Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   PROBLEM - zduszony silnik TDDI 1.8 nie pali!!! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26320)

Pieprz 24-03-09 20:18

PROBLEM - zduszony silnik TDDI 1.8 nie pali!!!
 
Witam
Przypadkowo na parkingu zdusilem mojego focusa (1999) 1.8 TDDI, i kiedy potem probowalem go uruchomic to juz nie chcial zapalic (paliwa w baku jest sporo)
Niewiem co moglo sie "zawalic", mam zamiar jutro odkrecic pierwszy przewod paliwowy od wtryskiwacza i sprawdzić co sie bedzie dzialo po zakreceniu
Wszystkie bezpieczniki i przewody elek. sprawdzilem i sa OK.........poradzcie cos prosze.

Pabloos 24-03-09 20:45

Re: PROBLEM - zduszony silnik TDDI 1.8 nie pali!!!
 
Cytat:

Napisał Pieprz
Przypadkowo na parkingu zdusilem mojego focusa

Możesz sprecyzować co mu dokładnie zrobiłeś ??

Pieprz 24-03-09 20:58

Nic takiego, zaparkowalem, mialem wrzucony I bieg, puscilem niechcacy sprzeglo, szarpnelo i silnik zgasl
Przy probie ponownego odpalenie juz nie zastartowal, rozrusznik nim kreci ale silnik nie zapala
Sprawdze jutro kody ktore komp. wyrzuca w autotescie, jezeli jakies bledy oczywiscie pokaze

Hoss 24-03-09 21:36

Pieprz, ja tak mialem nascie razy (szczegolnie z poczatku :D ) i pozniej odpalalem normalnie, moze to zbieg okolicznosci to zaduszenie...

Masciak 25-03-09 09:44

Mam taki sam problem auto padlo dwa dni temu w identyczny sposób! Teraz po przekręceniu kluczyka nadal świeci się bateryjka i kontrolka oleju! Kręci ale nic się nie dzieje [banghead]

Pabloos 25-03-09 09:49

Byc może się rozrząd przestawił , choć IMO nie powinien

kleofas 25-03-09 10:15

a aku na bank jest dobry?
nie wiem jak w di, ale w ci musi kręcić 500rpm bo inaczej nie poda paliwa

ppgor 25-03-09 11:09

rozrząd się przestawił.

miałem podobnie w Lagunie :|

Masciak 25-03-09 15:10

Dobra ale jeżeli sie przestawił to czy nie powinien odpalic i go uszkodzic???
Może to czujnik położenia wału? Tylko nie wiem jak go sprawdzic chyba tylko przez podpiecie do kompa? Mam nadzieje że to nie ten nieszczesny sterownik bo bedzie [ass]

gRuHa 25-03-09 15:38

Cytat:

Napisał Masciak
Dobra ale jeżeli sie przestawił to czy nie powinien odpalic i go uszkodzic???

jak przestawił się na tyle że nie ma kompresji to niestety ale nie odpali za Chiny...

marekj 25-03-09 16:10

TDDI jest relatywnie mało kolizyjny i przeskok o ząbek nie musi od razu spowodować masakry ale istotnie jak mu kompresja ucieka to nie odpali

Pieprz 26-03-09 19:39

Czujnik położenia wału jest sprawny, komputer też nie pokazuje żadnych błedów DTC
Mam pytanie: jakiego typu powinna być rolka napinająca pasek rozrządu w silniku 1.8 TDDI 90KM (1999r.)- z napinaczem automatycznym (na sprężynie) czy tylko sama rolka napinana przy montażu (sztywna)???

Rm31 26-03-09 20:37

mi po takim "zduszeniu" siadł sterownik... :( nie wiem-może to przypadek lub zbieg okoliczności... tez myślałem ze rozrząd się przestawił- nawet był sprawdzany pod tym względem... i jednak był to cholerny sterownik.... objawy dokładnie takie jak u Was... a- jak się odkręci przewód paliwowy to widać ze paliwo podaje... :(

Pieprz 27-03-09 18:37

Odkrecilem przewod paliwowy od pierwszego wtryskiwacza i paliwo jest podawane, tak ze to chyba nie bedzie wina pompy bo wyglada jakby pracowala prawidlowo [banghead]

Pabloos 27-03-09 19:22

Cytat:

Napisał Pieprz
Odkrecilem przewod paliwowy od pierwszego wtryskiwacza i paliwo jest podawane, tak ze to chyba nie bedzie wina pompy bo wyglada jakby pracowala prawidlowo [banghead]

Przy problemie ze sterownikiem pompa możne paliwo pompować kwestia tylko czy robi to w odpowiednim momencie .

Rm31 27-03-09 21:21

dokładnie.... i nie wiesz tez czy ciśnienie jest odpowiednie... w moim przypadku tez pompa podawała paliwo :(

Pieprz 28-03-09 13:25

Zgadzam sie z Wami, to ze wogole podaje paliwo to wcale nie musi oznaczac ze we wlasciwym momencie i pod odpowiednim cisnieniem.....
Moje podejrzenie padlo na rozrzad dlatego ze 2-tyg. temu byl wymieniany i "pseudo-mechanik", ktory to robil zalozyl np. rolke napinajaca "sztywna" (taka byla pierwotnie)bo stwierdzil ze ta ktora byla w komplecie z napinaczem automatycznym nie pasuje!!
Nie sadze tez zeby dysponowal narzedziami aby ustawic odpowiednie napiecie paska
Wedlug mnie to powinien sprawdzic jakie jest kolo na walku rozrzadu i ewentualnie je wymienic na takie jakie powinno byc(ford je zmienil wprowadzajac napinacz automatyczny), zakladajac przy tym rolke z napinaczem...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi