Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Skrzynie biegów - wersje i typy. Skrzynia z MK2 w MK1 ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73547)

Lutek 26-03-15 00:05

Skrzynie biegów - wersje i typy. Skrzynia z MK2 w MK1 ?
 
Niekończąca się historia ze skrzynią biegów z mojej foczki.
Oryginalna jaka była w aucie okazała się uszkodzona. Wyszło przy wymianie sprzęgła. Szczęśliwie poprzednik okazał się dość uczciwy i jakoś po ludzku się dogadaliśmy co do obniżenia ceny z tyt. "wady ukrytej". No on sam twierdzi że nie był świadomy.
Założona kolejna, wzięta z magazynu na szrocie o której wiadomo było tylko że jeździ. No i jeździ, ale wyje głośno po odpaleniu auta, terkocze na niskich obrotach na 1 i 2. Dwóch mechaników w tym jeden "skrzyniarz" stwierdziło że padlina. Na szczęście miałem na tę skrzynię gwarancję rozruchową.
Na tej skrzyni było oznaczenie T XS4R 7002 FA.
Kolejna wymiana, skrzynia z rozbitka z małym przebiegiem, nawet wizualnie wygląda OK i naklejki na niej są jak zeszłoroczne.
Działa, jeździ, nawet zdaje się jest "szybsza" auto rusza się żwawiej itp. Przestał działać prędkościomierz. Pytam czy był przekładany, no był bo w tej nowo zakładanej nie było. Myślę że jest możliwe że przy wymianie się uszkodził bo to delikatna zabawa.
Ale coś mnie tknęło, patrzę na oznaczenia na skrzyni
3M5R 7002 ND.
Buszuję po necie
http://auckro.sk/ford-focus-mk2-ii-c...056092459.html
i parę innych wyników (co ciekawe nie polskich) które wskazują że to skrzynia od Focusa II. Zdębiałem.
Czy to możliwe że skrzynia z mk2 pasuje i działa w mk1 ? Jeśli pojemność silnika jest taka sama?
Prawdopodobnie ma inne przełożenie. Nie mam teraz prędkościomierza ale mam takie odczucie. Ciekawy jestem co będzie jak uda się prędkościomierz uruchomić, czy będzie idealnie 120 km/h przy 4 tys obrotów i jak prędkość na zegarze będzie się miała do tego na GPS.
Tylko czy ten prędkościomierz odpali? Czy VSS z mk1 powinien działać w skrzyni z mk2 ? Może wcale nie jest uwalony ale skrzynia inna i dlatego zegar nie działa?
Moja foka to benzynowe kombi z 2004 roku, 1.6. Wg rozkodowanego VIN oryginalnie była tam skrzynia B5/IB5. Jak ten kod ma się do tych co wyżej podawałem? Te dłuższe to jakieś dalsze odmiany tych B5/IB5 ??
Jeśli ktoś zna choć część odpowiedzi na tę masę pytań to bardzo poproszę, jestem lekko (mocno) skołowany :?

Gimnastikball 26-03-15 19:42

Obudowa taka sama.

Ff2 predkosc z abs bierze z tego co pamietam.
Vss w dwojce brak. Jedyny czujnik to cofanie.

Reszta to roznice w przelozeniach

Lutek 26-03-15 20:49

No to sprawa jeszcze bardziej zagadkowa, bo tam jest czujnik VSS. Są oba. Sam widziałem że jest, przy mnie jeszcze był sprawdzany i padło że nie działa.

http://allegro.pl/czujnik-predkosci-...014586759.html

Ten sam czujnik, od Fiesty przez kolejne generacje focusów do C-Maxa. Chyba jednak nie z ABS mk2 zlicza prędkość.

KrisSz 26-03-15 21:06

Imho w mk2 prędkość jest określana na bazie sygnału z czujników abs. Przynajmniej u mnie.

Gimnastikball 27-03-15 20:03

Skrzynia ff2 nie posiada takiego czujnika. Również Fiesta mk6 i Fusion

KrisSz 27-03-15 20:09

No właśnie naokoło napisałem że nie ma w niej czujnika prędkości VSS ;-)

Lutek 27-03-15 21:21

No nie wierzę że to się dzieje naprawdę :-D

Macie rację.
Ja sam od kiedy się zorientowałem że to skrzynia z mk2 miałem wątpliwości ale nie wierzyłem że serwis mógł się POMYLIĆ. Nie działał prędkościomierz ale spoko, miał być włożony vss i będzie dobrze. Okazało się że nie, nie ta skrzynia..ale przypał. Nie ma w niej jakiegoś "kosza" czy napędu...nie wiem. W każdym razie macie rację - w skrzyniach z mk2 i focusach mk2 nie ze skrzyni jest brany sygnał.
Cóż...będą znów zmieniać, na taką jak była z fabryki. Błędów nie robi ten co nic nie robi. Większe albo mniejsze..
A ja, jak będę miał w końcu skrzynię, co nie wyje przy ruszaniu, nie terkocze przy przyspieszaniu i pokazuje prędkość to chyba się spiję z okazji że już...koniec 8-)

maciozgr 27-03-15 22:46

A jakie by były koszta "regeneracji" tej wyjącej skrzyni z MK1? Bo może różnica niewielka a efekt byłby lepszy.

Lutek 28-03-15 23:17

Jeśli chodzi o tę pierwszą skrzynię która była w środku jak auto kupiłem, to nie zaryzykuję jej włożenia bez gruntownego remontu, wymiany kilku łożysk itp. Nie znaleziono w niej nic zniszczonego, uszkodzonego, poza tym że faktycznie był w niej hipol, nalany przez jakiegoś sk...oszusta lub głupola.
Koszt byłby większy niż "sprawdzonej używanej". Liczę na chłopaków z serwisu ze skrzyniami że znajdą i wstawią coś sensownego (pomimo wpadki z założeniem niewłaściwej skrzyni z mk2), co przynajmniej z grubsza przed założeniem można sprawdzić. Nie tak jak tę skrzynię co dostałem zamiast mojej wyjącej (ta co terkotała przy przyspieszaniu i wyła na zimno) - samo obejrzenie głównego wałka itp już powinno budzić wątpliwości.

Baca90 27-06-18 12:13

Panowie odgrzeję kotleta. W FF1 2004 1.6 padła skrzynia przy 200kkm udokumentowanego przebiegu. Chcę wsadzić używkę, czy będzie pasowała od 1.4 albo wersji przed liftingiem?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi