Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Regeneracja Turbiny Garrett ze zmienną geometrią? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43783)

neonek 01-10-10 22:37

Regeneracja Turbiny Garrett ze zmienną geometrią?
 
Ponieważ padła turbinka i okazało się że są przeciwskazania do regeneracji turbiny ze zmienną geometrią proszę o info czy ktoś ma zregenerowaną i jak się to sprawuje.

drosk 05-10-10 14:55

Niby są przeciwwskazania, ja jeżdżę na regenerowanej narazie 2000km i nic złego sie nie dzieje. Osiągi bdb, oleju nie wypluwa, nie jest głośniejsza itp. itd.

Ważne jest żeby turbina po regeneracji była dobrze wyważona i doważana pod obciążeniem.

Na swoją turbinę po regeneracji dostałem roczną gwarancję, kosztowała mnie 1200 pln (+zwrot starej turbiny)

PePe 05-10-10 15:36

ja tam na regenerowanej zrobiłem 500 km i się rozpadła...

także nie polecam

Lelon 08-10-10 10:48

drosk, a gdzie regenerowałeś?

drosk 11-10-10 07:45

TUTAJ -> http://www.autokarambol.pl/ (byłem w oddziale w Gdyni)

kilometry lecą, a turbo dalej śmiga :smt023

neonek 18-10-10 23:51

Ja również na zregenerowanej zrobiłem około 500 km i się rozleciała. Teraz żałuję że nie kupiłem nowej.

drosk 19-10-10 10:25

A ja zaliczyłem wypad do niemczech, autostrady, autobahny, już 5000km zrobione, i odpukać dalej śmiga 8)

bialowlosy 19-10-10 10:36

Ja tez regenerowalem ( w zakladzie w sumie powiedzieli ze jest to naprawa i wymiana zuzytych czesci na nowe) ja juz ma na niej przelatane 10.000 km oczywiscie dostalem roczna gwarancje bez limitu kilometrow.

neonek 21-10-10 21:43

U mnie naprawa gwarancyjna i kolejna turbina w aucie. Telefon do mnie z firmy regenerującej, że auto jest gotowe ale jak się okazuje na miejscu samochód po czterech godzinach próby reanimacji nie wyjechał z warsztatu. Nie chcę mi się już nawet o tym pisać. Firma Turbo Julita z Wrocławia. Wnioski nasuwają się same.

neonek 13-04-11 21:36

Aktualizuję powyższy post, od wymiany mineło 6 miesięcy i turbina znów zaczyna gwizdać.

mlud 13-04-11 23:09

ja ze swoją walczyłem 5k km temu i na razie jest OK, choć od początku trochę bardziej gwiżdże. Mam nadzieję, że u Ciebie to nie zapowiedź wymiany

drosk 14-04-11 07:55

No to ja też zaktualizuje - około 20kkm i dalej śmiga ;)

arur 14-04-11 08:15

Nowa oryginalna koszt okolo 2600zl wiec a regeneracja kompletna pewnie ze 1600zl wiec wedlug mnie lepiej kupic nowa bo i tak nie ma nigdzie oryginalnych czesci....

neonek 14-04-11 20:32

regeneracja 1200

slab 30-06-11 09:46

Byłem sceptyczny, ale w niecały rok od regeneracji we wrocławskim warsztacie, szczęśliwie przejechane ponad 15kkm - w tym codzienne dwudziestominutowe dojeżdżanie 4 km do pracy na zimnym silniku. W moim wypadku regeneracja okazała się dobrą alternatywą zakupu nowej.

Amazon 30-06-11 18:06

ja swoją w Toledo w Turbo Tecu w Jaworznie regenerowałem i ciekawostka na nową dawali tylko rok gwarancji a na regenerowaną dostałem 2 lata
cena u nich od 1600zł ale warto

arur 24-08-11 12:47

Miesiac temu wymienilem suszarke na nowa gdyz tamta zaczela gwizdac nawet jak leciutko dodawalem gazu. Na mocy bardzo malo stracil w porownaniu do nowej. Balem sie ze sie wkoncu rozleciu turbina i kupilem nowa. Taka jaka daja na pierwszy montaz do foki. Wraz z kolektorem gruszka itp. 2650zl i oddalem stara. Podobno jedyny dystrubugtor garatta w polsce. Moto arena. Bylem po nia w chorzowie ale jest pare oddzialow w polsce. Powiedzieli mi ze 150-200kkm to tak mniej wiecej siadaja ze ze zmienna geometria jedne szybciej drugie wolniej. Ale nie zaluje ze wymienilem na nowa. Foka przyspiesza od samego dolu i ciagnie prawie do 4tys tak samo. Super sie wyprzedza no i spalanie spadlo cos nie caly litr na mniej wiecej. Gwarancja dwa lata. Zmiennej geometrii sie nie regeneruje!!! Wiec przestroga na tych ktorym tez sie zacina zmienna geometria ze czyszczenie turbinki pomoze na pare tys km mi akurat pomoglo na 5kkm ale juz po 3kkm bylo slyszac swist i zacinanie sie geometrii.ia


Pozdrawia arur


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi