Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Centralny zamek (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8501)

Mr. T 26-01-06 01:04

Centralny zamek
 
W swoim Focusie mam centralny zamek , ale nie jest zdalnie sterowany. Muszę otwierać drzwi kluczykiem (kierowcy , lub pasażera). Chciałbym mieć otwierany zamek "z pilota" . Ile taka przeróbka może kosztować i jak wygląda jaj montaż ? Czy wystarczy podpiąć się pod system ,czy też jest to większa robota ? Czy koniczna jest jakaś ingerencja wewnątrz auta (zdjęcie boczków itp.) ?

Pozdr.
Tadek

-=Seba=- 26-01-06 01:19

Najwięcej to kosztuje czasu ale jak masz troszkę zacięcia do robótek ręcznych to dasz radę.
Ja miałem taką samą sytuację . Nabyłem droga kupna alarm samochodowy na akucji internetowej ( tutaj zależy od Ciebie ile chcesz poświęcić na to kasy ) musi mieć opcję sterowania zamkiem centralnym. Od razu mówię, że szukanie samego sterowania zamkniem poprostu nie ma senstu.
Jeśli już posiadasz jakiś alarm to będziesz miał 2 :D

Następnie montujesz ww. alarm gdzie kto woli. Na priva mogę opisać dogodne miejsca bo deskę w FF I rozebrałem chyba w każdy możliwy sposób. Kolejny krok to wykręcenie schowka. Opisane cos nieco na głównej stronie klubu, w dziale zrób to sam ( radio ) . Z prawej strony masz pudełko ;) strujące zamkiem. Wpinasz się w odpowiednie kable i wio [bigok] koniec pracy. Ja sobie jeszcze pociągnąłem podświetlanie klamek [hehe] [hehe] [hehe]

Oczywiście całą wiązkę kabli poza sterowaniem zamkiem tez można podłączyć. Mamy na forum kilku elektro-magików i zapewne podpowiedzą kolorki w wiązce np do odcięcia zapłonu itp. :D . Ja podłączyłem sam ale kupowałem zapasową paczkę bezpieczników [hmm]

Cytat:

Napisał Mr. T
Czy koniczna jest jakaś ingerencja wewnątrz auta (zdjęcie boczków itp.) ?

Hmmmmm..... umiesz czarować ? :D ;)

maciejka104 26-01-06 09:44

moja foczka tez byla wyposazona w centralny ale bez pilota. W wakacje postanowilem to zmienic i w sklepie z czesciami kupilem modul centralki + dwa piloty w cenie 80 zl, nastepnie wizyta u elektryka samochodowego. Pan 'Zenek' uporal sie z tym w 10-15 minut i kosztowalo mnie to 20 zlotych.
Dodam ze nie jest to alarm a zwyczajna centralka do obslugi centralnego. Nie pamietam aby pan "Zenek" cos rozbieral, zanurkowal tylko pod kierownica.

A skoro juz mowa o centrlanym to od jakiegos czasu chcialbym otwierac nie dodatkowym pilotem a fordowskim pilotem (pilot zintegrowany z kluczykiem). Na ebay.co.uk jest troche kluczykow tego typu, a jak sprawa ma sie z centralka i dopsaowaniem kluczyka do centralki. No a jak sprawa zamkow? Czy to wogole ma sens?

-=Seba=- 26-01-06 14:28

Dla każdego coś miłego [bigok] Ja tam zrobiłem po swojemu. Za klka zł więcej miałem dużo dadatkowych opcji, poza tym zamontowałem go w dość niestandardowy sposób co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

PS. Dotarcie do wiązki pod kierownicą też wymaga wykrecenia coajmniej 2 wkrętów. W przypadku schowska jest ich dokładnie 3 szt. :P

Mr. T 30-01-06 00:43

Cytat:

Napisał maciejka104
moja foczka tez byla wyposazona w centralny ale bez pilota. W wakacje postanowilem to zmienic i w sklepie z czesciami kupilem modul centralki + dwa piloty w cenie 80 zl, nastepnie wizyta u elektryka samochodowego. Pan 'Zenek' uporal sie z tym w 10-15 minut i kosztowalo mnie to 20 zlotych.
Dodam ze nie jest to alarm a zwyczajna centralka do obslugi centralnego. Nie pamietam aby pan "Zenek" cos rozbieral, zanurkowal tylko pod kierownica.

Jakiej firmy jest ta centralna i pilot ?

dziabi3 25-08-10 16:13

może być nawet carprotekt

ja mam najprostszą centralkę w golfie

funkcje

otwiera bagażnik z pilota
miga kierunkami i jesli masz syrene zapiszczy
przywoływanie na parkingu
domykanie szyb
i programowanie dowolnego pilota na 433 mhz

ogólnie polecam kupić jakiś fajny alarm z modułem komfortu i sterowniem centralnego

moduł komfortu na pięknie wysteruje szybki np zamykanie otwieranie z pilota szyb + funkcja zamykania szyb po wyjęciu kluczyka

dalej zamykanie drzwi po uruchomieniu silnika

i tak dalej

Falcon 25-08-10 17:56

Czy Ty nie patrzysz na jak stare wiadomości odpowiadasz? 4 i pół roku temu to było...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi