Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Focus (rocznik pazdziernik 2008) 2.5 lata od odbioru z salonu - rdza na nadkolach (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52351)

Gorgo 20-09-11 23:13

Focus (rocznik pazdziernik 2008) 2.5 lata od odbioru z salonu - rdza na nadkolach
 
Tak zeby zostalo dla potomnych to umieszczam ponizej linki do kilku zdjec jak wyglada sprawa jakosci ford-a i tematu ich korodowania.

http://img43.imageshack.us/img43/285/dsc1286nj.th.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/2788/dsc1289.th.jpg

http://img840.imageshack.us/img840/1815/dsc1290f.th.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/3271/dsc1291n.th.jpg

http://img38.imageshack.us/img38/391/dsc1310vn.th.jpg

teraz walcze o swoje, ale jak narazie to ford wypiera sie, ze to nie podlega pod gwarancje na perforacje blach (a ja glupi co roku robilem przeglad perforacyjny)

jak to ktos slusznie napisal juz tutaj, te samochody nie rdzewieja, tylko je rdza wpi..ala!

:(

i podpisuje sie tez obiema rekami, ze jakosc obslugi u dealerow forda pozostawia wiele do zyczenia. Jak masz im placic za naprawy/przeglady to sie usmiechaja, ale jak juz pojawiaja sie problemy to odrazu dostajesz na twarz jakiegos cwaniaka, ktory kombinuje jak ci tutaj tylko nie pomoc i zrobic pod gorke!

----
Gorgo

Seboludek 21-09-11 00:49

Nie no śmiech na sali, żeby coś takiego wyskoczyło na tak młodym aucie a oni jeszcze nie chcą tego uznać... Walcz kolego o swoje!!!

kowalewski92 21-09-11 01:59

Zdjęcia już nie działają, przynajmniej u mnie taki problem występuje, że jak wchodzę na każdy link to mi błąd wyskakuje.

Jankos 21-09-11 08:22

Cytat:

Napisał kowalewski92 (Post 617239)
Zdjęcia już nie działają, że jak wchodzę na każdy link to mi błąd wyskakuje.

Potwierdzam.:smt089

Seboludek 21-09-11 08:51

jak się skopiuje adres to działają ;-P

K@mix 21-09-11 09:12

Prawie nowe auto a tu takie coś ... Ciekawe jak FF III będzie żarła korozja ...

Jankos 21-09-11 09:27

Cytat:

Napisał Seboludek (Post 617254)
jak się skopiuje adres to działają ;-P

[up]

A co do rudej to normalka w tym miejscu, kolegi MkII też kwitło w tym miejscu - i nie było tam nic uprzednio robione, dzwon i szpachla.

Cóż jeśli MkII po FL kwitnie po 2 latach to Ford nadal nie cynkuje blachy.
Wolałbym dobry ocynk jak ocieplaną przednią szybę.

Atlis 21-09-11 09:29

Cytat:

Napisał Gorgo (Post 617198)
teraz walcze o swoje, ale jak narazie to ford wypiera sie, ze to nie podlega pod gwarancje na perforacje blach (a ja glupi co roku robilem przeglad perforacyjny)

moment, moment, jak nie podlega. jedz do innego salonu i zglos. jak nic - ford polska. jak nic ford europe. jak nic - media. i zaraz bedzie podlegalo.

skylla1 21-09-11 10:30

Masz pecha, bo takich wykwitów się na FF2 nie widuje. Zrobili fotki i wysłali do Ford Polska, czy sami cię spławili. Muszą to zrobić, jeśli sobie zażyczysz. A od ewentualnej decyzji Ford Polska też możesz się odwoływać.

Yerzo 21-09-11 13:51

Cytat:

Napisał Gorgo (Post 617198)
ale jak narazie to ford wypiera sie, ze to nie podlega pod gwarancje na perforacje blach

Jak to nie podlega ?!?! przecież tutaj jest ewidentna wina blach a nie użytkownika i jego sposobu użytkowania auta ! Kolego, walcz o swoje nawet w taki sposób jak napisał Atlis.

Jankos 21-09-11 14:24

Jak kolega co ostatnio go w Turbo Kamerze widzieliśm :) co to kupił auto bez ESP.

BogoWroc 21-09-11 16:27

Hmm .... dziwne z tą rdzą. Czy czasami nie miałeś tam jakiejś obcierki? Może coś było tam robione?
Ja też mam FFII FL z tego rocznika i odpukać 0 rudej.

Eh, wszędzie się może trafić felerny egzemplarz :/

mark_TDDI 21-09-11 22:40

Albo miałeś pecha i trafił Ci się samochód podatny na korozję (co sie zdarza w każdej marce - nawet premium), albo miałeś obcierkę i spartoloną naprawę, albo coś uszkodziło lakier na rantach (jeździsz sporo po nieutwardzonych drogach?) i poszło na zewnątrz. Normalnie FF II FL tak nie rdzewieją. Nie siejmy populizmu...

---------- Post dodany o 21:40 ---------- Poprzedni post był z 21:37 ----------

Cytat:

Napisał Gorgo (Post 617198)
ford wypiera sie, ze to nie podlega pod gwarancje na perforacje blach

Jedź do innego ASO... (jeżeli nie było tam żadnego bum/obcierki).

Gorgo 22-09-11 09:59

Bede walczyc... dzisiaj chce dzwonic do Forda polska. Drazni mnie tylko, ze delar od ktorego kupilem samochod i u ktorego przez 2.5 roku robilem wszystko nagle ma mnie w du..ie i nie jest wogle zainteresowany pomoca przy rozwiazaniu tego problemu.
Zobaczymy co Ford polska na to powie.

Rozmawialem tez z lakiernikiem z ford-a na temat tego i jak sie okazuje, to standardem jest ze wychodzi rdza w:
- nadkolach
- zawiasach tylniej klapy
- zawiasach przednich/tylnich drzwi

:(

Jankos 22-09-11 10:03

Cytat:

Napisał Gorgo (Post 617689)
Drazni mnie tylko, ze delar od ktorego kupilem samochod i u ktorego przez 2.5 roku robilem wszystko nagle ma mnie w du..ie

No ale przecież to normalka :) póki nie wpadniesz z kamerą albo dyktafonem i pójdziesz z tym do pismaków to nawet palcem nie kiwnął.
Dla nic to liczy się aby opchnąć Ci auto, żebyś przyjeżdzał na przeglądy i wydawał kasę.
Cytat:

Rozmawialem tez z lakiernikiem z ford-a na temat tego i jak sie okazuje, to standardem jest ze wychodzi rdza w:
- nadkolach
- zawiasach tylniej klapy
- zawiasach przednich/tylnich drzwi
Nadkola to standard, ale ze reszta... no to już jest dramat.

kempus 22-09-11 14:13

Nawet nadkola nie powinny być standardem w 2 letnim samochodzie, teoretycznie ocynkowanym i kosztującym ile? 70,80kzł?

Sposób na okazanie niezadowolenia z samochodu ;-)

http://www.smog.pl/wideo/43280/nieza...gallardo_l140/

Dlatego ja nigdy nie będę serwisował samochodu w ASO bo dopóki im płacisz za przeglądy i naprawy to nawet kawkę zrobią i przyniosą, ale jak przyjedziesz z reklamacją, za którą oni muszą zapłacić to cię wyrzucą nawet oknem.

skylla1 22-09-11 18:04

Za reklamację płaci Ford Polska a nie dealer i w ASO ochoczo je robią, jesli tylko tamci im uznają.

jajko 27-09-11 15:34

Cytat:

Napisał Gorgo (Post 617198)
jak to ktos slusznie napisal juz tutaj, te samochody nie rdzewieja, tylko je rdza wpi..ala!

Dziwnie wygląda ta Twoja korozja, to się raczej tam nie zdarza. Sprawdź czujnikiem lakieru czy nie było tam malowania całego elementu, w polskich dealerstwach normą są uszkodzenia podczas transportu, później w salonie przed wydaniem auta szybka zaprawka i już masz pozamiatane. Sporo ludzi przychodzi do salonu odbierać nowe fury z czujnikiem lakieru. Takie akcje u nas to norma, a jak jeszcze ten dealer taki "sympatyczny" jest to wszystkiego się można spodziewać.

Cytat:

Napisał Gorgo (Post 617198)
jakosc obslugi u dealerow forda pozostawia wiele do zyczenia. Jak masz im placic za naprawy/przeglady to sie usmiechaja, ale jak juz pojawiaja sie problemy to odrazu dostajesz na twarz jakiegos cwaniaka, ktory kombinuje jak ci tutaj tylko nie pomoc i zrobic pod gorke!

To niestety prawda :/

korek007 05-10-11 14:22

W mojej 11-letniej foce te miejsca wyglądają podobnie, no może nie tak bardzo. Najdziwniejsze jest to, że pod tymi niby pęcherzykami nie ma rdzy, lecz czysta blacha (przynajmniej tab było u mnie, wiem bo zdrapywałem lakier, który w tych miejscach w ogóle nie trzymał się podłoża). Wygląda na to, że to nie korozja, lecz gów... jakości lakier.

I jeszcze jedno - ta blacha miała taki kolor, jakby była jednak ocynkowana (choć ręki obciąć nie dam).

Adamgd 06-10-11 22:10

Cytat:

Napisał korek007 (Post 622154)
W mojej 11-letniej foce te miejsca wyglądają podobnie, no może nie tak bardzo. Najdziwniejsze jest to, że pod tymi niby pęcherzykami nie ma rdzy, lecz czysta blacha (przynajmniej tab było u mnie, wiem bo zdrapywałem lakier, który w tych miejscach w ogóle nie trzymał się podłoża). Wygląda na to, że to nie korozja, lecz gów... jakości lakier.

I jeszcze jedno - ta blacha miała taki kolor, jakby była jednak ocynkowana (choć ręki obciąć nie dam).

miałem dokładnie to samo niby pęcherze ale rdzy nie było widać

Seboludek 07-10-11 10:12

Bo foki tak mają, robią się pęcherzyki, przez rok jest spokój po czasie lakier odpadnie pojawi się ocynk a po nim ruda :-/

Santiago 13-10-11 00:54

Ale Wy macie coś z tymi Fordami....

U mnie były 2 Fordy same Focusy...

Mk1 z 99r - przywieziony z południowej Francji - Nicea = 0 rdzy! Nawet przez 5 lat użytkowania w POLSCE ! Mówię PRAWDĘ ! 0 rdzy !!! Jeśli ktoś nie uwierzy.... trudno ;)

Teraz mam Mk2 z 06r i tak samo.... zero rdzy.. jak dalej będzie zobaczymy

No ALE... !! Ja o autka dbam ! Po każdej jeździe w zimie, opłukuję samochód wodą aby sól nie żarła autka. Wystarczy opłukać wodą i wytrzeć do sucha. W sumie to nie dziwie się czemu Wam tak ta rdza żre auta... zobaczcie ile soli z drogi nabija się właśnie na progi... nadkola itp. Z "takim stanem" wstawiacie autka w garażu i....... później tak się dzieje jak widać...

Dodatkowo... ja mam autka zabezpieczone Blachogum :) I jak wiecie... wszystkie drzwi od spodu mają takie 2 "wejścia" tam napuszczam co Jesień smar... więc sami chyba już wiecie dlaczego u mnie w Focusie mk1 przez 5 lat użytkowania w PL nie było rdzy... ;)

Ale jak to mówią.. " Jak dbasz tak masz!"

Seboludek 13-10-11 08:39

I robisz to codziennie po wyjechaniu na ulicę tak??

Santiago 13-10-11 10:32

Jak codziennie? Smaruje? Nie.. przecież piszę że co JESIEŃ !

A myje po każdym przyjeździe w ZIMIE.

Seboludek 13-10-11 10:34

No właśnie chodziło mi o mycie... Jeśli codziennie jeździsz to szacun za poświęcenie czasu dla fury ;)

Santiago 13-10-11 16:57

Poświęcenie czasu dla fury..? MI to zajmuję ok. 1 godz. Nie musi być przecież w zimie idealnie wyczyszczony na błysk bo wiadomo.. że i tak się zaraz zabrudzi :D Chodzi mi tylko oto aby przemyć autko z soli drogowej.. wiadomo u nas tego tyle sypią że.... :smt104

Wystarczy woda... przetrzeć do sucha i na tym koniec. Ja sobie osobiście nie wyobrażam wstawić do garażu na całą noc autka z taką ilością soli która aż wisi... :smt104 A później się dziwicie że Wam autka rdzewieją ale przecież to nie tylko fordy ! Widziałem mnóstwo nowych Mercedesów zardzewiałych !! Ale teraz tak robi się samochody! Robi się NIE SOLIDNIE! Po co takie coś? A no.. po to aby klient przyszedł i zaraz drugie kupować. Tak się kreci biznes!

mark_TDDI 13-10-11 17:00

Ja z kolei myję podwozie po każdej zimie - jak już przestają drogi sypać i deszcz je spłucze, czyli około kwietnia (na myjni z podnośnikiem). Żadnych bitgumów nie zamierzam stosować, bo od nich (a raczej od ich nieprawidłowej aplikacji) samochód gnije jeszcze szybciej...Problem pokrywa czarny shit, a właściciel żyje w ułudzie, że wszystko jest ok. Taka konserwacja ma sens tylko wtedy, gdy auto jeszcze nie wyjechało z salonu, czyli przed rozpoczęciem jego eksploatacji.

skylla1 13-10-11 20:11

Cytat:

Napisał Santiago (Post 625064)
Poświęcenie czasu dla fury..? MI to zajmuję ok. 1 godz.

:-) rzeczywiscie momencik... Większość parkuje pod chmurką i nie musi się męczyć.
Poza tym auto jest dla człowieka a przy 1 godz mycia i suszenia dziennie jest chyba odwrotnie...

Santiago 13-10-11 23:15

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 625132)
:-) rzeczywiscie momencik... Większość parkuje pod chmurką i nie musi się męczyć.
Poza tym auto jest dla człowieka a przy 1 godz mycia i suszenia dziennie jest chyba odwrotnie...

No tak.. ty należysz do tej "ligi" która uważa że autem ma się TYLKO jeździć.... i jeździć... aby koła się kręciły... ;)

mark_TDDI... Ja nie mam wysmarowanego całego podwozia blachogumem bo bym chyba zbankrutował... :smt104 Ale mam za to uszczelone takie miejsce JAK: W tylnych nadkolach wystaję tak jakby metalowy próg... po co on wystaję tam ?! aby żarła to sól ?Od razu wziąłem blachoguma i.... mam piękne ładne nadkola, nie ma już tej wystającej blachy. Może jutro wrzuce fotke o co mi chodzi.

mark_TDDI 13-10-11 23:29

Ok Santiago. Ja tylko podałem, w jaki sposób staram opóźnić pojawienie się korozji, bo że sie pojawi, to tego akurat jestem pewien. Patent z regularnym myciem podwozia jak narazie świetnie sie sprawdza w 2-gim samochodzie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi