Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Wymiana łozyska w alternatorze (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26527)

krzysztof.k 03-04-09 11:10

[FFI] Wymiana łozyska w alternatorze
 
Dzis byłem u mechanika z aby zdjagnozować metaliczny szum z prawej stronypod maską.Mechanik wszedł do kanału opatrzył osłuchał zdjął pasek z alternatora(odpaliłem) i stwierdził że najprawdopodobnie poszło łożysko w alternatorze.Gdy zdjął pasek z altrnatora i uruchomiłem silnik szum ustał.Czy ktos miał podobny przypadek i jakimi wymianami to sie skończyło i jakimi kosztami ?
Mechanik mówi ze aby wyjąć alternator należy sporo porozłanczć (mówił coś o klimie).
Prosze o podpowiedź bo raczej nie znam sie na tym, a niechciałbym być "skasowany" (zł) jak za zboże. I czy przy okazji można wyjąć i oczyścić rozrusznik i obejrzeć stan koła dwumasowego ?

Pabloos 03-04-09 11:18

Re: Wymiana łozyska w alternatorze
 
Cytat:

Napisał krzysztof.k
Mechanik mówi ze aby wyjąć alternator należy sporo porozłanczć (mówił coś o klimie).

[ass] prawda , u mnie kolo wyjmował alternator od dołu , powiedział że łatwo nie było ale dał radę , z tego co pamiętam poradził sobie nawet bez zdejmowania paska wieloklinowego ( tu nie mam pewności ana 100% ale jak po wyjęciu zerknąłem pod fokę to pasek siedział na kole pasowym nadal , wiec może porostu szprytnie go poluzował ) , tylko odkręcił alternator ze sprzęgiełka

[ Dodano: Pią 03 Kwi, 2009 10:21 ]
Cytat:

Napisał krzysztof.k
I czy przy okazji można wyjąć i oczyścić rozrusznik i obejrzeć stan koła dwumasowego ?

Można dokładna procedura sprawdzania dwumasy jest bardzo ładnie opisana na forum TU

mamuti 03-04-09 11:40

Mi niedawno padł altek i w ogóle nie ładował.
Jeżeli chodzi o zdjęcie to rzeczywiście trzeba od dołu się dobrać. U mnie się okazało że był do wymiany pierścień oraz wymienili łożyska.

Koszt naprawy 200 pln, koszt zdjęcia i założenia altka: 100 pln
Ceny trójmiejskie :D

Pabloos 03-04-09 11:47

U mnie wawa : alternator nowy 600 pln robocizna 100 pln

piotr278 03-04-09 16:45

Czy to napewno łożysko w alternatorze? Miałem taki metaliczny dźwięk i do wymiany miałem wałek ze sprzęgiełkiem. Po ściągnięciu paska z alternatora nie było słychać tego metalicznego dźwięku. Za wałek ze sprzęgiełkiem zapłaciłem 600zł. Nie wyciągałem alternatora. Wymieniłem sam w ciągu godziny bez problemu.

krzysztof.k 03-04-09 23:35

Piotrr 278 teraz mnie zaskoczyłeś, ponieważ jak mechanik zdjął pasek również przestało metalicznie szumieć a mechanik przypuszcza że to moga buć łożyska alternatora.Lecz zastrzegł ze jak zdejmie alternator to się upewni co to może tak metalicznie szumieć.
A co się stało z tym wałkiem że trzeba było go wymienić ?

piotr278 05-04-09 00:39

1 załącznik(i)
W kółku po którym porusza się pasek jest łożsko. Jest to element,który trzeba kupić razem z wałkiem.Nie można kupić samego łożyska bo występuje to jako całość, choć można to rozebrać.Wałek wraz z tym kołem (tzw.sprzęgiełko alternatora) jest połączony z alternatorem .Jest to dość częsta usterka w focusach.Myślę,że w Twoim przypadku właśnie to jest przyczyną a nie sam alternator. U mnie po ściągnięciu paska nie było metalicznego dźwięku.Na krótki czas może pomóc wstrzyknięcie troszkę oleju do tego łożyska. Ciężko jednak zrobić to jeśli zamocowane jest w samochodzie (trudny dostęp np.strzykawką z igłą).

krzysztof.k 05-04-09 11:32

Dzięki za szczegółowy opis, ozywiście daje Tobie punkcik "pomógł".
Biorę się do wymiany wałka o efektach powiadomię.

piotr278 05-04-09 11:53

Po odkręceniu wałka od alternatora (6 śrub) pokręć ręką to kółko.Powinien być słyszalny hałas jeśli łożysko jest w złym stanie .Jeśli będziesz wymieniał wałek ze sprzęgiełkiem to pamiętaj, że do TDCi (jest droższy) i wygląda tak jak na zdjęciu wyżej natomiast do TDDI inaczej i nie bedzie pasował. Proponuję kupić tylko nową część (ma zaślepkę plastikową,która zabezpiecza przed uszkodzeniem łożyska).

krzysztof.k 05-04-09 15:30

A czy istnieje możliwość wymiany uszkodzonego łozyska w tym kółku ?

piotr278 05-04-09 15:54

Moim zdaniem nie ma możliwości wymiany samego łożyska w tym kółku.Samo kółko można ściągnąć,ale dostać się do łożyska jest bardzo ciężko (łożysko zamknięte).Poza tym chyba nigdzie nie dostaniesz samego łożyska.Przerabiałem to u siebie szukając wszędzie i niestety musiałem wymienić całość.

ROBAS 06-04-09 22:05

Cytat:

Napisał piotr278
Moim zdaniem nie ma możliwości wymiany samego łożyska w tym kółku.Samo kółko można ściągnąć,ale dostać się do łożyska jest bardzo ciężko (łożysko zamknięte).

Jakoś nie rozumiem bo jeśli można się dostać do łożyska (ściągnąć je) to i można go wymienić no chyba że któraś z bieżni jest integralną częścią wałka lub koła.
A to że łożysko jest zamknięte to oznacza że dostęp do kulek lub wałeczków lożyska jest ograniczony "zaślepkami" w celu zapobiegania dostawaniu się wody, brudu itd oraz że jest ono stałosmarowne i nie uzupełnia się czynnika smarującego. Łożysko wymienia się razem z tymi zaślepkami :P .
Nie raz dokupowałem takie łożyska.
Ważna sprawą podczas dobierania łożyska jest dokładny rozmiar opisany na każdym łozysku oraz bardzo istotna sprawa - obroty max przy jakich może pracować łożysko. Powód - alternator = duże obroty i źle dobrane łożysko spowoduje wypalenie czynnika smarującego i szybkie jego uszkodzenie.

Ale z tą wymiana to oczywiście mogę się mylić ponieważ nigdy w FOCUSIE tego nie robiłem. Jeśli tak jest to proszę wywalić mój wywód :P

piotr278 07-04-09 01:13

Nie ma tam zaślepek tylko jest jedna zaślepka, która zabezpiecza przed wodą i brudem.Ściągając tą zaślepkę można odkręcić koło pasowe.Niestety nawet jak Ci się uda dostać do łożyska to nie wiem czy dostaniesz gdzieś takie samo.Ja szukałem dość długo po różnych sklepach.Poza tym w moim przypadku nie można było odczytać numeru ani z łożyska ani z koła bo wszystko było skorodowane.W żadnym sklepie też mi nie umieli powiedzieć.Wcześniej nie miałem zaślepki.Wiem np.że można dostać takie koła do mercedesa i innych marek ale do focusa nie ma.Powinienem jeszcze napisać wcześniej,że na wałku są 2 łożyska w tym jedno w kole pasowym.Część ta występuje jako nierozbieralna i trzeba kupić całość.Najlepiej wykręcić cały wałek (6 śrub)i pokręcić ręką.Wtedy wiadomo czy jest to któreś łożysko na wałku czy w alternatorze.

ROBAS 07-04-09 09:21

Czyli nie jest to zamknięte łożysko tylko pracuje w "zamkniętej" obudowie.
Jeśli nie mogłeś takiego dokupić to myślę, że za słabo szukałeś :P
Podobno bardzo dobra hurtownia jest w małej wiosce jakieś 100km na północ od Gdańska :P :P

Ale z racji tego że nigdy tego nie rozbierałem nie wypowiadam się tylko pytam - czy gdybyś takie łożysko dokupił to byś wymienił ??

piotr278 07-04-09 18:17

Jest to łożysko zamknięte (kryte). Gdybym dostał takie łożysko to myślę że bym wymienił.Jeśli mówisz,że słabo szukałem to podaj adres gdzie można kupić takie łożysko - przyda się wszystkim. Nikt nie ma ochoty płacić około 700zł za cały wałek z kołem.Kolejna sprawa to nikt nie był w stanie mi powiedzieć jaki jest rozmiar i numer łożyska.Ja nie mogłem sprawdzić bo wszystko było skorodowane i nic nie było widać.

ROBAS 07-04-09 19:12

Mam taka zaprzyjaźnioną hurtownię łożysk gdzie mogę kupić nawet 1 szt.
jeśli masz jeszcze gdzies tą część i suwmiarkę to zmierz jak możesz fi zewn. i wewn. łożyska (ew. średnica zewn wałka i wewn. koła)oraz jego wysokość a ja zobaczę co da się zrobić (nie było jeszcze łożyska którego bym u nich nie dostał).

Pozdro

krzysztof.k 07-04-09 20:13

Wielkie dzięki w Zgierzu i w Łodzi też mozna kupić łożyska na sztuki.Lecz w tym przypadku nie mozliwości wymiany tego łozyska i musze kupić cały kompletny wałek(niestety).

XymoX 07-04-09 22:09

Cytat:

Napisał ROBAS
Ale z racji tego że nigdy tego nie rozbierałem nie wypowiadam się tylko pytam - czy gdybyś takie łożysko dokupił to byś wymienił

Słuchajcie - już nie będę pisał i wnikał kto kogo ale ogólnie podajecie sobie wzajemnie błędne informacje.

Co do samego łożyska - takiego zwykłego najzwyklejszego - to jest ono owszem ale w elemencie, w którym są trzy otwory do mocowania wałka - chodzi mi oczywiście o wałek przedstawiony na zdjęciu w poście Kolegi "piotr278". Natomiast element zaznaczony czerwoną strzałką to koło pasowe w którym jest sprzęgło alternatora a nie typowe zwykłe łożysko i element ten nie ma prawa hałasować ponieważ "pracuje" tylko w momencie odpalania i gaszenia silnika. Zarówno sprzęgło jak i łożysko wałka są niewymienialne. Można to na upartego rozebrać ale jest to nieopłacalne, niszczy się i znając życie wymiary łożyska są nietypowe a samo sprzęgiełko (koło pasowe) jest nie do kupienia. Ford jak zwykle "wymyślił" - do Merca, francuza czy stajni VW można kupić samo kółko pasowe ze sprzęgiełkiem wewnątrz za niewielkie pieniążki. Wymieniałem jakiś miesiąc temu ten wałek bo stanęło mi sprzęgiełko i nie było szans naprawy.

krzysztof.k 09-04-09 19:35

Oczywiście masz racje ja już jestem powymianie wałka alternatora i juz nic nie brzęczy nie szumi(metalicznie).Nowy wałek kosztował mnie 680 zł plus wymiana 70 zł.Miałem możliwość kupić uzywany wałek wraz z alternatorem za 600 zł lecz zrezygnowałem ponieważ nie miałem gwarancji czy łozyska na wałku będa ok.

http://img211.imageshack.us/img211/3170/dsc00147g.jpg

tak wygląda nowy wałek do alternatora od FF1 z silnikiem TDCI(115KM) od 03.2001 do 2004r.

[ Dodano: Czw 09 Kwi, 2009 18:39 ]
Piotr278 dodał zdjęcie wałka od TDCI lecz takie byly montowane do 2001r.Jak ja szukalem do swojego alternatora to sie okazało że jest kilka modeli, dlatego tez zdecydowałem się na zakup nowego w ATZ Łódź(oryginalne części do Forda) podając VIN auta.Tylko w tedy mogłem być pewny że otrzymam właściwy wałek.
Swoją droga to Ford nieźle sobie to wymyślił,żeby taka kasę robić na częściach !

XymoX 09-04-09 19:40

Cytat:

Napisał krzysztof.k
Nowy wałek kosztował mnie 680 zł

matkoooo ...................

MisiekT 09-04-09 19:50

Cytat:

Napisał krzysztof.k
iałem możliwość kupić uzywany wałek wraz z alternatorem za 600 zł

staaary, poszukaj lepszego dostepu do czesci - za 600zl to sie kupuje uzywana turbine, a alternator to 200-300zl max

krzysztof.k 09-04-09 21:16

"staaary, poszukaj lepszego dostepu do czesci - za 600zl to sie kupuje uzywana turbine, a alternator to 200-300zl max "


Na przyszłość muszę poszukać dojścia do tanich używanych części, lecz obecnie kupiłem nowy wałek i tego nie żałuję bo mam gwarancję.Nie wszystko można(opłaca się) kupować używane są części które należy kupować tylko nowe.

grzegorz830 04-05-09 13:20

Panowie. Regenerować stary oryginał (łożyska sprawne, brak napięcia), czy... kupić nowy (no name) - altek z allegro

marekj 06-05-09 16:24

Cytat:

Napisał grzegorz830
Panowie. Regenerować stary oryginał (łożyska sprawne, brak napięcia), czy... kupić nowy (no name) - altek z allegro

Też ten temat jest dla mnie na topie (niestety). W kilku miejscach jak również w tym wątku spotkałem się z opinią że obecne nowe altki to chińszczyzna i lepiej dać fachowcowi stary do regeneracji.

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 15:28 ]
Poczytaj negatywy i neutrale od tego sprzedawcy. Kwestionują jakość....

grzegorz830 06-05-09 17:48

Włśnie przed chwilą skręciłem swoją fokę do kupy. Altek działa. Ze starym jechałem na umówioną wizytę, ale po drodze wjechałem do innego zakładu. Robocizna taniej - 48 zamiast umówionych 60. A w altku wytarty był jeden pierścień i ukruszona jedna szczotka. Części - 22-łożysko, 15-pierścień i szczotki. Razem - 85.
Demontaż i montaż alternatora (sam robiłem) to już zupełnie ina para kaloszy. Uff... Jeszcze mnie głowa boli. Ale teraz to już wiem co i jak.
Pozdro dla domorosłch mechaników!!!

nicram03 03-06-09 00:55

Cytat:

Napisał krzysztof.k
Oczywiście masz racje ja już jestem powymianie wałka alternatora i juz nic nie brzęczy nie szumi(metalicznie).Nowy wałek kosztował mnie 680 zł plus wymiana 70 zł.Miałem możliwość kupić uzywany wałek wraz z alternatorem za 600 zł lecz zrezygnowałem ponieważ nie miałem gwarancji czy łozyska na wałku będa ok.

Obrazek

tak wygląda nowy wałek do alternatora od FF1 z silnikiem TDCI(115KM) od 03.2001 do 2004r.

[ Dodano: Czw 09 Kwi, 2009 18:39 ]
Piotr278 dodał zdjęcie wałka od TDCI lecz takie byly montowane do 2001r.Jak ja szukalem do swojego alternatora to sie okazało że jest kilka modeli, dlatego tez zdecydowałem się na zakup nowego w ATZ Łódź(oryginalne części do Forda) podając VIN auta.Tylko w tedy mogłem być pewny że otrzymam właściwy wałek.
Swoją droga to Ford nieźle sobie to wymyślił,żeby taka kasę robić na częściach !


Dżisas przecież można było wymienić samą rolkę ( sprzęgiełko alternatora) za ok 200 zł , miałem to samo i po wymianie właśnie tej częsci problem znikł !!

foka 26-02-11 20:05

Cytat:

Napisał nicram03 (Post 338298)
Dżisas przecież można było wymienić samą rolkę ( sprzęgiełko alternatora) za ok 200 zł , miałem to samo i po wymianie właśnie tej częsci problem znikł !!

jest jakiś sposób aby odkręcić to sprzęgło alternatora??

---------- Post dodany o 19:05 ---------- Poprzedni post był z 18:50 ----------

Dobrał ktoś łożyska do wałka sprzęgła alternatora??

adam2358 26-02-11 21:36

Ja rozbierałem to sprzęgło alternatora i wymieniałem łożyska ale w tddi

pozdrawiam ;)

foka 26-02-11 22:32

to znaczy że w tdci też się da:) polak potrafi...;) tylko łożyska dobrać trzeba.
a miałeś jakiś sposób na odkręcenie sprzęła??

adam2358 26-02-11 23:37

Ośkę zapiąłem do imadła (tylko trzeba złapać na samym końcu bo jest wydrążona w środku pod śrubę) klucz nr 15 i gotowe :)
Niestety sprzęgła od tdci nie miałem jeszcze w rękach ale widzę, że przy gumie jest nawet wyfrezowane na ośce miejsce pod klucz. Chociaż nie wiem czy nie będzie tutaj potrzebny jakiś specjalny klucz do tego wieloklina koła pasowego.

http://img220.imageshack.us/img220/3666/22795659.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi