post 899171)
Jeśli chodzi i mechanizm przełączania ciepłe zimne to jest to układ klap które kierują powietrze przez nagrzewnicę albo ją omijają - tu raczej trudno coś uszkodzić, tym bardziej że słyszysz klapy jak się ruszają. Rozbierałem to u siebie i jest to od groma roboty. Trzeba rozebrać kokpit inaczej tego nie wyjmiesz.

Właśnie już zajrzałem to tego mechanizmu. Wyjąłem radio i środkowe kratki nawiewów. Wszystko chodzi jak należy.

Cytat:

Napisał mar213 (Post 899171)
Dodam że po dziś dzień działa i nie ma śladu syfu w zbiorniczku

Ja nawet wymieniłem wtedy jak czyściłem ten zbiorniczek na nowy i teraz znowu jest cały zasyfiony tak, że nawet poziomu płynu nie widać. Ogólnie u mnie jest straszny syf w tym układzie chłodzenia, taki rdzawy nalot nawet węże chłodzenia są obklejone tym od środka.

Czuję, że czeka mnie wymiana tej nagrzewnicy :cry:

mar213 19-08-13 08:10

Nagrzewnicy nie musisz wymieniać.

Jeśli chodzi o wodę z octem to jest to dobry sposób ale na kamień w czajniku a nie szlam w układzie chłodzenia, a opisany wygląd zbiorniczka wyrównawczego płynu sam mówi za siebie.

Masz mocno zabrudzony układ chłodzenia silnika i wymaga to drastycznego działania z Twojej strony. Zrezygnuj z drogich i środków typu Prestone Radiator Flush bo one owszem działają ale nie na tak zasyfiony układ:).

Udaj się do marketu jednego czy drugiego i poszukaj środka do udrażniania rur kanalizacyjnych (KONIECZNIE DOPUSZCZONEGO DO INSTALACJI ALUMINIOWYCH) co byś dziur sobie nie narobił:). Jak go kupisz poczytaj jak i ile czasu poświęciłem czyszczeniu i do dzieła póki jest ciepło.

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35433

Wymiana nagrzewnicy to ostateczność, która będzie Cie kosztowała cały dzień pracy jak nie dwa no i koszty. Warsztat będzie za wymianę chciał pewnie z 300zł....


Jak dobrze wyczyścisz układ problem nie powróci - ja to robiłem 3 lata temu i po dziś dzień działa bez problemu:) Jest cieplutko i milutko:)

adam2358 21-08-13 11:49

Powalczyłem z tym trochę wczoraj i udało mi się naprawić to ogrzewanie :D

Powodem moich kłopotów z ogrzewaniem była zapchana... chłodniczka oleju.
Doszedłem do tego w ten sposób, że porozpinałem cały układ chłodzenia i płukałem każdy element układu chłodzenia wodą z węża. Z nagrzewnicy wyleciało owszem trochę syfu ale jak zapiąłem węża na chłodnicę oleju i puściłem wodę to wąż aż wyrzuciło z króćca. Dopiero jak go zapiąłem na drugi króciec chłodnicy oleju tzn. pod prąd to syf puścił. Ogólnie przez ten "korek" w chłodnicy oleju odpływ z nagrzewnicy był niedrożny i dlatego nie miałem ogrzewania.
Niby to pierdoła brak ogrzewania i to jeszcze latem ale tak sobie myślę jakby to mogło się skończyć skoro obieg płynu był utrudniony.

mar213 21-08-13 11:55

Ciekawe miejsce zapchania układu:)

Potwierdza to tylko że czyścić trzeba cały układ a nie tylko nagrzewnicę.

Nie jestem przekonany żeby ten kawałek miał wpływ na cały układ chłodzenia:

http://www.google.pl/imgres?um=1&sa=...8,r:1,s:0,i:84

Według tego schematu nie powinno to wpływać na wydajność chłodzenia silnika

mjprzem 26-08-13 11:59

mondeo ma troche inaczej jak focus pomimo ze te same silniki.

ale co do plukania ukladu chlodzenia -mam nadzieje ze nie przekraczacie cisnienia powyzej 2 barow!!! bo mozna uszkodzic chlodniczki bo nawet 2 bary to juz troche za duzo.

korek ma sie otwierac przy cisnieniu powyzej 1 bara i tego bym sie trzymal przy plukaniu ukladu-bo inaczej chlodniczki mozna rozsadzic.

mar213 05-09-13 14:05

Ja osobiście płukałem układ grawitacyjnie - sprężone powietrze używałem do wydmuchania resztek z płynem - ale jak masz drugi koniec otwarty to nie nabijesz takiego ciśnienia:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi