Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Śruby mimośrodowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78995)

Krzysiek128 17-11-16 20:26

Śruby mimośrodowe
 
Witajcie

Mechanik powiedział że mam zapieczone śruby z tyłu w zawieszeniu, a żeby wymienić sprężyny musi je odciąć bo nie idzie wykręcić.

Postanowiłem że sam się zaopatrzę w części, a jemu zlecę robociznę.

Rozumiem że potrzebuję śrubę mimośrodową i tuleję do tego, tak? o tym wspominał mechanik.

Czy wiecie który to numer części?

Pozdrawiam

Lukson_pl 19-11-16 06:31

Lepiej zmień mechanika bo ja sprężyny wyjmowałem bez ruszania śrub.
Ściski do sprężyn i ogień.

Albo kup śruby i niech mechanik zmienia bez ścisków - selekcja naturalna.

Jedyny powód dla którego potrzebne są nowe śruby to późniejsza regulacja geometrii po wymianie sprężyn.

Potrzebujesz śruby, tuleje i nakrętki samokontrujące.

grucha87 19-11-16 09:55

Miałem podobny problem z mimośrodem. Zeby ustawić geometrie musieli użyć mimośrodu, a że był zapieczony, a tuleja była wybita. Wymieniali mi waHacz z wprasowaną tuleją, mimośród i ustawili geometrie w servisie Forda w Rybniku za ok.900 zł. Wtedy Foka wyladowała w serwisie, bo zaden mechanik nie chciał się tego podjąć ze względu na słabą dostępność mimośrodu

HTC One M8S - Tapatalk

pilumk1 19-11-16 12:17

Bez problemu kupisz tą śrubę w internetowych sklepach z częściami do forda.Tulejki też możesz tam kupić.Na tulejkach nie oszczędzaj bo z doświadczenia wiem że to się nie opłaca.Jak kupisz po taniości to w krótkim czasie znów będziesz płacił za nowe kolejne tulejki i mechanika

ryszinho 19-11-16 16:27

Do wymiany sprężyn z tyłu nie ma potrzeby ruszania tych śrub. Geometria nie zmienia się po zmianie sprężyn.

Lukson_pl 20-11-16 12:30

Cytat:

Napisał ryszinho (Post 1149977)
Geometria nie zmienia się po zmianie sprężyn.

Polemizowałbym na ten temat ;)

Krzysiek128 21-11-16 08:24

Dzięki za odp.

Właśnie czytałem że lepiej to wymienić.
Jak sam patrzyłem to faktycznie pewnie nie trzeba odkręcać żeby wymienić, ale znów słyszałem że tak jest lepiej.

Mam kanał więc będę polewał wd40 i próbował poluzować śruby, tak żeby "obciąć" koszty za robocizne i nie ciąć tego.

Na stronie z częściami forda znalazłem śruby, tylko pytanie, bo na tym elemencie są 2 szt, po lewej i po prawej, czy one są takie same? chyba tak, ale wolę zapytać.

6yeQT 21-11-16 10:26

Tak. Są identyczne. Lepiej kup sobie jakiś rost off zamiast wd40 choć pewnie to też nie pomoże i bedziesz musiał ciąć.. Potem jeszcze geometria..

Wysłane z mojego JY-G4 przy użyciu Tapatalka

Krzysiek128 21-11-16 10:54

Kupię oryginalne części Forda.
Pewnie tak, ale mam cały tydzień na to i wolne chwile po pracy to popróbować nie zaszkodzi a nic mnie tonie kosztuje.

Dzięki za odp

nightrider 21-11-16 21:25

kup od razu tuleje :) Bo śruby nie są zapieczone na nakrętkach tylko w tulei. Próbując cokolwiek zrobić rozwalisz tuleje.

mIcHaL_027 22-11-16 00:44

Cytat:

Napisał nightrider (Post 1150214)
kup od razu tuleje :) Bo śruby nie są zapieczone na nakrętkach tylko w tulei. Próbując cokolwiek zrobić rozwalisz tuleje.

Tu kolegę popre w 100% na wiosnę jak robiłem całe zawieszenie tylne to tylko dwie śruby było można normalnie odkręcić a reszta poszła do cięcia.

6yeQT 26-11-16 23:54

Porównaj sobie od razu ceny całych wahaczy i tulejek+wprasowania. Ja u siebie robiłem pół na pół - tuleje w wahaczu nośnym sprezyny i cukierki. Oprócz tego kości i bsnany lemfordera w całości. Na bananach może uda Ci się oszczędzić bo są praktycznie wieczne i mogą dać się odkręcić.

Wysłane z mojego JY-G4 przy użyciu Tapatalka

Krzysiek128 25-12-16 19:40

Dzięki za odp.
Czytałem w internecie że do wymiany nie trzeba raczej nic odkręcać. Wystarczą zaciski do amortyzatorów.
Czy to prawda? Mógłbym to zrobić sam, ale pewnie trzeba po tym wyregulować zbieżność?

Krzysiek128 21-01-17 18:54

Witam

Zrobione, jednak wymieniłem śruby itp, jak już mechanik rozebrał to czemu nie powymieniać wszystko razem z "gumami".
-30mm wygląda super :)

Temat do zamknięcia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi